Ruch zwycięski w ostatnim sparingu przed ligą

Maciek Lukaszczyk
Arkadiusz Piech zdobył dziś bramkę, ale dobry występ okupił kontuzją
Arkadiusz Piech zdobył dziś bramkę, ale dobry występ okupił kontuzją Mikołaj Suchan / Polskapresse
W ostatnim przedsezonowym sparingu Cracovia przegrała na własnym stadionie z Ruchem Chorzów 1:2. Wszystkie gole padły w drugiej części spotkania.

Cracovia - Ruch Chorzów 1:2 - czytaj naszą relację na żywo ze spotkania!

Mecz od samego początku mógł się podobać. Dużo było szybkich akcji, często kończonych dobrymi uderzeniami na bramkę. Dobrze dysponowani byli jednak golkiperzy, szczególnie Kaczmarek, który kilka razy uratował Cracovię przed stratą gola.

Ale to właśnie "Pasy" otworzyły wynik spotkania, gdy w 51. minucie bramkę głową zdobył Dudzic. Ruch odpowiedział chwilę później za sprawą uderzenia po długim rogu Abbotta. Po upływie kolejnych 5 minut było już 2:1 dla chorzowian po fantastycznym strzale pod poprzeczkę Piecha.

Po kwadransie strzelec ostatniego gola musiał opuścić murawę z powodu kontuzji. Wyrównać próbowali gospodarze, ale bezskutecznie. I nie pomogła nawet obecność bramkarza Gąsińskiego w polu karnym Ruchu podczas rzutu rożnego wykonywanego w doliczonym już czasie.

Wydaje się, że po dzisiejszym meczu Fornalik może być spokojny o formę swoich podopiecznych. Gra Ruchu momentami wyglądała naprawdę bardzo dobrze. Ból głowy może mieć za to Szatałow, bo Cracovia nie zagrała do końca udanego meczu. Na ewentualne korekty przed rozgrywkami ligowymi został już tylko tydzień.