Tomasz Kuczyński
05.12.2020. Sparing: Ruch Chorzów - Szombierki Bytom 4:0.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
05.12.2020. Sparing: Ruch Chorzów - Szombierki Bytom 4:0. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W sobotę 5.12.2020 r. Ruch Chorzów rozegrał sparing z Szombierkami Bytom. Niebiescy wygrali 4:0 (2:0) po dwóch bramkach Tomasza Neugebauera oraz po jednej Jakuba Słoty i Jakuba Siwka. Ruch testował kandydatów do gry przy Cichej. Zobacz ZDJĘCIA ze sparingu Ruch - Szombierki.

Ruch jest liderem grupy trzeciej III ligi. Szombierki zajmują 10. miejsce w IV lidze śląskiej (grupa I). Bytomski zespół trenuje były zawodnik Niebieskich i były członek sztabu szkoleniowego Ruchu - Marcin Molek.

Zobacz ZDJĘCIA ze sparingu Ruchu Chorzów z Szombierkami

Sparing odbył się na boisku na Kresach. Gospodarze zagrali w mocno rezerwowym składzie, m.in. bez Tomasza Foszmańczyka, Łukasza Janoszki, czy Mariusza Idzika. Między słupkami stanął Kamil Lech, który w 22. minucie obronił rzut karny.

W Ruchu zagrali testowani, ale klub nie ujawnił ich nazwisk.

Sparing: Ruch Chorzów - Szombierki Bytom 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Jakub Słota (2), 2:0 Tomasz Neugebauer (30), 3:0Jakub Siwek, (74) , 4:0 Tomasz Neugebauer (82)

Ruch: (I połowa) Lech – Lechowicz, Słota, testowany I, testowany II – Duchowski, testowany III – Rudek, Neugebauer, Kowalski – Swikszcz;
(II połowa) testowany IV – Lechowicz, Kulejewski, testowany I, testowany II – testowany V, testowany III – Będzieszak, Siwek, Wójtowicz – testowany VI;