Ruch Chorzów - Wisła Puławy ZDJĘCIA, WYNIK Emocje do samego końca. Niebiescy już nie są niepokonani. Koniec pięknej serii

Tomasz Kuczyński
16.10.2021. Ruch Chorzów - Wisła Puławy.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
W sobotę 16.10.2021 r. w meczu 13. kolejki eWinner 2. Ligi Ruch Chorzów przegrał z Wisłą Puławy 2:4 (0:2). Dwie bramki padły w doliczonym czasie gry. To pierwsza porażka Niebieskich w tym sezonie. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania Ruch Chorzów - Wisła Puławy.

Ruch przystąpił do sobotniego meczu jako jedyna drużyna w Polsce na poziomie centralnym PZPN, która była niepokonana. Wisła Puławy miała już na koncie zwycięstwo nad liderem tabeli - Stalą Rzeszów. W ekipie Niebieskich nadal brakowało kontuzjowanego obrońcy Konrada Kasolika, a w drużynie gości przez kontuzję nie mógł zagrać najlepszy ich strzelec Adrian Paluchowski (7 bramek).

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Ruch Chorzów – Wisła Puławy, 16.10.2021 r.

Wisła zasłużenie prowadziła do przerwy

Goście lepiej weszli w mecz. Już w 1. minucie dwa rzuty rożne, a Emil Drozdowicz główkował tuż koło słupka. W 9. minucie Ednilson zatrudnił Jakuba Bieleckiego.

Ruch odgryzł się szybką akcją w 15. minucie - Daniel Szczepan podał do Tomasza Wójtowicza, który z ostrego kąta strzelił w słupek.

Niebiescy grali niefrasobliwie w obronie, co wykorzystała Wisła. Najpierw Drozdowicz prostopadłym podaniem zaliczył asystę, bo Dominik Banach ominął Bieleckiego i posłał piłkę do siatki. Potem Drozdowicz sam wpisał się listę strzelców. Za krótko wybita piłka wróciła na pole karne, a napastnik Wisły, mimo asysty obrońców, spokojnie ją przyjął i pokonał bramkarza Ruchu.

16.10.2021. Kibice na meczu Ruch Chorzów - Wisła Puławy.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Ruch Chorzów - Wisła Puławy ZDJĘCIA KIBICÓW Przy Cichej znow...

Emocje w II połowie!

Na drugą połową Niebiescy wyszli z wielką chęcią odrobienia strat. Strzelali Szczepan i wprowadzony do Damian Kowalczyk, a bramkarz Wisły ratował swój zespół. W końcu w zamieszaniu Szczepan trafił do siatki.

W 64. minucie piłka wpadła do bramki Ruchu. Po protestach gospodarzy i konsultacji sędziego głównego z asystentem gol został anulowany. Ednilson faulował Bieleckiego w polu bramkowym.

Wisła później jednak miała okazję do fetowania trzeciej bramki. Bartłomiej Kulejewski zgrywał piłkę klatką piersiową do bramkarza, ale za słabo - przejął ją rezerwowy Kacper Kondracki i skorzystał z prezentu.

W doliczonym czasie mieliśmy jeszcze wielkie emocje. Najpierw Kowalczyk skierował piłkę do bramki, choć wydawało się, że wcześniej faulowany był bramkarz Wisły. Kibice uwierzyli jeszcze w uratowanie remisu, ale dopiero co wprowadzony na boisko Bartłomiej Bartosiak pięknym strzałem z dystansu ustalił wynik!

Ruch Chorzów - Wisła Puławy 2:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Dominik Banach (29), 0:2 Emil Drozdowicz (35), 1:2 Daniel Szczepan (62), 1:3 Kacper Kondracki (76), 2:3 Damian Kowalczyk (90+3), 2:4 Bartłomiej Bartosiak (90+6)

Ruch: Jakub Bielecki - Tomasz Wójtowicz (84. Jakub Siwek), Bartłomiej Kulejewski, Filip Nawrocki, Tomasz Dyr, Przemysław Szkatuła (46. Damian Kowalczyk) - Łukasz Janoszka (76. Marcin Kowalski), Michał Mokrzycki, Tomasz Neugebauer, Tomasz Foszmańczyk (90. Filip Żagiel) - Daniel Szczepan.

Wisła: Piotr Owczarzak - Dominik Cheba, Łukasz Wiech, Mateusz Pielach, Ariel Wawszczyk, Lukas Kuban (81. Piotr Lisowski) - Dominik Banach (72. Kacper Kondracki), Krystian Puton, Carlos Daniel, Ednilson Furtado (90. Bartłomiej Bartosiak) - Emil Drozdowicz.

Żółte kartki: Mokrzycki, Kowalczyk, Foszmańczyk - Wiech, Kuban, Banach

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków)

Widzów: 5.428