Ruch Chorzów

2

Zagłębie Lubin

1

• Wygrała dzisiaj drużyna która prezentowała się zdecydowanie lepiej. Jest to w pełni zasłużone zwycięstwo Ruchu Chorzów. Po tym spotkaniu przynajmniej na dwie godziny zrównają się punktami z pierwszym Lechem oraz Śląskiem i Polonią Warszawa.

• Po doliczeniu 3 minut Dawid Piasecki gwiżdże po raz ostatni.

• Po zdobyciu bramki Arkadiusz Woźniak zdjął koszulkę, za co otrzymał żółtą kartkę.

• Arkadiusz Wożniak strzela honorową bramkę, dla swojego zespołu w doliczonym czasie gry!!! Płaski techniczny strzał i 2:1!!!

• Strzał Pawła Abbotta z 18 metrów, piłka odbiła się jeszcze od Sebastiana Olszara i powędrowała obok bramki.

• Ostatnia zmiana w Ruchu Jakub Smektała za Wojciecha Grzyba.

• Sebastian Olszar dokończy spotkanie, zamiast strzelca drugiej bramki Arkadiusza Piecha.

• Pierwsza zmiana w Ruchu Chorzów, Macieja Jankowskiego zastąpił Paweł Abbott.

• GOOOOL!!! Arkadiusz Piech wykańcza wspaniały kontratak swojego zespołu. Asystę zaliczył Wojciech Grzyb, który bardzo dobrze dośrodkował z prawej flanki.

• Dośrodkowanie z lewej strony Macieja Jankowskiego, ale Piech nie zdołał uderzyć z bliskiej odległości.

• W strzałach 9:4 dla "Niebieskich".

• Wojciech Grzyb próbował z 20 metrów uderzyć zewnętrzną częścią stopy, ale został zablokowany przez obrońców gości.

• Łukasz Hanzel już nie wróci na boisku, zastąpi go Patryk Rachwał.

• Kolejny raz lekarze interweniują, tym razem na boisku leży Łukasz Hanzel. Prawdopodobnie będzie potrzebna zmiana.

• Szymon Pawłowski wykonuje rzut wolny z 20 metrów, ale trafia jednak w mur.

• Janusz Gancarczyk także otrzymuje żółtą kartkę za kłótnie z Dawidem Bartosem.

• Michal Hanek otrzymuje drugą zółta kartkę.

• Marcin Malinowski otrzymuje żółtą kartkę za faul.

• Prostopadłe podanie Igora Lewczuka do Arkadiusza Piecha, ale ostatecznie obrońcy wybili na aut.

• Zagłębie na początku drugiej połowy nie sprawia wrażenie drużyny, która goni wynik.

• Michal Hanek otrzymuje żółtą kartkę.

• I kolejna zmiana Dawid Abwo w miejsce Macieja Małkowskiego.

• Darvydas Sernas pojawia się w miejsce Kamila Wilczka.

• 13. drużyna T-Mobile Ekstraklasy nie przyciągnęła zbyt dużo kibiców na stadion przy ulicy Cichej. Na trybunach jest bardzo dużo wolnych siedzeń.

• W przerwie kibiców rozgrzewają miejscowe cheerleaderki, oczywiście ubrane na niebiesko.

• Koniec pierwszej połowy.

• Łukasz Hanzel otrzymuje żółtą kartkę, za dyskusję po faulu.

• Gabor Straka dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale dobrze interweniował Błażej Telichowski.

• Kamil Wilczek faulowany drugi raz w ciągu minuty, tym razem przez Gabora Strakę, za co Słowak otrzymuje żółtą kartkę.

• Dużo przerw w grze, tym razem faulowany Kamil Wilczek i ponownie musieli interweniować lekarze.

• Kopia bramkowej sytuacji, tym razem Gabor Straka bardzo dobrze uderzył, ale trafił w bramkarza Lubinian.

• Igor Lewczuk faulowany w środku pola przez Szymona Pawłowskiego. Musieli interweniować klubowi lekarze.

• Maciej Małkowski przyjmując piłkę na prawej flance pomagał sobie ręką.

• Szymon Pawłowski otrzymał prostopadłe podanie od Janusza Gancarczyka, ale z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę.

• Trzeci faul Kamila Wilczka w środku pola, tym razem faulował Rafała Grodzickiego, za co otrzymał żółtą kartkę.

• Maciej Małkowski dośrodkowywał z rzutu wolnego w pole karne, ale żaden z partnerów nie zdołał wykorzystać podania.

• GOOOOL!!! MACIEJ JANKOWSKI WYPROWADZA SWÓJ ZESPÓŁ NA PROWADZENIE STRZAŁEM PRZY SŁUPKU Z 17 METRA!!!

• Arkadiusz Piech po raz kolejny otrzymał prostopadłe podanie ale nie miał problemy z przyjęciem piłki.

• Po kwadransie gry zdecydowanie przeważają podopieczni Waldemara Fornalika, ale póki co nie potrafią wykorzystywać sytuacji.

• Faul Kamila Wilczka w środku pola.

• Arkadiusz Piech w sytuacji sam na sam z Bojanem Isailovićem celował tuż przy dalszym słupku, ale ostatecznie uderzył minimalnie obok bramki.

• Łukasz Janoszka dośrodkowywał z lewej strony, piłka ostatecznie trafiła do Arkadiusza Piecha, który niestety dla kibiców Ruchu nie spodziewał się, że podanie dojdzie do niego i nie zdołał jej przyjąć.

• Marcin Malinowski zagrał ręką i rzut wolny dla gości. Maciej Malinowski dośrodkowywał, ale skutecznie interweniował Maciej Jankowski w obronie.

• Bez wątpienia zaskoczeniem jest obecność młodego Arkadiusza Woźniaka za Darvydasa Sernasa.

• Ruch próbował skonstruować akcję, ale źle podawał Maciej Jankowski.

• Dzisiejsze spotkanie rozpoczęli zawodnicy gospodarzy.

• Gospodarze z siedmioma punktami na koncie zajmują 9. miejsce, natomiast Lubinianie o cztery miejsca niżej. W poprzednim sezonie oba spotkania między dzisiejszymi rywalami zakończyły się remisami 0:0 i 2:2. Ostatni raz Ruch pokonał Zagłębie w 1998 roku. Już wkrótce przekonamy się, czy uda się "Niebieskim" przełamać...

• Już za kwadrans rozpocznie się spotkanie Ruchu Chorzów z Zagłębiem Lubin w ramach szóstej kolejki T-Mobile Ekstraklasy.