3

Widzew Łódź

1

• Ostrowski dobrze i mocno dośrodkował w pole karne, ale Michal Pesković na posterunku - złapał piłkę.

• Widzew w ataku pozycyjnym spokojnie rozgrywa piłkę, jakby już czekał na ostatni gwizdek arbitra.

• 3 minuty doliczył sędzia do tego meczu.

• Kolejna zmiana w Ruchu. Jakub Smektała wchodzi za Grzyba.

• Z pewnością to gospodarze są bliżsi podwyższenia prowadzenia, niż goście drugiej bramki.

• Po chwili dostał jeszcze piłkę Abott i uderzył ładnie zza pola karnego. Zabrakło może pół metra do celu.

• Kolejny przechwyt Malinowskiego i idealne podanie na lewą stronę do Zieńczuka. Doświadczony pomocnik zepsuł tę akcję.

• Kolejne dobre podanie Malinowskiego. Grzyb na prawym skrzydle dośrodkował miękko w pole karne, ale piłki nie sięgnął Piech.

• Marek Zieńczuk zmienia Janoszkę.

• Strzelec bramki Piotr Grzelczka opuszcza boisko, za niego Emil Wrażeń.

• GOOOL!!! PIOTR GRZELCZAK DOBIJA PO STRZALE DUDU Z WOLNEGO I DAJE NADZIEJĘ SWOIM KIBICOM NA KORZYSTNY WYNIK!!!!

• Abbott wchodzi za Jankowskiego.

• Wojciech Grzyb nie wykorzystał karnego, ale dobijał Arkadiusz Piech i zdobył gola na 3:0!!!!

• Ugochukwu Ukah fauluje w polu karnym Macieja Jankowskiego, za co otrzymuje drugą żółtą kartkę i Tomasz Grabowski wskazuje na 11. metr.

• Piotr Grodzicki popełnia kardynalny błąd w obronie, podaje wprost do Grzelczaka, który natychmiast po przyjęciu uderzył na bramkę Peskovića. Słowak jednak sparował ten strzał, jeszcze próbował dobijać lobem, ale bardzo źle to zrobił i wciąż 2:0.

• Fatalny strzał Macieja Jankowskiego z 11. metrów, pomocnik Ruchu za bardzo się odchylił i piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Hachem Abbas zastępuje Princewilla Okachi.

• Dośrodkowanie Wojciecha Grzyba w kierunku Arkadiusza Piecha, który już składał się do strzału, ale wyprzedził go Jarosław Bieniuk i wybił piłkę.

• Igor Lewczuk wykonuje ni to strzał, ni to podanie z 35 metrów i piłka skierowana w kierunku trybun za bramką.

• Piotr Stawarczyk uderza głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i piłka po strzał odbija się od dalszego słupka i wpada wprost w ręce Macieja Mielcarza. Stoper Ruchu może mówić o wielkim pechu.

• MACIEJ JANKOWSKI PODWYŻSZA PROWADZENIE RUCHU, W SYTUACJI SAM NA SAM Z MACIEJEM MIELCARZEM STRZELIŁ TUŻ PRZY SŁUPKU.

• Rzut wolny w wykonaniu Adriana Budki z 18 metrów, ale piłka przeleciała nad bramką.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Piotr Mroziński zastępuje absolutnie niewidocznego Bruno Pinheiro.

• Bramka strzelona przez Marcina Malinowskiego podcięła skrzydła zawodników gości, którzy po bramce nie byli już tak aktywni, często faulowali.

• Na ławce rezerwowych w Widzewie znajduje się Sebastian Duda, przepraszamy za literówkę:)

• Po upływie doliczonej minuty do regulaminowego czasu gry Tomasz Garbowski z Opola kończy pierwszą połowę.

• Po rzucie rożnym wykonanym przez Dudu do strzału głową doszedł Ugochukwu Ukah, ale trafił w jednego z obrońców gospodarzy.

• Strzela Piotr Grzelczak z 20 metrów, ale Michał Pesković broni ten strzał.

• Ugochukwu Ukah najpierw blokuje dośrodkowanie jednego z zawodników Ruchu... ręką, a następnie strzał Łukasz Janoszka, ale arbiter nie reaguje.

• Ugochukwu Ukah otrzymuje żółtą kartkę.

• Ponownie faulowany Arkadiusz Piech i ponownie żółta kartka, tym razem otrzymuje ją Jarosław Bieniuk.

• Faul taktyczny na Arkadiuszu Piechu w wykonaniu Dudu, za co Brazylijczyk otrzymuje pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu.

