Ruch Chorzów - Ślęza Wrocław 3:2 NA ŻYWO, LIVE Mecz na szczycie na Cichej

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Ruchu wiosną wygrali wszystkie mecze. W sobotę na Cichej zmierzą się ze Ślęzą WrocławZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. arc
W 25. kolejce grupy trzeciej III ligi Ruch Chorzów wygrał ze Ślęzą Wrocław 3:2. Na Cichej byliśmy świadkami spotkania na szczycie, bowiem zmierzyli się ze sobą lider i wicelider tabeli. Emocje w tym meczu były do samego końc. Tutaj możecie śledzić relację live i wynik na żywo z meczu Ruch Chorzów - Ślęza Wrocław.

Ruch Chorzów - Ślęza Wrocław na żywo, live. Mecz na szczycie na Cichej

Ruch wygrywa 3:2 i umacnia się na czele tabeli

90" 3:2 Mariusz Idzik wykorzystuje pewnie jedenastkę

90" rzut karny dla Ruchu po faulu na Paszku

88' - 2:2 do remisu doprowadza Konrad Kasolik

82' - Coraz mniej czasu mają Niebiescy, aby doprowadzić do wyrównania. Trener Bereta dokonuje kolejnych zmian

77' Jakub Gil był sam na sam z Bieleckim, ale strzelił niecelnie

70' - Ruch znów mocniej naciska chcąc uniknąć trzeciej porażki w tym sezonie. Strzał Kawuli z ostrego kąta został wybity niemal z linii bramkowej

Znów świetnym dośrodkowaniem z lewej strony niemal z linii końcowej boiska popisał się Dyr, a Traczyk zamknął akcję na długim słupku z 2 m trafiając do siatki

66' - 1:2 gola strzela Kornel Traczyk

65" - Świetna okazja Neugebauera. Dostał płaskie dośrodkowanie wzdłuż bramki, ale źle dostawił nogę na 3 m

63' - W dobrej sytuacji był Traczyk, który składał się do strzału na linii pola karnego, ale w ostatniej chwili został zablokowany

62' - Janoszka wbiegł z piłką w pole karne, ale nie zdołał oddać strzału

56' - Dwa razy próbował Idzik. Najpierw wychodząc po prostopadłej piłki w polu karnym, a później strzelając z dystansu, ale nic z tych sytuacji nie wyszło

49' - 1:1. Wyrównującego gola strzela Piotr Stępień po dośrodkowaniu Tomasza Dyra. Wrocławianin zachował najwięcej przytomności w polu karnym Ruchu

46' Rozpoczęła się II połowa meczu na Cichej

45+1' - Koniec I połowy. Ruch zaczął z animuszem i w 18 min. objął prowadzenie po strzale Janoszki. Później atakowała Ślęza, ale rywalizację przed przerwą zakończył piękny strzał Idzika z dystansu w okienko, który bramkarza końcami palców wybił na róg

42' - Groźny strzał Tomaszewskiego z dystansu. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z chorzowian i niewiele brakowało, by po rykoszecie wpadła do siatki

39' - Ładna akcja Niebieskich. Foszmańczyk podał na lewą stronę do Janoszki ten od razu dośrodkował w pole karne, a Biskup strzelił głową, ale piłka dotknęła jeszcze obrońcy i wyszła na róg

34' Znów groźna akcja Ślęzy. Dyr strzela i pada w polu karnym. Bielecki broni, a sędzia nie reaguje na protesty gości domagających się jedenastki

30' - Traczyk strzelał głową po wrzucie z autu, ale Bielecki był czujny

27' Ślęza próbuje odrobić straty. Wrocławianie atakują, a okazję do wyrównania miał Gabriel Alfonso, ale strzelił za lekko i Bielecki bez trudu złapał piłkę

22' - Neugebauer bliski podwyższenia wyniku. Po akcji Ruchu prawą stroną strzela tuż nad poprzeczką, bo bramkarz zdołał musnąć piłkę końcami palców

Popularny Ecik dostał piłkę w polu karnym od Neugebauera, ominął bramkarza i spokojnie strzeli do pustej bramki

