Fani Niebieskich pomogli wygrać zakład trenerowi Skrobaczowi. Ruch Chorzów - Sandecja Nowy Sącz ZDJĘCIA KIBICÓW

Tomasz Kuczyński
2.10.2022 r. Kibice na meczu Ruch Chorzów - Sandecja Nowy Sącz.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arkadiusz Gola
W niedzielę 2.10.2022 r. w meczu 12. kolejki Fortuna 1. Ligi Ruch Chorzów grał z Sandecją Nowy Sącz. Kibice Niebieskich nie zawiedli i licznie stawili się na stadionie przy Cichej. Fani przeżyli wielkie emocje i na koniec cieszyli się ze zwycięstwa. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Ruch - Sandecja.

Pora spotkania (godz. 12.40), niezachęcające prognozy pogody i transmisja w Polsacie Sport sugerowały, że frekwencja może być niższa niż ta, do której ostatnio przyzwyczaili kibice Ruchu. W klubie postanowili przyciągnąć fanów za pomocą niecodziennego zakładu.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Ruch Chorzów - Sandecja Nowy Sącz, 2.10.2022 r.

W mediach społecznościowych Ruch zaprezentował filmik, na którym trener Jarosław Skrobacz i jego asystent Jan Woś zastanawiają się, ilu kibiców pojawi się na niedzielnym meczu. Woś „robi” za pesymistę, a Skrobacz przekonuje, że frekwencja przekroczy 8 tys. Dochodzi między nimi do zakładu, którego stawką było klubowe piwo „Chorzowskie”.

Kibice nie zawiedli, znów licznie stawili się stadionie przy Cichej i głośno wspierali zespół beniaminka Fortuna 1. Ligi. Na trybunach zasiadło 8.276 widzów.

W 27. minucie, gdy Michał Walski wykorzystał rzut karny dla Sandecji radość zapanowała w sektorze gości, ale fani Niebieskich od razu wparli swój zespół. Na Cichej zrobiło się jeszcze głośniej, gdy Konrad Kasolik doprowadził do wyrównania (54. minuta). Kiedy sędzia po obejrzeniu powtórek na monitorze odwołał rzut karny dla Ruchu i pokazał żółtą kartkę Łukaszowi Janoszce kibice nie zostawili na nim suchej nitki.

Ruch walczył do końca i w 89. minucie Tomasz Foszmańczyk strzelił na 2:1. Fani oszaleli ze szczęścia!

Po meczu doszło do realizacji zakładu - zobacz WIDEO

Ruch Chorzów - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Michał Walski (27-karny), 1:1 Konrad Kasolik (54), 2:1 Tomasz Foszmańczyk (89)

Ruch: Jakub Bielecki - Konrad Kasolik, Przemysław Szur, Maciej Sadlok - Mikołaj Kwietniewski (46. Kacper Michalski), Jakub Piątek (76. Artur Pląskowski), Patryk Sikora, Łukasz Janoszka (76. Tomasz Foszmańczyk), Tomasz Swędrowski, Tomasz Wójtowicz - Daniel Szczepan (90+5. Jakub Witek).

Sandecja: Szymon Tokarz - Jakub Iskra (66. Łukasz Kosakiewicz), Dawid Szufryn, Tomasz Boczek, Kamil Słaby - Michał Surzyn (66. Patryk Kapica), Maissa Fall, Michał Walski, Damir Sovsić (83. Maciej Mas), Tomasz Nawotka (90+1. Damian Chmiel) - Mariusz Gabrych (66. Jakub Wróbel).

Żółte kartki: Sadlok, Piątek, Janoszka, Szczepan - Iskra, Kapica, Wróbel, Fall

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk)

Widzów: 8.276