Ruch Radzionków

0

Polonia Warszawa

4

• Ambicja i wola walki to za mało na zwycięstwo z drużyną pokroju Czarnych Koszul. Dzisiaj Stołeczni gładko przeszli się po pierwszoligowej drużynie, w której największym pechowcem będzie Nalepa, który zawinił przy pierwszej i czwartej bramce dla Warszawiaków.

• Koniec spotkania, Polonia w 1/8 Pucharu Polski !

• Żenująca postawa Nalepy, ograny jak dziecko przez Bonina, który strzela czwartą bramkę dla Polonii.

• Michał Mak bliski zdobycia bramki honorowej, jednak jego strzał świetnie nad poprzeczką przerzuca Gliwa.

• I faktycznie, podwyższają Poloniści. Uderzenie Bonina z trudem broni Mika, przy dobitce Caniego bramkarz Cidrów bez szans.

• Katastrofa musiała by się chyba zdarzyć, żeby Polonia odpadła dziś z rozgrywek o Puchar Polski.

• A w miejsce Mateusza Maka jego imiennik- Cieluch.

• Podwójna zmiana w drużynie Ruchu. Za Piotra Giela wchodzi Skrzypczak.

• Akcja Mroza z Michałem Makiem, brakuje po raz kolejny zimnej krwi gospodarzom.

• Zmiana w Ruchu. Za Pawła Giela wchodzi Kaszowski.

• Ze skraju pola karnego uderza Mateusz Mak, wprost w ręce Gliwy. Po drugiej stronie Mika broni uderzenie Trałki.

• Ponownie lepsi w powietrzu goście, dośrodkowanie Bonina głową na bramkę zamienił aktywny dziś Wszołek.

• Trzeciej zmiany dokonuje trener Zieliński. W miejsce Sadloka wchodzi Mynar.

• Dośrodkowywał z rzutu wolnego Giesa, uderzał tyłem do bramki, głową Paweł Giel, jego uderzenie przechodzi nieznacznie obok słupka bramki Polonii.

• Po drugiej stronie Wszołek w dziecinny sposób ograł Pawła Giela, jednak uderzył niecelnie.

• Dośrodkowanie Rockiego przechodzi po głowie Piotra Giela na długi słupek, gdzie akcję, niecelnym strzałem zakończył Giesa.

• Z prawej strony boiska Paweł Giel, wywalczył jednak tylko rzut rożny.

• Potrafią wymienić między sobą kilka ładnych podań gospodarze, jednak brakuje precyzji w decydującym momencie.

• Polonia spokojnie prowadzi grę, po zdobyciu bramki goście nie pozwalają pierwszoligowcowi na zbyt wiele.

• Cani bramkę głową zdobywa po dośradkowaniu Trałki.

• Dośrodkowuje z rzutu wolnego Rocki, pewnie w polu karnym radzi sobie Gliwa.

• Cani nie upilnowany przez Nalepe, Polonia prowadzi z Ruchem.

• Wracamy do gry !

• Polonia z Boninem w miejscu Przybeckiego zagra tą drugą odsłonę.

• Obie jedenastki wracają na murawę, drugą część gry rozpoczną goście.

• Do przerwy bez bramek na Narutowicza. Polonia chce wygrać to spotkanie jak najmniejszym nakładem sił, jednak Ruch pokazuje, że nie jest drużyną do bicia.

• Nieprzyjemny do obrony strzał Brzyskiego wyłapuje Mika. Minutę dłużej pogramy w pierwszej połowie.

• Kopacz dośrodkowuje świetnie na Piotra Giela, ten jednak na spalonym.

• Z dystansu Brzyski, bez większego echa.

• Mateusz Mak wypuścił prawą stroną Mroza, ten wrzucił wprost na głowę Piotra Giela, który nie wykorzystuje dogodnej sytuacji.

• Traci w środku pola piłkę Mateusz Mak, wykorzystuje to Sadlok jednak jego uderzenie blokuje... Cani.

• Opuszcza boisko kulejący Tosik, w jego miejsce Brzyski.

• Z lewej strony znalazł się Wszołek, jednak jego mocny strzał z ostrego kąta wyłapuje Mika.

