Ruch Chorzów - Śląsk II Wrocław 5:2 NA ŻYWO, LIVE, WYNIK. Kanonada na Cichej

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Mariusz Idzik wróci na Cichą, ale zagra nie w barwach Ruchu, lecz rezerw Śląska
Mariusz Idzik wróci na Cichą, ale zagra nie w barwach Ruchu, lecz rezerw Śląska Lucyna Nenow / Polska Press
W sobotę 6 listopada Ruch Chorzów od godz. 18 gra na Cichej z rezerwami Śląska Wrocław. Niebiescy od 11 minuty prowadzą 1:0 po golu Tomasza Foszmańczyka. Drugiego gola w 32 minucie zdobył głową Bartłomiej Kulejewski. Po przerwie w 52 minucie wynik podwyższył Daniel Szczepan, a później piłkę do siatki posłali Foszmańczyk i Łukasz Janoszka. Tutaj możecie śledzić wynik na żywo i relację live z tego pojedynku.

Ruch Chorzów - Śląsk II Wrocław na żywo, live, wynik

90' Koniec meczu - pewne zwycięstwo Niebieskich

87' Dwie ostatnie zmiany w Ruchu. Schodzą Janoszka i Neugebauer, a wchodzą Wyroba oraz Szkatuła

85' Żółta kartka dla Kulejewskiego

82' Mecz ogląda 5412 widzów

81' 5:2 Sebastian Bergier karny
Bielecki wyczuł intencje strzelca, lecz nie zdołał dotknąć piłki

81' karny dla Śląska po faulu Janoszki

79' 5:1 Łukasz Janoszka
Ecik skierował piłkę do siatki z 35 m dobijając piłkę do pustej bramki po zbyt krótkim wybiciu bramkarza

76' Na boisko wchodzi Mariusz Idzik. To pierwszy mecz w tym sezonie byłego napastnika Ruchu

73' Zmiana w Ruchu. Za Będzieszaka na murawie melduje się Kwaśniewski

70' Kibice Ruchu już świętują 10 wygraną ligową w tym sezonie

65' Dwie zmiany w Ruchu. Na boisku pojawili się Nowak i Kowalczyk, a zeszli z niego Wójtowicz oraz Szczepan.

61' 4:1 Tomasz Foszmańczyk
Drugi gol "Fosy" po rozegraniu dwójkowej akcji z Janoszką. Brawa dla najbardziej doświadczonych graczy Ruchu

55' 3:1 Sebastian Bergier
Chwilę wcześniej Bielecki świetnie obronił strzał Calińskiego. Po uderzeniu Bergiera w długi róg był jednak bezradny

51' 3:0 Daniel Szczepan
Po centrze z rogu Janoszki w polu karnym było spore zamieszanie. Piłka trafiła ostatecznie pod nogi Szczepana, a ten strzałem z 8 m posłał ją do siatki

50 - Foszmańczyk strzela z 15 m po ziemi - bramkarz na róg

48' - ładna akcja Wójtowicza zakończona centrą w pole karne. Szczepan próbował strzelać przewrotką, ale nie sięgnął piłki

46' - Rozpoczynamy II połowę meczu na Cichej

45+1 Koniec I połowy. Ruch prowadzi z rezerwami Śląska 2:0

45' Sędzia przedłuża grę w I połowie o 1 minutę

44' Żółta kartka dla Kowalskiego

43' Ruch kontroluje sytuację na boisku

38' Kowalski pada w polu karnym o starciu z rywalem, ale sędzia nakazuje grać dalej

32' 2:0 Bartłomiej Kulejewski
Centra z rogu Janoszki, Będzieszak przedłużył lot piłki i Kulejewski głową z bliska skierował ją do siatki

31' Kowalski z ostrego kąta - bramkarz na róg

28' Żółta kartka dla Mokrzyckiego

27' - Janoszka dopadł do odbitej przez bramkarza piłki i uderzył z 15 m nad poprzeczką

25' Niebiescy cały czas prowadzą, ale Śląsk poczyna sobie na Cichej coraz śmielej

