Ruch Chorzów - Stal Rzeszów 2:0. Niebiescy nie zwalniają tempa. Trzecia wygrana w tym roku ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Ruch Chorzów wygrał ze Stalą Rzeszów  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Ruch Chorzów wygrał ze Stalą Rzeszów Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W rozegranym w niedzielę 26 lutego meczu 21. kolejki Fortuna 1. Ligi Ruch Chorzów pokonał w Gliwicach Stal Rzeszów 2:0. To trzecie ligowe zwycięstwo Niebieskich w tym roku. Zobaczcie zdjęcia z meczu Ruch Chorzów - Stal Rzeszów.

Ruch Chorzów - Stal Rzeszów 2:0. Niebiescy nie zwalniają tempa

Ruch odniósł trzecie zwycięstwo w tym roku pokonując w Gliwicach Stal Rzeszów. Niebiescy tym razem nie trzymali swoich kibiców w napięciu do doliczonego czasu gry i pierwszą bramkę strzelili jeszcze przed przerwą, a wygraną przypieczętowali w ostatniej minucie gry.

Spotkanie na stadionie Piasta rozpoczęło się od minuty ciszy, którą uczczono pamięć Jana Szmidta, zmarłego 23 lutego w wieku 86 lat byłego piłkarza Ruchu, który w 1960 r. zdobył z tym klubem mistrzostwo Polski.

Chorzowianie chcieli szybko objąć prowadzenie zdając sobie sprawę że gra na mocno eksploatowanej w ten weekend murawie stadionu Piasta z każdą minutą będzie trudniejsza.

Już w 2 minucie po podaniu Łukasza Monety z bliska do siatki nie trafił Daniel Szczepan. Popularny "Szczepek" kwadrans później miał jeszcze lepszą okazję, bo sędzia Karol Arys po długiej analizie VAR podyktował jedenastkę, bo tym jak po starciu z Piotrem Głowackim w polu karnym padł Michał Feliks. Jego uderzenie z "wapna" obronił jednak bramkarz rzeszowian Przemysław Pęksa.

W myśl przysłowia "Do trzech razy sztuka" Szczepan jeszcze przed przerwą spróbował po raz trzeci i tym razem w końcu posłał piłkę do siatki. Po indywidualnej akcji Tomasza Wójtowicza najpierw strzelał Moneta, ale dopiero dobitka napastnika Niebieskich okazała się skuteczna.

Po zmianie stron Stal starała się atakować i odrobić straty, choć padający śnieg nie ułatwiał gościom zadania. Kilka razy pod bramką Jakuba Bieleckiego było groźnie, lecz bramkarz Ruchu znów zachował czyste konto.

W ekipie Niebieskich po szybkich kontrach świetne okazje do podwyższenia wyniku mieli Moneta i Jakub Piątek. Żaden z nich nie trafił jednak w światło bramki.

Chorzowianie swoją wygraną przypieczętowali w 90 minucie gry po akcji rezerwowych. Po znakomitym indywidualnym rajdzie Kacpra Michalskiego piłkę do siatki posłał debiutujący w Ruchu Szymon Kobusiński. Dodajmy, że w niedzielę setny mecz w barwach Ruchu zaliczył Konrad Kasolik.