Polska

3

• To już wszystko z tego spotkania. Nie pozostaje nic innego jak w dobrym humorze się z Państwem pożegnać.
    Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy Spokojnej Nocy !

• Pierwsza połowa całkowicie pod dyktando Polaków, którzy od pierwszych minut nękali Rumunię swoimi atakami, nagrodą był gol Grosickiego i prowadzenie naszej reprezentacji do przerwy 1:0. Druga odsłona należała do gospodarzy. Rumunia bardzo odważnie zaczęła atakować jednak nasza obrona pewnie sobie z tym radziła. Ostatnie 10 minut meczu to zdecydowanie show Roberta Lewandowskiego, który najpierw zdobył bramkę na 2:0 a później wykorzystał rzut karny, który sam wcześniej wywalczył !
    Wielkie brawa należą się wszystkim zawodnikom, ale i trenerowi Nawałce, który bezbłędnie przygotował naszą reprezentację na to spotkanie.

• Zwycięstwo reprezentacji Polski staje się faktem ! Bardzo dobry mecz w wykonaniu biało-czerwonych ! Dopisujemy sobie 3 punkty i jesteśmy liderem w grupie E !

• KONIEC ! Koniec tego spotkania ! Zasłużenie wygrywamy z Rumunią 3:0 !

• Jeszcze jedna akcja Polaków, jednak zablokowana próba dośrodkowania Błaszczykowskiego

• Znalazł się w polu karnym Lewandowski, nie miał wsparcia kolegów więc wywalczył rzut rożny.

• Uderzał Marin i Fabiański musiał interweniować. Rzut rożny dla gospodarzy !

• Za przerwy w grze arbiter doliczył aż 6 minut. Tego dzisiaj nie przegramy !

• GOOOOOOOOL !!!!! 3:0 ! Lewandowski pewnym strzałem w lewy dolny róg podwyższa prowadzenie !

• Rzut Karny ! Lewandowski faulowany w polu karnym !

• Próbował Błaszczykowski, bardzo zakręcił futbolówkę ale niecelnie..

• Potężne uderzenie z lewej nogi Roberta Lewandowskiego i prowadzimy 2:0 !
    Robert dostał piłkę przed polem karnym, odważnie wbiegł w pole karne minął dwóch obrońców i jego strzał był nie do obrony !

• GOOOOOOOOOL !!!! ROBERT LEWANDOWSKI !!!

• W ekipie Rumunów Keseru zastąpi Stancu

• Jednak Zieliński, to on opuszcza boisko ! Gramy dwoma napastnikami przez ostatnie minuty.

• Do wejścia na plac gry gotowy Teodorczyk. Zmiana za Lewandowskiego ?

• Chwila po tym jak Lewandowski został ogłuszony petardą hukową: Lewandowski

• Kolejny ostry faul na Lewandowskim. Andone zasłużył na żółtą kartkę.

• Z ponad 35 metrów uderzył Prepelita, wysoko ponad bramką Łukasza Fabiańskiego.

• Dostał się z piłką lewą stroną Grosicki, zdecydował się na strzał, ale pewnie obroniony przez Tatarusanu.

• Ostatni kwadrans gry przed nami. Na murawie wymiana ciosów, głównie w środku pola.

• Z powietrza i zza pola karnego uderzył Zieliński, niezła próba i minimalnie niecelna !

• Schodzi Linetty ! Mączyński melduje się na placu gry.

• Cristian Sapunaru ukarany żółtą kartką za dwoje pretensje z ławki rezerwowych w kierunku arbitrów.

• A na boisko gotowy do wejścia Mączyński.

• Na trybunach w Bukareszcie Zbigniew Boniek wraz z Markiem Koźmińskim i Maciejem Sawickim: Boniek na Rumunia - Polska

• Andone ! Uderzał z ostrego konta na bliższy słupek, Fabiański musiał interweniować i rzut rożny !

• Polska, teraz my zaczęliśmy budować swoją akcję jednak nic z niej nie wynikło. Ruszają Rumuni.

• Niepotrzebnie zwlekał z podaniem Pazdan i stracił piłkę. Rumuni od autu.

• Ależ teraz zabrakło koncentracji Robertowi Lewandowskiemu ! Dostał dobrą piłkę z dośrodkowania Piszczka jednak nie zdołał jej uderzyć na bramkę kapitan biało-czerwonych !

• Gospodarze przez te pierwsze 15 minut drugiej odsłony prezentują się lepiej. Polacy czekają na dogodną kontrę.

• Gramy dalej ! Lewandowski wraca walczyć ! Rzut rożny dla Rumuni.

• Opuszcza Lewandowski plac gry w towarzystwie lekarza. Pytanie czy nasz kapitan będzie w stanie kontynuować grę...

• Zupełnie niepotrzebne zachowanie kibiców zgromadzonych dzisiaj na trybunach..

• Spadła petarda prosto na murawę, która wybuchła przy stojącym Lewandowskim. Potrzebna pomoc medyczna.

• Lewandowski obok bramki !

• Żółtą kartką za faul na Grosickim ukarany Benzar. Będzie rzut wolny, piłkę ustawia Lewandowski

• Chipciu wbiegł w nasze pole karne, Piszczek na posterunku !

• Kontra Polaków jednak stracił piłkę Zieliński .

• Ostro zaczęli Rumuni tą drugą połowę. Wybija Pazdan, ale ciągle nacierają gospodarze..

• I druga zmiana : w miejsce Popa - Andone

• W przerwie mieliśmy zmiany w kadrze Rumunów. Za Hobana - Prepelita

• Wracamy po przerwie i zaczynamy drugą odsłonę !