• Przekombinowali teraz, po dośrodkowaniu Przybeckiego goście, w efekcie tylko rzut rożny dla Polonii, a również ten bez oczekiwanego skutku.

• Z rzutu wolnego w pole karne Ruchu dośrodkowywał Wszołek, jednak nie zdołali zawodnicy Polonii oddać celnego strzału.

• Szarżował prawą stroną Przybecki, jego ostre dośrodkowanie wybijają obrońcy Ruchu.

• Indywidualna akcja Michała Maka, zakończona zablokowanym przez obrońców strzałem.

• Przygotował sobie piłkę do strzału Piątek, jednak uderzenie zawodnika gości nie zagroziło bramce Miki.

• Utrzymują się przy piłce gospodarze, ważne żeby nie dali się uśpić, bo jedna kontra Polonii może rozstrzygnąć losy meczu.

• Jeszcze raz Piotr Giel, z dystansu Panu Bogu w okno...

• Świetna piłka do Piotra Giela, ten tyłem do bramki nie zdołał oddać strzału, oddał piłkę Giesie, ten uderza z miejsca w bramkarza.

• Rocki z rożnego przed pole karne do Giesy, ten uderza mocno, ale niecelnie.

• Ładnie zagrał Rocki do Michała Maka, ten przedarł się lewą stroną, minął rywala, jednak jego dośrodkowanie przeciął obrońca Polonii- rzut rożny.

• Cani sam przed bramkarzem Cidrów, ten pojedynek wygrywa Mika.

• Groźnie pod drugą bramką, gdzie interweniujący przed szesnastką Gliwa, przegrywa pojedynek z Piotrem Gielem, zabrakło jednak zimnej krwi zawodnikom Ruchu.

• Kolejna próba byłego zawodnika Cidrów, którego uderzenie z powietrza przechodzi wysoko nad bramką Miki.

• Rzut wolny dla Polonii po krótkim rozegraniu w mur trafia Przybecki.

• Pierwsza odważniejsza akcja gości, jednak zbiera brawa za swoją interwencję Kopacz.

• Odważnie, bez respektu dla silniejszego rywala zaczął Ruch, Polonia będzie chciała uspokoić grę.

• Gospodarze na żółto- czarno, Polonia w Białych strojach. Rozpoczyna Ruch.

• Kapitanowie losują strony, a my czekamy na rozpoczęcie tego spotkania.

• Z głośników rozległ się hymn Ruchu- "Ciderland", w akompaniamencie którego obie jedenastki wychodzą na murawę.

• Ruch jest drużyną, która lubi i potrafi sprawiać niespodzianki w spotkaniach z wyżej notowanymi rywalami, jednak z pewnością ewentualny sukces Cidrów w dzisiejszym meczu nie będzie już niespodzianką a sensacją. To Polonia jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. Ruch w oficjalnym spotkaniu jeszcze nigdy nie wygrał z drużyną Czarnych Koszul.

• A sędziować to spotkanie, którego stawką jest awans do 1/8 Pucharu Polski będzie trójka arbitrów z Łódzkiego ZPN. Jako sędzia główny Paweł Pskit, na liniach pomagają mu sędziowie Binczyk i Anielak. Obserwatorem meczu Janusz Rejczyk z Podkarpackiego ZPN.

• W składzie gospodarzy zobaczymy dziś dwie pary radzionkowskich bliźniaków, oraz stawiającego pierwsze, piłkarskie kroki w stołecznym klubie Piotra Rockiego. Natomiast w drużynie z Warszawy zagra dziś od pierwszych minut doskonale znany kibicom Cidrów Miłosz Przybecki.

• Zapraszamy do zapoznania się z składami w jakich obie drużyny rozpoczną to spotkanie, a oto jak prezentują się dzisiaj ławki rezerwowych. Ruch: Suchański, Kaszowski, Otwinowski, Łopuch, Trzcionka, Cieluch, Skrzypczak. Polonia: Lis, Mynar, Sikorski, Bonin, Weis, Brzyski, Ciach.

• Ze stadionu Ruchu Radzionków wita Patryk Przydacz. Zapraszam do śledzenia relacji spotkania o Puchar Polski.