Rafał Musioł
Lucyna Nenow / Polska Press
Ruch Chorzów nie zwalnia tempa. Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach Niebiescy tym razem wygrali przed własną publicznością pokonując Wartę Gorzów Wlkp. 3:1. Ozdobą meczu był gol Łukasza Janoszki.

W 29 minucie meczu Łukasz Janoszka kopnął piłkę z dystansu, a ta wpadła idealnie do siatki gości i stadion oszalał ze szczęścia. Ruch po dwóch zwycięstwach na wyjazdach ruszył po trzecią wygraną, wreszcie na własnym stadionie.

Do momentu zdobycia gola Niebiescy mieli z rywalami sporo problemów i zawdzięczali zachowanie czystego konta po stronie strat bramkarzowi Tomaszowi Nowakowi. Golkiper zaimponował zwłaszcza w 22 minucie, broniąc strzał z kilku metrów.

Objęcie prowadzenia zmieniło obraz spotkania. Ruch opanował sytuację i czekał na kolejne okazje. Doczekał się w 51 minucie, gdy w polu karnym padł Daniel Paszek, a Mariusz Idzik pewnie wykorzystał jedenastkę.

Ruch szedł za ciosem, ale trzeciego gola doczekał się dopiero w 89 minucie. Tomasz Neugebauer popisał się kapitalnym podaniem do Idzika, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Goście przeprowadzili w odpowiedzi ostatni atak i zdobyli po nim gola z rzutu karnego podyktowanego za odbicie piłki ręką przez leżącego na murawie Kacpra Kawulę.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Ruch Chorzów - Warta Gorzów Wlkp.

Ruch Chorzów - Warta Gorzów Wlkp. 3:1 (1:0)
1:0
Łukasz Janoszka (29), 2:0 Mariusz Idzik (51-karny), 3:0 Mariusz Idzik (90), 3:1 Dawid Ufir (90=3, karny)
Ruch Nowak - Kasolik, Kawula, Kulejewski - Kwaśniewski (65. Kowalski), Sikora, Mokrzycki, Janoszka, Winciersz - Idzik, Paszek (70. Będzieszak).