Jacek Sroka
Jacek Sroka
Ruch Chorzów pokonał Stal Brzeg 3:2  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Ruch Chorzów pokonał Stal Brzeg 3:2 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Ruch Chorzów pokonał Stal Brzeg 3:2 i umocnił się na prowadzeniu w grupie trzeciej III ligi. Spotkanie na Cichej, choć rozgrywane bez udziału kibiców, dostarczyło fanom oglądającym internetową transmisję mnóstwo emocji. Niebiescy odnieśli piątą z rzędu wygraną, choć sukces nie przyszedł podopiecznym trenera Łukasza Berety łatwo. Zobaczcie zdjęcia z meczu Ruch Chorzów - Stal Brzeg.

Ruch Chorzów - Stal Brzeg 3:2. Piąta z rzędu wygrana Niebieskich

Na Cichej oglądaliśmy w sobotni wieczór grad bramek. Z tej kanonady zwycięsko wyszli jednak gospodarze dla których bramki strzelili Konrad Kasolik, Mariusz Idzik i Daniel Paszek. Obie bramki dla Stali zdobył Damian Celuch. Mecz rozgrywany był w strugach deszczu, lecz obydwie drużyny stworzyły na cichym stadionie na Cichej ciekawe widowisko.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RUCH CHORZÓW - STAL BRZEG

Ruch od początku ruszył do ataku mając świadomość, że w środę punkty straciła Ślęza Wrocław, a dziś swój mecz przegrała Polonia Bytom, czyli najgroźniejsi rywale w walce o awans do II ligi. Idzik po centrze Tomasza Foszmańczyka strzelił obok słupka, ale w 20 minucie swoją przewagę gospodarze udokumentowali golem. Z rzutu rożnego na długi słupek dośrodkował Mateusz Duchnowski, a Patryk Sikora zgrał piłkę głową do niepilnowanego Kasolika, który z bliska umieścił piłkę w siatce.

Odpowiedź Stali była jednak natychmiastowa. Celuch znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnie przelobował Jakuba Bieleckiego doprowadzając do remisu. Goście z Brzegu poszli za ciosem i niespełna 10 minut później zdobyli drugiego gola. Na listę strzelców znów wpisał się Celuch, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i dość szczęśliwie trafił do bramki chorzowian. 30-letni napastnik wcześniej przez 3,5 roku grał w Ślęzie.

Chorzowianie nawet bez wsparcia swoich kibiców nie zamierzali jednak rezygnować, bo doskonale wiedzieli, że ich fani śledzili to spotkanie w Internecie. Tuż przed przerwą po świetnym podaniu z głębi pola Mariusz Idzik znalazł się sam na sam z bramkarzem. Najlepszy strzelec Niebieskich bez trudu ograł Adriana Szadego i posłał piłkę do pustej bramki zdobywając swojego 13 gola w tym sezonie grupy trzeciej III ligi.

Po zmianie stron Niebiescy znów ruszyli do ataku. Podopieczni trenera Łukasza Berety nie zważając na padający deszcz szybko stworzyli sobie dwie dobre sytuacje po przerwie, lecz Idzik chybił celu, a uderzenie Mateusza Winciersza w sytuacji sam na sam z bramkarzem Szady sparował na róg.

Szkoleniowiec Ruchu po godzinie gry dokonał podwójnej zmiany chcąc jeszcze bardziej wzmocnić siłę ofensywną swojej drużyny. Na boisko weszli Daniel Paszek i Tomasz Neugebauer. Chorzowianie mieli przewagę, ale Idzik strzelił zza pola karnego tuż nad poprzeczką. Szalę zwycięstwa na korzyść Niebieskich przechylił właśnie Paszek. W 80 minucie po szybkiej kontrze rezerwowy Ruchu dostał dobre podanie od Sikory i popisał się mocnym strzałem po ziemi, po którym piłka ugrzęzła w siatce Stali.

Ruch Chorzów – Stal Brzeg 3:2 (2:2)

Bramki 1:0 Konrad Kasoilk (20), 1:1 Damian Celuch (23), 1:2 Damian Celuch (32), 2:2 Mariusz Idzik (44), 3:2 Daniel Paszek (80)