1

Ruch Chorzów

4

• Za uwagę dziękuje Paweł Wróbel

• Koniec spotkania. Należy pochwalić gospodarzy za dobrą grę do straty pierwszego gola. Po stracie gola drużyna Andrzeja Polaka grała dużo słabiej i straciła łącznie cztery gole. . Ruch Chorzów wygrywa 4-1.

• Sędzia przedłuża dzisiejsze spotkanie o trzy minuty.

• Janoszka i jest czwarty gol dla Ruchu Chorzów. Ładna drużynowa akcja gości. Ładny precyzyjny strzał tuż przy słupku. Ładnie wystawił piłkę Arkadiusz Piech.

• Smektała ładnie uderza i piłkę wybija w bok Marcin Feć. Dobra akcja zawodnika Ruchu Chorzów zakończona groźnym strzałem, To mogło zaskoczyć bramkarza gospodarzy.

• Rzut karny i mamy 3-1. Pewnym strzałem popisuje się Łukasz Janoszka. Zasłużył dzisiaj na gola bo grał bardzo dobrze.

• Rafał Bobiński a w jego miejsce Krzysztoporski.

• Z boiska schodzi Paweł Abott a w jego miejsce Filip Starzyński.

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Z boiska schodzi strzelec gola Roland Buchała a w jego miejsce szybki Leszek Juszczak.

• Dawid Kiliński pojawia się na boisku za Daniela Rychlewicza.

• I 2-1 dla Ruchu Chorzów! Bramkę zdobywa Rafał Grodzicki po strzale głową z rzutu rożnego. Ładne wejście na piłkę obrońcy Ruchu Chorzów mimo asysty dwóch zawodników gospodarzy. Nie można winić bramkarza gospodarzy w tej sytuacji za utratę gola.

• Zmiana w drużynie gości. Z boiska schodzi Wojciech Grzyb a w jego miejsce Jakub Smektała

• Abott ładnie składa się do strzału, ale uderzenie jest niecelne. Dobra decyzja napastnika Ruchu Chorzów jednak dużo gorsze wykonanie.

• Gool dla Ruchu Chorzów. Uderzał Marcin Malinowski no i piłka odbiła się od jednego z obrońców gospodarzy i rykoszetem piłka zostaje umieszczona w siatce. No i mamy jeden do jednego. Bramka od dłuższego czasu wisiała w powietrzu.

• Co raz bardziej zdenerwowany ogląda dzisiejsze spotkanie Waldemar Fornalik. Jak na razie zawodnicy Ruchu Chorzów nie potrafią stworzyć klarownej sytuacji do zdobycia gola a jeśli już tworzą to sytuacj

• Z rzutu rożnego Mariusz Kapłon zagrywa na pierwszy słupek, ale nie było tam żadnego zawodnika w niebieskim stroju. Niesamowita sytuacja, którą przestrzelił Gabor Straka z nie całych pięciu metrów. Przeniósł piłkę nad poprzeczką i nie ma gola wyrównującego dla Ruchu Chorzów.

• Piech do Janoszki na lewej stronie dośrodkowanie Burligi wybija jeden z obrońców Ruchu Zdzieszejowice. Z kontrą wychodzą gospodarze i po strzale Rychlewicz piłka wychodzi na rzut rożny.

• Ładna akcja Daniela Rychlewicza, niestety zabrakło mu już sił na strzał i piłkę pewnie łapie Matko Perdijic.

• Jak na razie gospodarze grają bardzo mądrze. Nie pozwalają na zbyt wiele zawodnikom Ruchu Chorzów. Jeśli takim wynikiem zakończy się spotkanie będzie to nie mała sensacja. Po grze jednak nie widać takiej różnicy klas.

• Żółta kartka dla Piotra Stawarczyk po groźnie wyglądającym faulu na Mateuszu Bukowcu, który utyka być możę potrzebna będzie zmiana.

• Andrzej Niedzielan opuszcza boisko a w jego miejscę Arkadiusz Piech.

• Janoszka i świetna interwencja Fecia. Dobry strzał Janoszki, który biegł wzdłuż linii pola karnego. Bramkarz Ruchu Zdzieszejowice instynktownie wybija piłkę przed siebie

• Straka na lewą stronę do Janoszki i spokojnie piłkę na rzut rożny wybija Rafał Bobiński. Obrońca wolał wyjaśnić spokojnie sytuację. Z rzutu rożnego Janoszka groźnie w polu karnym i okazję miał Burliga został jednak zablokowany.

• Faulowany Bukowiec przez Marcina Malinowskiego. Rzut wolny dla gospodarzy z dużej odległości. Piłkę zagrywa w pole karne jeden z zawodnikow Ruchu Zdzieszejowice piłkę jednak przejmują zawodnicy Ruchu CHorzów.

• Jak na razie trzeba pochwalić za dobrą grę bramkarza gospodarzy Marcina Fecia. Piłkarz Ruchu Zdzieszejowice kilka razy ratował swój zespół przed utratą gola.

