Ruch Zdzieszowice przegrywa w Turku. Piękny gol Staronia dał zwycięstwo Turowi

Wojciech Maćczak
Tur Turek zdobył komplet punktów z Ruchem Zdzieszowice
Tur Turek zdobył komplet punktów z Ruchem Zdzieszowice Daniel Kawczyński
Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Tura Turek. Po wygranych spotkaniach z Górnikiem Wałbrzych i Rakowem Częstochowa tym razem ograli 1:0 Ruch Zdzieszowice. Decydująca bramka padła po przepięknym strzale Łukasza Staronia z rzutu wolnego.

Pierwsza połowa meczu była słabym widowiskiem. Początek należał do gości ze Zdzieszowic, którzy przez pierwsze pięć minut zamknęli rywala na jego połowie. Później jednak turowianie uwolnili się spod naporu przeciwnika i to oni przejęli inicjatywę. Długo jednak żaden z zespołów nie potrafił stworzyć sobie dobrej okazji bramkowej, w związku z czym z boiska wiało nudą.

Najlepszą sytuację w pierwszej połowie miał w 43. minucie Michał Mikołajczyk. Pomocnik Tura otrzymał bardzo dobre podanie od Staronia i przyłożył z kilkunastu metrów nad bramką, strzeżoną przez Tomasza Kasprzika.

Sytuacja diametralnie zmieniła się po przerwie. Gospodarze wyszli z szatni ze sporym animuszem i przez pierwsze minuty gry ostrzeliwali bramkę przeciwnika. W 47. minucie Mariusz Ragaman uderzył głową w poprzeczkę, a dobitkę Bartosza Biela obronił Kasprzik. Chwilę później właśnie po dograniu Biela wyśmienitą sytuację miał Staroń, ale podobnie jak Ragaman uderzył w poprzeczkę. Goście czekali na okazje do kontrataku, z których jedna omal nie przyniosła powodzenia – po dograniu Denisa Sotora prosto w bramkarza Tura Marcina Staniszewskiego uderzał Łukasz Damrat.

W 61. minucie turkowianie zdołali w końcu udokumentować swoją przewagę. Dodajmy, że uczynili to w fantastycznym stylu. Dwadzieścia metrów przed bramką Kasprzika faulowany był Biel, a z rzutu wolnego kapitalnie uderzył Staroń. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki obok bezradnego golkipera Ruchu.

Do końca spotkania gracze ze Zdzieszowic dążyli do wyrównania. Najlepszą okazję ku temu miał rezerwowy Dawid Hanzel, który trafił głową w poprzeczkę. Warto również odnotować uderzenie Dawida Kilińskiego z pięciu metrów, które fantastycznie obronił Staniszewski. Ostatecznie wynik spotkania nie uległ zmianie, dzięki czemu Tur po raz trzeci z rzędu zdobył komplet punktów.

Tur Turek - Ruch Zdzieszowice 1:0 (0:0)