• Płaski strzał w wykonaniu Arkadiusza Piecha z 16 metrów, Maciej Mielcarz broni nogami.

• Adrian Budka uderzył z kilku metrów, ale jeden z obrońców zablokował ten strzał i Peskovic nie miał większych problemów z obroną.

• Minutę po bramce po akcji Arkadiusza Piecha bliski strzelenia bramki był Maciej Jankowski, ale piłka minęła o kilka centymetrów lewy słupek.

• Przed strzałem Marcina Malinowskiego rzut wolny wykonywał Maciej Jankowski, piłka jednak odbiła się od jednego z piłkarzy Widzewa znajdującego się w murze.

• GOOOOOOOOOOL!!! MARCIN MALINOWSKI DOBIJA RZUT WOLNY I WYPROWADZA ZESPÓŁ NA PROWADZENIE!!!!

• Arkadiusz Piech faulowany na 17. metrze.

• Mindaugas Panka tym razem w ofensywie - uderza z 25 metrów, ale Michał Peskovic broni na raty.

• Dośrodkowanie Wojciecha Grzyba z prawej strony, ale Mindaugas Panka wybija piłkę na rzut rożny.

• Fatalny rzut rożny w wykonaniu Dudu.

• Podopiecznym Radosława Mroczkowskiego nie udaje się zaskakiwać rywali, więc Okachi i Krzysztof Ostrowski wymieniają się na skrzydłach.

• Teraz błyskawiczna kontra Niebieskich. Piękne prostopadłe podanie Malinowskiego do Piecha. Napastnik doszedł do piłki, ale jego podanie zostało wybite.

• Coraz więcej z gry mają gospodarze. Tym razem po dośrodkowaniu Lewczuka głową uderzał Janoszka.

• Piękna akcja Ruchu prawą flanką. Wojciech Grzyb wyprzedził obrońcę i świetnie dośrodkował. Zabrakło milimetrów by Jankowski zamknął tę akcję strzałem głową.

• Kolejna prostopadła piłka do Piecha. Tym razem spalony. Jasne już jest jak będzie chciał dziś grać Ruch.

• Pierwsza akcja w stylu "Niebieskich". Prostopadłe zagranie do Piecha, którego w ostatniej chwili uprzedził Maciej Mielcarz.

• Gorąco w polu karnym Ruchu! Po rzucie rożnym zakotłowało się w szesnastce. Najlepiej zachował się tam Grzelczak, który zwiódł obrońców i dobrze uderzył na bramkę. Fantastyczna parada Peskovicia. Dobitka i znów bramkarz Ruchu górą.

• Pod polem karnym Widzewa piłkarze Ruchu wybierają na razie złe sposoby. Piech walczy o górną piłkę z Bieniukiem i jasne jest, że to skazane jest na niepowodzenie.

• Pierwszy dośrodkowanie było kiepskie, ale piłka wróciła w pole karne i na 16 metrze dopadł do niej Ostrowski. Pomocnik WIdzewa odchylił się zbyt mocno i dlatego jego strzał przeszedł nad bramką Michala Peskovicia.

• Dobra akcja Dudu z Dzalamidze na lewym skrzydle i będzie pierwszy groźny stały fragmenty gry, Dudu był faulowany na wysokości pola karnego.

• Na trybunach ciągle pojawiają się kibice w czerwonych koszulkach. Jest ich coraz więcej.

• Na razie walka w środku pola. Bardzo spokojna gra z obu stron. Można powiedzieć, że przyjaźń nie tylko na trybunach.

• Zaczynamy! Rozpoczęli piłkarze Ruchu.

• Oba zespoły wychodzą na boisko. Piękne pogoda w Chorzowie. Zapowiada się ciekawe widowisko.

• Ławka rezerwowych Widzewa: Kaniecki, Radzio, Mroziński, Dudu, Abbes, Bartkowski, Wrażań.

• Ławka rezerwowych Ruchu: Perdijic, Abbott, Burliga, Josl, Grzelak, Smektała, Zieńczuk.

• Ciekawostka - 2 dni temu obiekt Ruchu przy Cichej obchodził swoje 76 urodziny.

• - Michal dobrze zaprezentował się w Pucharze Polski. Myślę, że to jest dobry moment by dać mu szansę - tłumaczy swoją decyzję o zmianie bramkarza trener Waldemar Fornalik.

• Dziś mecz przyjaźni na trybunach, więc nie zabraknie wspaniałej atmosfery. Przyjaciele chorzowian z Łodzi zasiadają już w sektorze nr 6.

• Witamy z Chorzowa, gdzie w pierwszym sobotnim meczu Ruch zagra z Widzewem.