• Grzyb do Straki i uderzenie łapie Marcin Feć. Ładna drużynowa akcja Ruchu Chorzów i nie przyjemnym strzałem Słowak próbował pokonać bramkarza Ruchu Zdzieszejowice. Piłka była kozłująca dlatego mogła być trudną do obrony dla bramkarza gospodarzy.

• Rzut wolny dla gospodarzy. Tomasz Kasprzyk dośrodkowuje za krótko i aut dla Ruchu Zdzieszejowice po którym piłkę dalej utrzymują podpieczni Andrzeja Polaka.

• Szarżował Tomasz Kasprzyk lewą stroną uderza z zbyt ostrego kąta i piłka mija bramkę Ruchu Chorzów w bezpiecznej odległości.

• Piłkarze Ruchu Zdzieszejowice czekają na rywala na własnej połowie. Piłkarze Andrzeja Polaka czekają na kontrę.

• Grzyb dośrodkowuje ale Daniel Rychlewicz odgrywa klatką piersiową do Marcina Fecia. Było to słabe zagranie piłkarza Ruchu Chorzów.

• Abott uderza z dystansu piłka odskoczyła Marcinowi Feciowi jednak nie było tam zawodnika Ruchu Chorzów, który mógłby umiescić piłkę w siatce.

• Od środka Ruch Zdzieszowice i rozpoczyna się druga połowa spotkania. Niech wygra lepszy!

• Koniec pierwszej połowy spotkania. Po bramce Rolanda Buchała jesteśmy świadkami sensacji.Ciekawe widowisko oglądamy w pierwszej połowie. Ruch Chorzów prowadzi grę, ale zbyt wielu sytuacji do zdobycia gola sobie nie stworzył. Zobaczymy jak to będzie przebiegało w drugiej połowie jak na razie jest to duża sensacja.

• Rzut rożny dla gospodarzy. Jeszcze jedna okazja do zdobycia gola przez podopiecznych Andrzeja polaka. Świetnym wyjściem do piłki popisuję się Matko Perdjic.

• Rzut rożny i spokojnie wybijają piłkę zawodnicy Ruchu Zdzieszowice. Ciekawie w ostatnich minutach pierwszej połowy. Jak na razie jesteśmy świadkami dużej sensacji. Piłkarze Andrzeja Polaka grają bez respektu z drużyną Ruchu Chorzów.

• Groźnie uderzał Janoszka dobrą interwencją popisuje się Feć. Kolejna bardzo dobra interwencja bramkarza gospodarzy. Jak na razie obok Rolanda Buchały jest on wyróżniającym się zawodnikiem na boisku.

• Jak na razie brakuje pomysłu na grę piłkarzom Waldemara Fornalika. Jak na razie goście nie stworzyli sobie żadnej klarownej sytuacji do zdobycia gola.

• Rzut wolny dla Ruchu Chorzów. W murze trzech zawodników gospodarzy. Po dośrodkowaniu zawodnika gości nic groźnego nie wynikło. Piłkę na rzut rożny wybija Daniel Rychlewicz i piłkę pewnie piąstkuje Feć. Próba kontry Ruchu Zdzieszejowice jednak bardzo dobrym powrotem popisuje się Wojciech Grzyb.

• Kasprzyk dośrodkowuje i piłkę łapie Matko Perdijic, który nie pewnie łapię piłkę. Bramkarz Ruchu Chorzów zastepuję Peskovicia w dzisiejszym spotkaniu.

• Lewczuk faulował Rolanda Buchałe. Od rzutu wolnego Tomasz Kasprzyk. Duża odległość od bramki jak zwykle Michał Bachor wędruje w pole karne, niestety żaden z zawodników Ruchu Zdzieszowice nie przecina piłki po dośrodkowaniu piłkarza gospodarzy.

• Rychlewicz przed szansą na zdobycie gola uderza jednak bardzo niecelnie. I od bramki grę wznowi Matko Perdijic.

• Świetna interwencja Marcina Fecia po strzale Wojciecha Grzyba. Do wrzutki nie doszedł Niedzielan za to uderzenie oddał Wojciech Grzyb. Tylko świetna interwencja bramkarza Ruchu Zdzieszowice uratowała gospodarzy od straty gola.

• Piłkarze Ruchu Chorzów za wolno rozprowadzają piłkę. Łatwo rozszyfrować ich zamiary. Ruch Zdzieszowice jak na razie prezentuje się bardzo dobrze.

• Rychlewicz nieźle dośrodkowuje i od rzutu wolnego po faulu jednego z zawodników Ruchu Zdzieszowice grę rozpocznie Ruch Chorzów.

• Ruch Zdzieszowice jest uskrzydlony bramką zdobytą przez Buchałę. Piłkarze gospodarzy chcą się pokazać na mapie piłkarskiej Polski. Jak na razie nie widać po nich żadnej tremy i respektu na czternastokrotnym mistrzu Polski.

