Ruch Radzionków

2

Warta Poznań

0

• Koniec spotkania, radość kibiców Ruchu, którzy już czekają na środową potyczkę pucharową z Polonią Warszawa. Cidry wyprzedzają Wartę w ligowej tabeli.

• 2:0 !!!!! Przepiękny zwód i trafienie Mateusza Maka !!!!

• Na większym luzie gra Ruch, co widać na boisku. Zza pola karnego ładnie, aczkolwiek nad bramką uderzył Skrzypczak.

• Mija dziewięćdziesiąta minuta gry, sędzia dolicza jeszcze trzy. Wciąż Ruch w natarciu.

• Odsłoniła się Warta, próbują wykorzystać to gospodarze, których akcjom brakuje jednak właściwego wykończenia.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu, w miejsce Michała Maka wchodzi Piotr Łopuch.

• Przebiegł teraz ponad pół boiska z piłką Paweł Giel, zabrakło kapitanowi Cidrów sił na oddanie dobrego strzału.

• Spuścili z tonu gospodarze, jednak cały czas oglądamy widowisko o niebo lepsze niż te z pierwszej odsłony.

• Żółtą kartką ukarany strzelec jedynej jak dotąd bramki.

• Zmiana także w Ruchu. Celebruje swoje zejście oklaskiwany przez kibiców Piotr Giel, za niego wchodzi Skrzypczak.

• Ostatnia zmiana wśród gości, schodzącego Reissa zmienia Paweł Iwanicki.

• Dobre spotkanie w bramce Ruchu rozgrywa dotychczasowy rezerwowy- Marcin Suchański, który pewnie wyłapuje dośrodkowania i słabe strzały Zielonych.

• Ponownie prawym skrzydłem Michał Mak z Trzcionkom, to Radzionkowianie grają tak jakby odrabiali straty.

• Z lewej strony pola karnego znalazł się z piłką Piotr Giel, uderzył dobrze jednak minimalnie niecelnie.

• Zmianę przeprowadza Artur Płatek. Schodzi kapitan drużyny, w jego miejsce Gajtkowski.

• Chcą pójść za ciosem gospodarze ! Prawą stroną popędził Trzcionka, dostał piłkę od Michała Maka, dośrodkował na Piotra Giel, ten trafia w bramkarza. Ożywiło nam się spotkanie.

• GOOOOOOL !!!! Z rzutu wolnego dośrodkowuje Giesa, w polu karnym najwyżej wyskoczył Kopacz. Ruch 1:0 Warta.

• I wdają się we znaki obrońcom Warty bracia Mak. Po ich dwójkowej akcji głową uderzał Mateusz, chybił minimalnie.

• Zmiana w drużynie gospodarzy, za Cielucha wchodzi Mateusz Mak. Dwie pary bliźniaków Cidrów na boisku.

• Popis indywidualnych umiejętności Michała Maka zakończony faulem na osiemnastym metrze. Rzut wolny nie przynosi bramki.

• Raz jeszcze zza pola karnego kapitan Warty, tym razem po ziemi, jednak bez oczekiwanego efektu.

• Groźnie z dystansu Magdziarz, tuż nad poprzeczką bramki Suchańskiego.

• Łapał za spodenki Foszmańczyka Paweł Giel, za to zagranie żółta kartka dla kapitana Cidrów.

• Próbował z dystansu Piotr Reiss, jednak jego próba nie wymaga szerszego komentarza...

• Pada w polu karnym Warty Piotr Giel, wydawało się, że będzie rzut karny dla Cidrów jednak gwizdek arbitra milczy.

• Tak jak pierwszą połowę, tak i druga od ataku rozpoczęli gospodarze. Paweł Giel na prawo do Maka, ten dośrodkowuje na Piotra Giela, który minimalnie mija się z piłką.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania z nadzieją na lepszą grę i bramki.

• Na drugą połowę Warta wychodzi z jedną zmianą, na boisku w miejsce Bereszyńskiego Laskowski.

• Sędzia Jacek Zygmunt kończy tą niezbyt ciekawą pierwszą odsłonę spotkania. Miejmy nadzieję, że druga część meczu wynagrodzi nam brak emocji.

