Ruch Chorzów - Unia Kosztowy ZDJĘCIA KIBICÓW, RELACJA Niebiescy przegrywali 0:2, ale potem zdobyli pięć goli. Popis Łukasza Janoszki

Tomasz Kuczyński
30.09.2020. Fortuna Puchar Polski: Ruch Chorzów - Unia Kosztowy.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
30.09.2020. Fortuna Puchar Polski: Ruch Chorzów - Unia Kosztowy. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W środę 30.09.2020 r. w meczu ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski Podokręgu Katowice Ruch Chorzów wygrał z Unią Kosztowy 5:2 (3:2). Trzy bramki zdobył Łukasz Janoszka. W półfinale Niebiescy zagrają z Podlesianką Katowice. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW z meczu Ruch Chorzów - Unia Kosztowy.

Ruchu pierwszy raz w historii tych rozgrywek brakuje na szczeblu centralnym Pucharu Polski. Niebiescy są trzecioligowcami i muszą pokonywać pucharowe schody od poziomu Podokręgu Katowice. W II rundzie wygrali 3:0 ze Stadionem Chorzów, a w środę z Unią Kosztowy.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW z meczu Ruch Chorzów - Unia Kosztowy

Ruch pierwszy raz w historii rozegrał oficjalny mecz z Unią Kosztowy. Formalnie gospodarzem na stadionie przy Cichej była Unia. Mecz miał charakter imprezy niemasowej, czyli na trybunach mogło zasiąść najwyżej 999 osób. Pogoda nie zachęcała do przyjścia na stadion.

W składzie Ruchu od początku meczu grał Łukasz Janoszka. Z powodu nadmiaru żółtych kartek "Ecika" zabraknie w sobotę w meczu ligowym z Polonią Nysa, dlatego nie szkoda go było wystawiać na pucharową potyczkę.

Ruch Chorzów - Unia Kosztowy ZDJĘCIA KIBICÓW, RELACJA Niebie...

Niebiescy, będący faworytem, od 12. minuty przegrywali 0:1. Uderzeniem głową Piotra Lecha pokonał Bartosz Nowakowski, czyli wychowanek Ruchu.

Chorzowianie próbowali wyrównać, a Unia grała z kontry i po jednej z nich zdobyła drugiego gola. Bramkę zdobył były zawodnik Niebieskich Szymon Gemborys.

Ruch "złapał" kontrakt za sprawą rzutu karnego, który sędzia podyktował, gdy faulowany był Tomasz Neugebauer. Unia zdecydowanie protestowała za co Przemysław Sawicki oraz dwóch członków sztabu szkoleniowego zobaczyło żółte kartki. Janoszka techniczną podcinką umieścił piłkę w siatce. Niebiescy poszli za ciosem i wyszli na prowadzenie jeszcze przed przed przerwą. Najpierw Jakub Siwek z bliska głową zdobył gola po podaniu Tomasza Foszmańczyka, a minutę później zimną krew w polu karnym zachował Janoszka, w zamieszaniu kierując piłkę do bramki.

Ruch rządził w II połowie. W 71. minucie Jakub Rudek trafił w słupek, Niebiescy przejęli piłkę i z drugiej strony strzelił Tomasz Neugebauer. Unia szybko dostała piąty cios, gdy Daniel Paszek wyłożył piłkę Janoszce. "Ecik" ustrzelił hat tricka i wkrótce opuścił boisko z poczuciem dobrze wykonanej roboty. W 78. minucie z dystansu uderzył Kamil Swikszcz i trafił w słupek.

W 87. minucie Sawicki dostał czerwoną kartkę, za drugą żółtą i Unia kończyła mecz w dziesiątkę.

Fortuna Puchar Polski, 1/4 finału Podokręgu Katowice: Ruch Chorzów - Unia Kosztowy 5:2 (3:2)

Bramki: 0:1 Bartosz Nowakowski (12), 0:2 Szymon Gemborys (24), 1:2 Łukasz Janoszka (38), 2:2 Jakub Siwek (43), 3:2 Łukasz Janoszka (45), 4:2 Tomasz Neugebauer (71), 5:2 Łukasz Janoszka (73)

Ruch: Lech – Lechowicz (46. Winciersz), Słota (46. Kasolik), Kulejewski (63. Paszek), Będzieszak – Neugebauer, Foszmańczyk (46. Duchowski) – J. Nowak, Siwek, Rudek (72. Swikszcz) – Janoszka (76. Wójtowicz).

Unia: Opiela – Kiwior, Matera, Bednarz, J. Adamek, Sawicki, Nowakowski (46 Hat), Gemborys, Osiecki, Malik, Kowalski.

Żółte kartki: Kulejewski – Kiwior, Sawicki, Bednarz, Malik.
Czerwona kartka: Przemysław Sawicki (Unia, 87. minuta, za drugą żółtą)

Sędziował: Maciej Kuropatwa (Ruda Śląska)