18' 1:0 dla Ruchu. Bramkę strzela Łukasz Janoszka

15' - Groźna akcja Niebieskich - Będzieszak tuż sprzed pola karnego strzelił nad poprzeczką

10' - Wyroba z dystansu wysoko nad bramką

8' - Okres wyrównanej gry. Ruch częściej jest przy piłce, ale Ślęza znów gościła w piłką w polu karnym gospodarzy

5' - Filip Olejnik znalazł się sam na sam z bramkarzem Ruchu, ale Jakub Bielecki zdołał wybić piłkę na róg

4' - Michał Biskup przymierzył technicznie z linii pola karnego - minimalnie niecelnie. Pierwsza grożna akcja Niebieskich

Ruch od początku ruszył do ataku rozgrywając piłkę na połowie gości. Ślęza będzie szukać swoich szans w kontratakach

Niebiescy dziś muszą radzić sobie bez Mokrzyckiego, który jest kontuzjowany

Rozpoczynamy mecz na Cichej

Polonia Bytom przegrywała w Zabrzu z rezerwami Górnika, ale dzięki bramce strzelonej w 86 minucie i doliczonym czasie gry wygrała derby i wraca do domu z trzema punktami

Oto skład Ruchu na mecz ze Ślęzą. Na boisku po długiej przerwie zobaczymy najlepszego strzelca Niebieskich Mariusza Idzika.
Ruch: Bielecki - Będzieszak, Kasolik, Kawula, Kwaśniewski - Wyroba, Neugebauer, Foszmańczyk - Idzik, Biskup, Janoszka.

A oto skłąd Ślęzy na mecz na szczycie:
Zabielski - Stempin, Pisarczuk, Wawrzyniak, Traczyk, Dyr, Olejniczak, Afonso, Stępień, Muszyński, Tomaszewski.

Rozpoczynamy relację live ze stadionu na Cichej

Ruch Chorzów - Ślęza Wrocław na żywo, live. Zapowiedź meczu

Piłkarze Ruchu mają w tym sezonie jasno wytyczony cel, a jest nim powrót na centralny szczebel rozgrywek. Wygrana z wiceliderem bardzo przybliżyła by Niebieskich do jego osiągnięcia, ale o sukces na Cichej nie będzie wcale łatwo.

Ślęza jako jeden z dwóch zespołów pokonała jesienią chorzowian wygrywając 29 sierpnia u siebie 1:0 po golu Huberta Muszyńskiego. To było jedyne spotkanie w tym sezonie, w którym podopieczni trenera Łukasza Berety nie strzelili żadnej bramki.

Niebiescy chcą się bardzo zrewanżować za tamtą porażkę. Piłkarze nie ukrywają, że w meczu ze Ślęzą interesuje ich tylko zwycięstwo. Ruch zagra dziś bez pauzującego za kartki Marcina Kowalskiego. Na boisku po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją możemy natomiast zobaczyć Mariusza Idzika. Najlepszy strzelec Niebieskich wyleczył już kontuzję i w ostatnim spotkaniu z Piastem Żmigród siedział już na ławce rezerwowych.

Wrocławianie jesienią przez kilka kolejek byli liderem tabeli, ale obecnie tracą do Ruchu dziewięć punktów. Ewentualna porażka w dzisiejszym meczu oznaczać będzie dla nich praktycznie koniec marzeń o awansie, bo 12-punktowej straty raczej nie będą w stanie już odrobić.

Ruch wiosną nie gra może zbyt efektownie, ale wygrał wszystkie pięć spotkań. Ślęzie z kolei przydarzyło się w marcu potknięcie w Pawłowicach, gdzie przegrała z Pniówkiem. Wrocławianie zagrają na Cichej po 25 latach przerwy. W 1996 r. po spadku Niebieskich do II ligi obie drużyny grały w Chorzowie i padł wówczas remis 1:1.

Spotkanie na szczycie na Cichej rozpocznie się o godz. 18. Tutaj możecie śledzić relację live i wynik na żywo z meczu Ruch Chorzów - Ślęza Wrocław.