1

ŁKS Łódź

0

• Koniec meczu

• Starcie w polu karny Ruchu. Zbiegły się obie drużyny. Sędzia wyjaśnia sytuacje i karze kartkami Mowlika i Rzepkę.

• Schodzi bohater spotkania, Świątek, w jego miejsce Michał Mak.

• Kolejny strzał Bykowskiego, tym razem jednak znowu za mocno.

• Strzał rozpaczy Bykowskiego wysoko nad bramką.

• Kolejna dobra kontra Ruchu. Jarka miał do wyboru Przybeckiego i Świątka, ale podał pomiędzy i interweniował obrońca.

• Ruch wychodził z kontrą, ale Maka uprzedził Wyparło dalekim wyjściem.

• Ostatnia zmiana w ŁKS. Adamski za Koseckiego.

• Żółta kartka dla Przybeckiego.

• Piłka wędrowała jak po sznurku wzdłuż pola karnego Ruchu, w końcu Kubicki zdecydował się na strzał, ale piłka wylądowała w rękach Skorupskiego, choć ten miał niewielkie problemy z jej złapaniem.

• Przybecki dobrze wbiegł w pole karne z lewej strony, ale jego wrzutka po nodze rywala wyszła na aut. Po wrzutce z autu do strzału wolejem składał się ponownie Świątek, ale tym razem uprzedzony.

• Mateusz Mak wszedł w miejsce Rockiego.

• Dwie wrzutki Mączyńskiego. Najpierw z wolnego wprost w ręce bramkarza, chwilę później z akcji na nogę Mowlika, który na długim słupku minimalnie niecelnie uderzył.

• Żółta kartka dla Trzcionki.

• Łabędzki jak profesor poradził sobie w obronie z Jarką i Świątkiem.

• Gościom pali się grunt pod nogami i próbują wszystkiego. Teraz daleka wrzutka z rzutu wolnego z połowy boiska minęła pole karne. Zagranie miało małe szanse powodzenai.

• Z boiska zszedł Kaciczak, w jego miejsce Kowalski.

• Trzcionka wycofał piłkę do Skoruoskiego, a ten źle trafił w piłę i wybił w aut na wysokości pola karnego.

• Druga zmiana w ŁKS. Kubicki za Gieragę.

• Uderzał Mowlik, ale broni pewnie Skorupski.

• Ależ okazja Koseckiego! Po wrzutce w pole karne na prawej stronie miał przed sobą tylko bramkarza i uderzając z pierwszej piłki trafił prosto w niego!

• Kolejna wrzutka w pole karne Ruchu i Piąstkuje Skorupski, a obrońcy poprawiają na rzut rożny. Po kolejnym kornerze kolejne piąstkowanie bramkarza.

• Ładnie przed polem karnym przedzierał się Marcin Kaczmarek, ale jego prostopadłe podanie nie spotkało się ze zrozumieniem kolegów, bo do ładnie zagranej piłki nikt nie wystartował. Nie wybrzydzał Skorupski i pewnie chwycił niczyją piłkę.

• Było groźnie pod bramką Ruchu. Po wrzutce Mąki z rzutu wolnego bliski pokonania głową Skorupskiego był Mowlik, ale nie trafił w piłkę czysto głową.

• Trzeci kolejny gol Świątka w trzecim kolejnym meczu! A Ruch próbował iść za ciosem. Podanie do Przybeckiego jednak za mocne.

• Adrian Świątek pogrąża byłych kolegów. Świetnym krossem popisał się z prawej strony Trzcionka, a Świątek ładnym wolejem po ziemi pokonał Wyparłę.

• Kolejna dobra okazja Ruchu. Świątek na raty trafia w spojenie bramki!

• I zapowiadana zmiana. Mięciela zastąpił Kujawa.

• ŁKS zaprezentował oprawę Braterstwo Naszą Bronią w barwach ŁKS i GKS Tychy. Teraz kibice wywieszają transparent Rycerze Wiosny.

• Doskonała akcja Ruchu. Przybecki wbiegł w pole karne, minął Wyparłę do końcowej linii, dośrodkował, ale za mocno i Świątek mając przed sobą pustą bramkę nie miał jak sięgnąć piłki.

