Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 0:2 ZDJĘCIA. I-ligowiec lepszy od Niebieskich

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Ruch Chorzów przegrał z Zagłębiem Sosnowiec 0:2  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Ruch Chorzów przegrał z Zagłębiem Sosnowiec 0:2 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
Piłkarze Ruchu Chorzów przegrali w sparingowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec 0:2. Gole dla sosnowiczan były dziełem Goncalo Gregorio, choć przy drugiej bramce Portugalczykowi wydatnie pomógł obrońca Niebieskich Patryk Sikora kierując piłkę do własnej siatki i to jemu zapisano to trafienie. Zobaczcie zdjęcia z meczu Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec.

Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 0:2. I-ligowiec lepszy od Niebieskich

Piłkarze Ruchu Chorzów zimowe sparingi zaczęli od dwóch zwycięstw, ale gdy przyszło im grać z I-ligowcami okazało się, że poprzeczka na razie zawieszona jest za wysoko. W sobotę Niebiescy ulegli w Tychach GKS 1:2, a dziś na Kresach nie dali rady Zagłębiu Sosnowiec ulegając 0:2.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RUCH CHORZÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Podopieczni trenera Kazimierza Moskala szybko objęli prowadzenie. Patrik Misak po uderzeniu głową trafił w słupek, a Goncalo Gregorio z bliska dobił piłkę do siatki. Spotkanie na Kresach oglądało zza płotu kilkudziesięciu kibiców Niebieskich stęsknionych za piłką.

Portugalczyk miał udział także w zdobyciu drugiej bramki dla sosnowiczan, choć padła ona w dość kuriozalnych okolicznościach. Gregorio był sam na sam z bramkarzem, ale Tomasz Nowak wygrał ten pojedynek. Odbita przez golkipera Ruchu piłka trafiła jednak w obrońcę Patryka Sikorę i wpadła do siatki.

Po przerwie w bramce Zagłębia pojawił się doskonale znany w Chorzowie Marko Perdijić. Niebiescy starali się odrobić straty, ale nie byli w stanie pokonać chorwackiego bramkarza i doznali drugiej zimowej porażki. Zagłębie wygrało natomiast drugi sparing w tym roku.

Sesja na stadionie Ruchu Chorzów w 2015 roku.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Sexbomba zapraszała na derby Ruch Chorzów - Górnik Zabrze. T...

W sobotę kolejnym sparingpartnerem sosnowiczan będzie Hutnik Kraków, a mecz odbędzie się na Suchych Stawach, natomiast chorzowian czeka gra kontrolna w Myszkowie z tamtejszym MKS.

Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:2)
Goncalo Gregorio (4), Patryk Sikora (31-samobój)

Ruch I połowa T.Nowak - Lechowicz, Kasolik, Sikora, Kawula, Kwaśniewski - Wyroba, Mokrzycki, Foszmańczyk - Biskup, Janoszka.
II połowa Lech - Paszek, Kasolik (62. Słota), Kulejewski, Będzieszak - Mamis, Sikora (62. Neugebauer), Mokrzycki (62. Siwek), Foszmańczyk (62. Rudek), Janoszka (62. Skwiszcz) - Idzik.

Zagłębie I połowa Frankowski - Ryndak, Polczak, Radkowski, Gojny - Szwed, Mišák, Ambrosiewicz, Oliveira, Grochala - Gregorio.
II połowa Perdijić - Turzyniecki, Ďuriška, Machała, Wiszniowski - Dziedzic, Karbowy, Maia, Korzeniecki, Małecki - Sobczak.