• Lewczuk dobrze dośrodkowuje do Janoszki, który nie zdążył do piłki. Nie wiele zabrakło a Ruch Chorzów stworzył by sobie klarowną sytuację do zdobycia gola.

• Brakuje płynności w akcjach Ruchu Chorzów. Widać nie zgranie dzisiejszej jedenastki. Jak na razie goście są słabszym zespołem w dzisiejszym spotkaniu. Ruch Zdzieszowice bardzo mądrze się broni i czeka na swoją okazję z kontrataku.

• Rychlewicz zatrzymany przez Burlige i mamy rzut rożny dla gospodarzy. Jest to pierwszy rzut rożny dla Ruchu Zdzieszowice. Mateusz Bukowiec z dystansu, ale piłka mija bramkę Matko Perdijicia w bezpiecznej odległości.

• Rzut wolny dla Ruchu Chorzów. Było groźnie po strzale głową Burligi. Z korneru goście piłkę jednak dobrze piąstkuje Feć. Dobra decyzja bramkarza, który piąstkował zamiast łapać futbolówkę.

• Żóła kartka dla Michała Bachora po faulu na Andrzeju Niedzielanie.

• Jak na razie nie widać różnicy poziomów w dzisiejszym spotkaniu. Ruch Zdzieszowice po straconej bramce bardzo mądrze się broni. Po za strzałem Gabora Straki Ruch Chorzów nie zagroźił bramcę strzeżonej przez Marcina Fecia.

• Burliga dośrodkowuje w pole karne i dobra interwencja Marcina Fecia. Zwalnia grę bramkarz drugoligowca chce dać chwilę oddechu swoim kolegom.

• Janoszka za mocno do Burligi. Ciężko jest stworzyć akcję zawodnikom z ekstraklasy. Bardzo dobrze w obronie gra drugoligowiec ze Zdzieszowic.

• Sędzia głownym spotkania jest Tomasz Wajda a jego asystentami są Sławomir Kowalewski i Wojciech Szczurek.

• Na spotkaniu jest obecnych około dwustu kibiców Ruchu Chorzów, którzy głośnym dopingiem wspierają swoich pupili. Kibice Ruchu Zdzieszowice jak na razie nie dopingują swoich piłkarzy.

• Żółta kartka dla Mateusza Bukowca

• I goooll dla Ruchu Zdzieszowice!!.Po rzucie z autu w zamieszaniu w polu karnym bramkę zdobywa Roland Buchała. Napastnik Ruchu Zdzieszowicie uderzał na raty po zamieszaniu w polu karnym. Roland Buchała pokonał Matko Perdijcia strzałem głową.

• Rzut wolny po faulu na Rolandzie Buchała. A faulował kapitan Ruchu Chorzów Rafał Grodzicki. Ze stałego fragmentu gry Mariusz Kapłon i zawodnik Ruchu Zdzieszowice zagrywa zbyt krótko.

• Jak na razie jesteśmy świadkami średniego spotkania. Akcja toczy się głównie w środku pola. Poza strzałem Gabora Straki obie drużyny nie stworzyły sobie sytuacji do zdobycia gola.

• Faulowany Paweł Abott. Rzut wolny dla podopieczncyh Waldemara Fornalika. Krótko rozegrany i Ruch Chorzów gra atakiem pozycyjnym.

• Grzyb do Lewczuka i dośrodkowanie z kłopotami łapie Marcin Feć. Dobra drużynowa akcja Ruchu Chorzów.

• Pierwszy strzał Ruchu Zdzieszowice. Strzał Tomasza Kasprzyka mija bramkę Matko Perdiijicia w dosyć znacznej odległości

• Dobry strzał Gabora Straki. Było bardzo niebezpiecznie. Piłkarz Ruchu Chorzów uderzał jednak minimalnie niecelnie.

• Ruch Zdzieszowice na niebiesko. Ruch Chorzów w białych koszulkach.

• Od środka Ruch Chorzów i następuje rozpoczęcie spotkania. Niech wygra lepszy!

• Na ławce chorzowian: Damian Matras, Arkadiusz Lewiński, Arkadiusz Piech, Jakub Smektała, Filip Starzyński, Tomas Josl, Żeljko Djokić

• Na ławce Zdzieszowic: Mateusz Mikołajczyk, Leszek Juszczak, Dawid Kiliński, Tomasz Robak, Paweł Krzysztoporski, Bartłomiej Rewucki, Jakub Syldorf

• Kibice Niebieskich mają z Chorzowa do Zdzieszowic zaledwie niecałe 80 km. Fani zapowiadają najazd na Opolszczyznę. Wnioskowali o 1000 biletów, a dostali tylko 200. Trudno się dziwić, skoro na stadion będzie mogło wejść łącznie... 1100 widzów.

• Witamy w relacji live z pucharowego meczu imienników ze Zdzieszowic i Chorzowa. Ruch gra z Ruchem!