• Jankowski strzelał bardzo niecelnie, piłka poszybowała wysoko nad bramką

• Nykiel za Jakubowskiego

• Elsner sfaulował Peskovicia, który łapał piłkę po centrze z lewej strony

• Komac - za faul na Celebanie

• W drugiej połowie na boisku nie dzieje się nic ciekawego. Gra toczy się w środku pola i brakuje sytuacji strzeleckich. Śląsk nie chce atakować, bo nie musi. A Ruch próbuje, tyle że bezskutecznie

• Grodzicki strzelał głową po rzucie rożnym i piłka przeleciała nad poprzeczką

• Rzut wolny dla Śląska z lewej strony boiska. Dośrodkowywał Mila, a piłka po zamieszaniu w polu karnym trafiła do Roka Elsnera, który przewrotką umieścił futbolówkę w okienku bramki Ruchu! Co za gol!

• Rok Elsner na 2:0! Kapitalny gol!

• Janoszka strzelał z linii pola karnego, ale został zablokowany

• Grzyb przy linii bocznej nie zdołał przyjąć piłki i oddał za darmo futbolówkę gościom

• Diaz łatwo ograł Szyndrowskiego w polu karnym Ruchu, ale strzelił prosto w Peskovicia

• Komac w pole karne i Socha chciał podawać głową do własnego bramkarza. Ale jego zagranie przypominało bardziej strzał, który na szczęście dla goście był niecelny

• Ani Ruch, ani Śląsk nie angażują się w grę ofensywną. Dużo strat, niedokładności i "walki" w środku pola

• Piech przewrócił się w polu karnym, ale faulu nie było na pewno

• Janoszka mógł wyrównać, ale nie potrafił wykorzystać faktu, że piłka przeleciała przez całe pole karne i trafiła pod nogi skrzydłowego Ruchu. Janoszka przegrał pojedynek sam na sam z Kelemenem

• Piłkarzem kwietnia w Ekstraklasie był Marian Kelemen, a trenerem Waldemar Fornalik. Obaj przed momentem zostali nagrodzeni

• I jeszcze ciekawostka na temat arbitra. Otóż Hubert Siejewicz z Białegostoku gości po raz trzeci w tym sezonie na Cichej, a w ogólnie będzie to jego czwarte spotkanie w tym sezonie, w którym gra chorzowski Ruch. Prowadził też dwa mecze Śląska Wrocław z Lechem Poznań i Polonią Bytom

• Jeśli Ruch urwie dzisiaj punkty Śląskowi, to może pomóc swojemu odwiecznemu rywalowi – Górnikowi Zabrze, który o puchary walczy właśnie z wrocławianami. W ogóle dziś na boiskach Ekstraklasy będzie działo się dużo. Zapraszamy do śledzenia NA ŻYWO wszystkich rezultatów w EKSTRAKLASA.NET w ramach Multirelacji! A po meczu w Chorzowie będziemy mieli dla Was pomeczowe wywiady! Zapraszamy!

• Aż czterech zmian w składzie Ruchu w porównaniu z meczu z Polonią Warszawa dokonał trener Waldemar Fornalik. W pierwszym składzie "Niebieskich" są dzisiaj: Michał Pesković, Ariel Jakubowski, Paweł Lisowski i Wojciech Grzyb. A na ławce zasiądą z kolei: Matko Perdijić, Piotr Stawarczyk, Marek Zieńczuk oraz Maciej Jankowski

• Przemysław Kaźmierczak, Jarosław Fojut, Łukasz Gikiewicz, Antoni Łukasiewicz i Mariusz Pawelec – to lista kontuzjowanych piłkarzy w ekipie Śląska. Ale nawet bez nich skład gości prezentuje się okazale. Pod znakiem zapytania był też występ Mariana Kelemena, ale Słowak zagra dziś od pierwszej minuty. W ekipie gospodarzy w kadrze brakuje kontuzjowanego Gabora Straki, a także Pawła Abotta

• Do meczu jeszcze pół godziny, a tym czasem obie drużyny jak i sędziowie są w trakcie rozgrzewki

• Jeszcze nie tak dawno podobne nadzieje mieli w Chorzowie, ale teraz wiadomo już, że „Niebiescy” walczą jedynie o jak najwyższe miejsce w lidze, co wiąże się automatycznie też z większą gratyfikacją finansową dla klubu. W tym momencie Ruch jest dziesiąty i tak samo łatwo może awansować o kilka miejsc, jak i spaść

• Śląsk z kolei cały czas walczy o europejskie puchary i dziś albo zrobi duży krok ku Europie, albo też oddali się od niej na tyle daleko, że wrocławianie będą mogli odłożyć swoje marzenia na następny sezon. Podopieczni Oresta Lenczyka są w tym momencie na czwartym miejscu, ale nad ósmą Polonią Warszawa mają tylko trzy punkty przewagi. Tak więc o grę w pucharach bije się pół ligi

• Dla chorzowian będzie to ważny z dwóch względów. Po pierwsze jest to ostatnie spotkanie na własnym boisku w tym sezonie, a po drugie podopieczni Waldemara Fornalika będą chcieli zrehabilitować się za niedzielną porażkę z Polonią Warszawa (0:3)