Leszek Jaźwiecki
Ruch Chorzów - Stal Stalowa Wola 1:1
Ruch Chorzów - Stal Stalowa Wola 1:1 Marzena Bugała-Azarko
W meczu 27. kolejki piłkarskiej drugiej ligi Ruch Chorzów na swoim stadionie zaledwie zremisował ze Stalą Stalowa Wola 1:1. Sytuacja Niebieskich w tabeli nie jest dobra, chorzowianie nadal znajdują się w strefie spadkowej.

Piłkarze Ruchu mocno rozczarowują swoich kibiców. Zamiast walczyć o czołowe miejsca po porażce ze Zniczem Pruszków znaleźli się w strefie spadkowej. Przed meczem ze Stalą kibice Niebieskich zapowiedzieli, że liczy się tylko zwycięstwo w tym spotkaniu. W poniedziałek dosadnie mówił o tym wywieszony przy bocznym boisku przy Cichej transparent z hasłem "Jesteśmy wkur... W du... mamy wasze ściemy! Ze Stalą wygrana albo będą problemy!!!".

Zobaczcie zdjęcia:

To nie wszystko, bo jak donosi strona Niebiescy.pl delegacja Grup Kibicowskich odwiedziła piłkarzy jeszcze w środę i piątek. Zobaczyli pół godziny ostatnich zajęć i wywiesili kolejny transparent z napisem: "Trans i rozmowy to nie były żarty... Pokażcie, ile jesteście warci!!!"

Na meczu w Chorzowie byli też kibice ze Stalowej Woli oraz fani fani GKS-u Jastrzębie. W sumie zamówili 557 biletów.

Chorzowianie wyszli na murawę mocno skoncentrowani i od pierwszego ,gwizdka atakowali bramkę Stali, ale pierwszy strzał gości przyniósł im prowadzenie. Ruch przegrywał od 8 minuty i na wyrównanie czekali do 35 minuty. Do siatki Stali trafił Mateusz Lachowicz.

W drugiej połowie kibice na stadionie przy ulicy Cichej nie oglądali już bramek i mecz zakończył się podziałem punktów. Po meczu piłkarze Ruchu stojąc na środku boiska podziękowali kibicom za wsparcie, a potem podeszli do środkowego sektora. Po krótkiej wymianie zdań poszli do szatni. Nieco później w tym samym kierunku pomaszerowali piłkarze ze Stalowej Wolu, którzy także spotkali się ze swoimi kibicami w sektorze gości.