• Kolejny rzut rożny. Główkował Mowlik, ale ponad bramką. ŁKS przycisnął i nie schodzi z połowy Ruchu.

• Kolejny wrzut z autu w pole karne Ruchu i mamy korner. Główkował Mięciel, ale piłka wybita znowu na aut. Tym razem po wrzutce w pole karne wyjaśnia Foszmańczyk.

• Niebo znowu się rozpogodziło, ale robi się coraz chłodniej. Do tego wieje nieprzyjemny wiatr. Na całe szczęście jednak nie pada.

• Długa piłka w pole karne ŁKS i znów aut. Po wrzutce piłka trafia do Mięciela, który fatalnie kiksuje. Wydaje się, że jest pierwszy do zmiany.

• Łatwa strata Rockiego w środku pola, ale kolejna kontra ŁKS szybko przerwana. Goście mają wrzut z autu.

• Wrzut z autu w pola karne Ruchu mija całą szesnastkę, z drugiej strony przejmuje piłkę Kosecki i ładnie strzela po ziemi, ale jego uderzenie zostaje wślizgiem wybite na rzut rożny. Po nim po raz kolejny nie ma zagrożenia.

• Nieudane podanie piętą Mieciela. - Ileż można tak grać? - słychać z trybun.

• Początek drugiej połowy.

• Kibiców gości jest już ponad setkę, wywieszają też transparent.

• Koniec pierwszej połowy.

• Faul w środku pola. Szybkie wznowienie Kłusa do Koseckiego, ten ładnie minął jednego rywala w polu karnym ale z dwoma już sobie nie poradził.

• Najlepsza okazja dla Ruchu w tym spotkaniu. Po podaniu Rockiego Przybecki był w doskonałej sytuacji i piłka po jego technicznym strzale minimalnie minęła długi słupek.

• Dla podpowiedzi, jego nazwisko zaczyna się na M a kończy na l.

• Prostopadła piłka w pole karne Ruchu. Założę się, że wiece kto był na spalonym.

• Kosecki zamknął na prawej stronie akcję gości, jednak strzelił obok słupka. Nie była to dogodna pozycja.

• Atakował prawą stroną Kosecki, wycofał do Mączyńskiego, jednak jego wrzutka w pole karne gospodarzy wybita, a już czekał na nią Mięciel.

• Do tego wzmaga się silny wiatr, takie warunki na pewno utrudnią grę piłkarzom.

• A nad stadionem znowu się rozpadało. Kto ma, wyciąga parasol.

• W odpowiedzi uderzenie Trzcionki, ale Panu Bogu w okno.

• Oblężenie bramki Ruchu. Najpierw uderzył mocno Bykowski, jednak zablokowany, poprawił sprzed pola karnego Mączyński i wydawało się że wpadnie, ale piłka minęła prawy słupek o metr.

• Strzał z linii pola karnego oddał Bykowski, ale zablokowany i tylko kolejny rzut rożny. Po kolejnym kornerze nie było jednak efektu. Nie jest to dziś mocna strona ŁKS.

• Po rzucie rożnym nie było zagrożenia, pewnie defensorzy Ruchu.

• Dobra akcja ŁKS. Kosecki wdarł się w pole karne prawą stroną i oddał strzał na bramkę. Sparował Skorupski a dobitkę Mięciela uprzedzili obrońcy i tylko rzut rożny.

• Mączyński zagrywał piłkę do przodu, oczywiście do Mięciela. Przeciął górną piłkę obrońca, ale Miętowy i tak byłby na spalonym.

• Kiedy akcja jest pod bramką gości, w ataku ŁKS zostaje tylko Mięciel. Nie jest to chyba dziś recepta na udane kontry.

• Jarka z lewej strony dośrodkowywał w pole karne, ale bardzo mocno. Akcję za długim słupkiem zamykał Trzcionka, ale wypadł z piłką za linię końcową.

• Przewracany przed polem karnym Rocki, ale sędzia puścił grę i poszła akcja ŁKS. Po raz kolejny Mięciel popisał się... złym przyjęciem.