18' Szczepan miał szansę, by podwyższyć wynik spotkania, ale bramkarz obronił jego strzał

11' 1:0 Tomasz Foszmańczyk
Piłkę wywalczył Szczepan naciskając obrońcę Śląska i wyłożył ją do kapitana Ruchu, a ten z 7 m trafił do pustej bramki

10' Głośny doping kibiców na Cichej

8' Pierwszy strzał Śląska. Uderzał Boruń, ale piłkę w polu karnym zablokował Kulejewski

6' Mokrzycki z dystansu strzela mocno, ale niecelnie

2' Janoszka naciskał bramkarza gości, ale ten nie popełnił błędu

1' - Obie drużyny są już na boisku. Zaczynamy grę

Skład rezerw Śląska: Burta - Radkowski, Poprawa, Bejger - Boruń, Hyjek, Jezierski, Bukowski, Caliński - Krocz, Bergier.
Brakuje Przemysława Bargiela, który jest kontuzjowany, a Mariusz Idzik zacznie mecz na ławce.

Rozpoczynamy relację live. oto skład Ruchu: Bielecki - Będzieszak, Nawrocki, Kulejewski, Kowalski - Wójtowicz, Neugebauer, Mokrzycki, Foszmańczyk, Janoszka - Szczepan.

Ruch Chorzów - Śląsk II Wrocław. Idzik i Bargiel wracają na Cichą

W 16. kolejce eWinner 2. Ligi Ruch Chorzów zmierzy się w sobotę z rezerwami Śląska Wrocław. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 i zapowiada się bardzo ciekawie. Tutaj możecie śledzić na żywo wynik i relację live z Cichej.

Niebiescy przystąpią do tego pojedynku podbudowani ostatnim zwycięstwem nad Olimpią Elbląg. Trener Jarosław Skrobacz w sobotni wieczór spodziewa się jednak zupełnie innego spotkania niż przed tygodniem.

- Śląsk to jedna z tych drużyn, które chcą grać w piłkę i utrzymywać się przy niej. Sporo spotkań rozegrał właśnie w ten sposób, że posiadanie i ilość podań było po jego stronie. To drugi zespół wrocławian, gra w nim sporo młodzieży, dlatego musimy zwracać uwagę na to, by prezentować się na boisku po piłkarsku. Goście będą chcieli grać do przodu i mecz będzie inny niż te ostatnie szachy z Olimpią - powiedział szkoleniowiec Ruchu.

Cieszy coraz lepsza sytuacja zdrowotna w zespole Niebieskich. Na liście nieobecnych w ekipie Ruchu widnieją już tylko dwa nazwiska.

- Za wyjątkiem Konrada Kasolika i Kacpra Kawuli, wszyscy trenowali na 100 procent i są dostępni do gry w sobotnim meczu. Możemy brać ich pod uwagę podczas ustalania składu - stwierdził trener Skrobacz.

Z drużyną Śląska do Chorzowa przyjadą dwaj byli piłkarze Niebieskich - Przemysław Bargiel oraz Mariusz Idzik, który dopiero niedawno podpisał kontrakt z wrocławianami i właśnie został zgłoszony do rozgrywek.

- Szczerze mówiąc, nie zwracamy żadnej uwagi na to, czy Mariusz wystąpi w tym spotkaniu. Nie analizujemy, czy będzie w podstawowym składzie, czy wejdzie do gry z ławki rezerwowych. Jeśli go nie będzie, w ataku Śląska znajdzie się inny zawodnik, którego będzie trzeba zneutralizować, więc nie ma to aż tak dużego znaczenia - powiedział Jakub Bielecki, bramkarz Ruchu.

W zespole Śląska II gra młodzież, ale nie brakuje też takich rutyniarzy jak Piotr Celeban czy Mariusz Pawelec, którzy łącznie mają na koncie 677 występów w Ekstraklasie i wspólnie zdobywali mistrzostwo w sezonie 2011/2011 rywalizując wtedy z Ruchem prowadzonym przez Waldemara Fornalika, który zajął na mecie sezonu drugie miejsce ustępując wrocławianom tylko o punkt.