Tomasz Kuczyński
1 sierpnia 2020 r. odbędzie się mecz Polonia-Stal Świdnica - Ruch Chorzów.
1 sierpnia 2020 r. odbędzie się mecz Polonia-Stal Świdnica - Ruch Chorzów. Facebook/Ruch Chorzów
W sobotę 1.08.2020 r. Ruch Chorzów rozgrywał pierwszy mecz sezonu 2020/2021 w III lidze. Niebiescy grali w Świdnicy z drużyną Polonia-Stal. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17. Beniaminek podejmował 14-krotnego mistrza Polski. Do przerwy Ruch przegrywał 0:2, ale wygrał 4:2! Bramki zdobyli: 1:0 Dorian Krakowski (13), 2:0 Wojciech Szuba (25), 2:1 Mariusz Idzik (55), 2:2 Michał Mokrzycki (62), 2:3 Kacper Kawula (76), 2:4 Piotr Kwaśniewski (80).

Koniec! Ruch zaczął sezon od zwycięstwa.

Od 86. minuty Ruch gra w dziesiątkę po czerwonej kartce (po drugiej żółtej) dla Mateusza Winciersza. Sędzia doliczył 5 minut.

W 80. minucie Niebiescy wyszli na 4:2. Gola głową zdobył Piotr Kwaśniewski.

Ruch wyszedł na prowadzenie. W 76. minucie bramkę zdobył Kacper Kawula!

W Świdnicy mamy remis! W 62. minucie Ruch doprowadził do wyrównania po strzale Michała Mokrzyckiego.

Ruch zdobył gola kontaktowego. W 55. minucie do siatki gospodarzy trafił Mariusz Idzik.

W 25. minucie padł drugi gol dla gospodarzy. Autorem bramki jest Wojciech Szuba.

Od 13. minuty Ruch przegrywa 0:1. Bramkę zdobył Dorian Krakowski.

Od godziny 17 Ruch gra w Świdnicy.

AKTUALIZACJA, GODZ. 16.09
Ruch podał skład, w którym rozpocznie pierwszy mecz sezonu.

Na ten moment kibice Ruchu czekali od 8 marca. Wtedy drużyna z Chorzowa rozegrała ostatni mecz o punkty, remisując 1:1 na wyjeździe z rezerwami Zagłębia Lubin. Następnie sezon został zawieszony, a potem zdecydowano, że trzecioligowe rozgrywki nie będą dokończone. Jako ostateczną w grupie trzeciej uznano tabelę po 18 kolejkach i na tej podstawie do II ligi awansował Śląsk II Wrocław. Druga była Polonia Bytom, a trzeci Ruch.

Kibice Niebieskich marzyli o szybkim powrocie do II ligi, ale z drugiej strony należy pamiętać, że przed poprzednim sezonem pod znakiem zapytania stał start Ruchu w rozgrywkach. Pracownicy klubu strajkowali, piłkarze nie trenowali, a kibice bojkotowali na początku mecze przy Cichej.

POLONIA-STAL ŚWIDNICA - RUCH CHORZÓW LIVE

Teraz sytuacja w Chorzowie jest lepsza i Ruch jest upatrywany wśród faworytów do awansu. Pierwszą drużyną, która sprawdzi formę Niebieskich jest beniaminek - Polonia-Stal Świdnica.

- Emocje związane z początkiem sezonu są coraz większe, aczkolwiek największe będą w sobotę, gdy minuty do pierwszego meczu będą mijać szybko - mówił trener Ruchu Łukasz Bereta w wywiadzie dla klubowej telewizji. - Chcemy wygrać mecz w Świdnicy, bo jak pamiętamy, ostatni mecz o punkty zremisowaliśmy.

POLONIA-STAL ŚWIDNICA - RUCH CHORZÓW NA ŻYWO

Beniaminek ekscytuje się meczem z 14-krotnym mistrzem Polski, jednak trener Ruchu jasno stawia sprawę inauguracji sezonu.

Chcemy też dobrze się zaprezentować, tak jak to było w ostatnich sparingach, nie tylko wygrać mecz, ale grać swoją piłkę

- Wiem, że jest duże zainteresowanie kibiców w Świdnicy, wszystkie bilety się sprzedały. My mamy jeden cel: chcemy wygrać. Chcemy też dobrze się zaprezentować, tak jak to było w ostatnich sparingach, nie tylko wygrać mecz, ale grać swoją piłkę. Wyjść wysoko na przeciwnika, budować długo akcje i strzelać bramki po nieprzypadkowych akcjach, tylko po schematach i wypracowanych akcjach - podkreśla trener Bereta.

POLONIA-STAL ŚWIDNICA - RUCH CHORZÓW ONLINE

W Ruchu solidnie przygotowali się do meczu z beniaminkiem, ale przyznają, że pierwsze mecze zawsze są niewiadomą.

- Oglądaliśmy ich ostatni sparing, analizowaliśmy też jak zdobyli pierwsze miejsce w IV lidze. Wiadomo, będzie to troszkę zagadka. Pierwsze mecze pokażą na co kogo stać, na kogo uważać i kto jest na jakim poziomie, bo wiadomo, że sparingi a mecze ligowe, to dwie różne rzeczy - podkreślił Łukasz Bereta.

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica zajęła 1. miejsce w IV lidze dolnośląskiej (grupa wschód). Rozegrano 16 kolejek. Polonia-Stal miała 37 punktów, Sokół Wielka Lipa - 34, a trzecia w tabeli Bielawianka Bielawa - 30. W przedwcześnie zakończonym sezonie, zespół prowadzony przez trenera Rafała Markowskiego wygrał 12 z 16 meczów, mając bilans bramek 33:9.

Mecz Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica - Ruch Chorzów będzie transmitowany TUTAJ. Transmisja prowadzona będzie w systemie pay-per-view przez platformę Polsport LIVE. Koszt dostępu to 14,90 zł, a część zysków ze sprzedaży dostępów trafi do Ruchu Chorzów.