• Kontra Ruchu trzech na trzech, ale wrzutkę w pole karne głową wybija Łabędzki i zażegnuje niebezpieczeństwo. A czekał już Rocki i Jarka.

• Wrzutka z rzutu wolnego w pole karne Ruchu i Skorupski po raz kolejny piąstkuje. Murawa jest wilgotna to i piłka jest pewnie wilgotna. Bramkarz radzionkowian najwyraźniej woli nie ryzykować łapania.

• ŁKS wyszedł z kontrą czterech na czterech, ale tak naprawdę w akcję zaangażowany był tylko Bykowski, który przeholował piłkę przez całą połowę i zakończył strzałem, który przed siebie odbił Skorupski.

• Radzionków wychodził z ładną kontrą, ale Rocki podał za plecy do Przybeckiego i zatrzymał akcję.

• Kaciczak próbował rozegrać ładną piłkę z Jarką, ale podanie tego ostatniego prosto do...Gieragi.

• Kolejna piłka na napastników ŁKS, jednak Mięciel dał się złapać na spalonym. Wyraźnie niezadowolony z tego powodu. Od początku nie prezentuje się najlepiej.

• Foszmańczyk rozgrywał piłkę z Rockim przed polem karnym, ale z ładnej gry na jeden kontakt nic nie wynikło, ponieważ Rocki spróbował dryblingu w końcowej fazie akcji. Nieudanie.

• Na trybunach około pięćdziesięciu kibiców ŁKS, którzy próbowali wywiesić transparenty, jednak na razie zaprzestali tej próby.

• Doskonała okazja Ruchu. Foszmańczyk obsłużył podaniem Świątka i ten w sytuacji sam na sam przegrał z Wyparłą, a mógł zdobyć szybką bramkę przeciw swojej byłej drużynie.

• Z dobrą akcją próbował wyjść lewą stroną Kaciczak i minął nawet dwóch rywali, jednak wszystko zaprzepaścił Foszmańczyk poślizgując się przy przyjmowaniu podania.

• Rzut rożny dla ŁKS. W niegroźnej sytuacji Skorupski musiał przerzucać piłkę na korner. Po wrzutce nie było jednak zagrożenia. Na razie cały czas przewaga gości.

• Długa piłka do aktywnego Koseckiego, jednak uprzedza go Skorupski.

• Zapowiadało się na deszcz, ale tylko postraszyło. Teraz niebo się rozpogodziło, chociaż ciągle w powietrzu czuć potencjalna burzę.

• Po raz kolejny groźnie w polu karnym Ruchu. Kończy się jednak na faulu w ataku.

• Nieudany strzał z dystansu Radzionkowian. Za lekko i pewnie łapie Wyparło.

• Podawał w tej sytuacji aktywny Kosecki.

• Kolejny strzał gości. Tym razem piłkę uderzał głową Marcin Mięciel. To uderzenie było już jednak niecelne.

• Dobrze rozpoczęli mecz piłkarzy ŁKS-u. Z woleja, efektownie uderzał młody Kosecki, ale bramkarz Ruchu stanął na wysokości zadania.

• Pierwszy gwizdek sędziego Rafała Grenia. Zaczęli gospodarze.

• Zespoły są już na murawie. Tymczasem zanosi się na burzę. Pierwsze krople deszczu już spadły na kibiców, a wiatr szaleje.

• Na ławce ŁKS-u: Waśków, Adamski, Kubicki, Kujawa, Pawlak, Seweryn.

• Na rezerwie Cidrów: Suchański, Kowalski, Paweł Giel, Cieluch, Balát, Michał Mak , Mateusz Mak

• Trener Artur Skowronek wystawił tą samą jedenastkę co w meczu z GieKSą.

• Gości zagrają dziś niemal w optymalnym składzie. Brakuje tylko kontuzjowanego od dłuższego czasu Marcina Smolińskiego.

• Już za kilka minut pierwszy mecz 26. kolejki 1 ligi. W Bytomiu, na stadionie Ruchu Radzonków zawitał dziś lider - ŁKS Łódź.