• Wyczekiwał podania niepilnowany na lewym skrzydle Michał Mak, kiedy dostał już piłkę został powstrzymany przez obrońców Warty.

• Efektownym przyjęciem piłki zgubił rywala Paweł Giel, jednak podanie kapitana Ruchu nie było już tak efektowne, a przede wszystkim efektywne.

• Pięć minut do końca pierwszej części gry, piłkarskie szachy na boisku.

• Uderzał groźnie z powietrza, z sytuacyjnej piłki Bereszyński. Jego mocna uderzenie mija bezpiecznie bramkę Cidrów.

• Giesa z rzutu wolnego trafia w mur, dobitka Trzcionki niecelna.

• Świetna indywidualna akcja Giesy powstrzymana nieczysto przez Wichtowskiego. Żółta kartka dla defensora Warty.

• Aktywniejsi w ofensywie wydają się być gospodarze, jednak świetnie funkcjonuje dziś defensywa Warty.

• Kolejne dobre podanie Pawła Giela, tym razem dobrej sytuacji nie wykorzystał Michał Mak.

• "Cała Polska się buduje, a nasz stadion się rujnuje" - skandują kibice Ruchu.

• Z rzutu wolnego ładnie, przy słupku przymierzył Reiss, jednak jeszcze lepiej interweniował Suchański.

• Wychodzi doświadczenie i boiskowy spryt Marcina Klatta, było napastnik Pogoni kiedy nie miał co zrobić z piłką wymusił faul Nalepy.

• Ciekawie rozegrany rzut rożny przez Ruch, wysoka piłka przed szesnastkę uderzona została przez Mroza. Kolejny korner dla gospodarzy.

• Wbiegł odważnie w pole karne Mateusz Cieluch, jednak w mgnieniu oka znalazła się przy nim trójka defensorów z Poznania.

• Akcja braci Giel, Paweł prostopadle do Piotra, jednak ten drugi uprzedzony przez interweniującego przed polem karnym Sobańskiego.

• Rzut rożny dla Warty zamienia się w kontrę gospodarzy, którzy jednak również jak na razie bez pomysłu.

• Często w posiadaniu piłki jest doświadczony Klatt, jednak brakuje mu widocznie pomysłu na to co z futbolówką zrobić.

• Transparenty skierowane przeciw Toborowi znikają z płotów zdejmowane przez ochronę.

• Kolejna dobra akcja gospodarzy, prawą stroną ruszył Mak, zagrał w pole karne do Kowalskiego, jednak ten podobnie jak wcześniej Giel nie wykorzystuje swojej szansy.

• Dobre prostopadłe podanie Cielucha do Piotra Giela, napastnik Ruchu jednak nie wykorzystuje dogodnej sytuacji.

• Rozpoczęli goście z Wielkopolski.

• Obie jedenastki w akompaniamencie hymny Ruchu wychodzą na plac gry. Za chwilę początek spotkania.

• Obie drużyny w tabeli dzieli jeden punkt, na korzyść gości z Warty. Na stadionie Cidrów nie wygrał jeszcze w tym sezonie nikt, czy Poznaniakom uda się dokonać tej sztuki jako pierwszym ?

• Kibicom Ruchu skończyła się cierpliwość wobec burmistrza Radzionkowa- Gabriela Tobora, wokół boiska widać transparenty z hasłami "motywującymi" zarządce miasta do spełnienia obietnic związanych z budową stadionu w Radzionkowie oraz wsparciem dla wizytówki miasta. Więcej o proteście kibiców tutaj.

• Przypomnijmy, że stadion Ruchu przed planowanym na zeszłą sobotę spotkaniem derbowym z Polonią został zamknięty i uznany za nieodpowiedni do rozgrywania pierwszoligowych spotkań. Kilka dni później jednak okazało się, że Ruch może grać na swoim obiekcie.

• Z cudownie uzdrowionego i otwartego ponownie na kilka dni przed meczem stadionu Ruchu wita państwa Patryk Przydacz. Zapraszam do śledzenia relacji LIVE z meczu 10. kolejki pierwszj ligi, w którym Ruch Radzionków podejmie Wartę Poznań.