• Koniec pierwszej połowy ! Po bramce Grosickiego prowadzimy z Rumunią 1:0

• Strzelał z lewej nogi Błaszczykowski, broni Tatarusanu !

• Arbiter dolicza co najmniej 1 minutę a na trybunach dziś się również sporo dzieje...

• Awantura na Rumunia - Polska

• Kontra Polaków, aktywny dziś Grosicki zdecydował się na uderzenie z 16 metra, strzał zablokowany i rzut rożny

• Sytuacja opanowana i gramy dalej. Przy piłce Rumuni starają się dostać w nasze pole karne

• Ostatnie minuty tej pierwszej połowy.. a na murawie palą się race.

• Stracił na środku boiska piłkę Linetty i szybka kontra Rumunów, ale skutecznie Jędrzejczyk oddala zagrożenie. Będzie rzut rożny dla gospodarzy.

• Błaszczykowski ! Dostał podanie od Lewandowskiego, zdecydował się na strzał, broni na raty bramkarz Fiorentiny !

• Bardzo dobre tempo tego meczu. Obie drużyny starają się narzucić swój styl gry. Teraz przy piłce Rumuni.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Błaszczykowski ale obrońcy wybijają piłkę.

• Ależ była szansa na gola dla Rumuni ! Dośrodkowanie z rzutu wolnego doszło do Chirichesa ten strącił futbolówkę i z ogromnymi problemami broni Fabiański !

• Od autu Rumuni, faulował Glik i będzie rzut wolny.

• Bardzo agresywnie grają gospodarze, kilka ich faulów powinno zakończyć się żółtym kartonikiem.

• Znowu Chipcio przedzierał się z piłką w nasze pole karne ale Jędrzejczyk wybija piłkę.

• Kolejna interwencja Fabiańskiego. Po wrzutce z rzutu wolnego pewnie wyłapał futbolówkę.

• Dośrodkowanie jednego z graczy gospodarzy, ale Fabiański pewnie to wyłapuje.

• Trzeba przyznać, że dobrze weszliśmy w to spotkanie. Staramy się kontrolować wydarzenia na boisku a kibice zaczynają gwizdać z niezadowolenia.

• Lewandowski.. prosto w mur !

• Faulowany Lewandowski i będzie rzut wolny z okolic 25 metra. Będzie szansa na gola !

• Chipciu starał się przedostać z piłką w nasze pole karne ale czujnie wybija Glik.

• Identyczna akcja jak sprzed kilku minut. Strzał Zielińskiego znowu zablokowany i mamy rzut rożny.

• Bardzo mądrze gramy po zdobytej bramce. To Polacy rozgrywają piłkę szukając kolejnej swojej akcji.

• I kolejna dobra akcja Polaków ! Lewandowski podał na prawą stronę do Zielińskiego, ten z powietrza uderza na bramkę ale jego strzał zablokowany i rzut rożny !

• Pięknym slalomem poszedł z piłką Grosicki mijając czterech rywali i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Rumunów ! Fantastyczny rajd Polaka !

• Gooooooooooooool !!! KAMIL GROSICKI !!!

• Strzał zza pola karnego Grosickiego, celny, ale zbyt słaby by pokonać Tatarusanu

• Straciliśmy piłkę w środkowej części boiska, Rumunia ruszyła z kontrą ale szybko zostali powstrzymani.

• Teraz piłka jest przy naszym posiadaniu, ale póki co rozgrywamy akcje na własnej połowie.

• Piszczek z rzutu autowego podaje do Lewandowskiego, ten znalazł sobie sytuacje strzelecką, ale jego strzał wysoko ponad bramką.

• Polacy po faulu przejęli futbolówkę. Teraz od autu Piszczek

• Przytrzymali teraz piłkę Rumunii i to oni rozgrywają swoją akcję.

• Faulowany w środkowej części boiska Krychowiak, ale rzut wolny nie był najlepiej rozegrany.

• Pierwsza bardzo szybka akcja Rumunii ale Krychowiak oddala zagrożenie .

• Od środka Rumunia i zaczynamy !

• Piłkarze obu ekip wychodzą na murawę, za chwilę usłyszymy hymny obu Państw.

• Ciekawostką jest to, że swój mecz wygrała dziś reprezentacja Armenii pokonując Czarnogórę 3:2 a to oznacza, że mamy ogromną szansę by dzisiaj wskoczyć na pozycję lidera grupy. Trzeba to koniecznie wygrać!

• Wszystko już zapięte na ostatni guzik a to oznacza, że za chwil kilka usłyszymy pierwszy gwizdek sędziego !

• Odsyłamy was jeszcze do QUIZ-u. Rozpoznacie kadrowiczów po... nogach? Kliknij tutaj, by rozwiązać zagadki.

• Po raz pierwszy w tych eliminacjach szansę od początku dostaje Karol Linetty. Z Kazachstanem i Armenią wchodził z ławki. Wykorzysta okazję? Zastępuje niejako Łukasza Teodorczyka. "Teo" wprawdzie ładuje gola za golem dla Anderlechtu Bruksela, lecz z Armenią spisał się słabo, a podczas samego zgrupowania zachował się nieprofesjonalnie. Zapłacił karę finansową.

• Bardzo dobre wieści napłynęły z Erewania. Armenia, choć przegrywała 0:2, wygrała z Czarnogórą 3:2 (dzięki bramce w ostatniej akcji meczu).

• Oto składy na pojedynek w Bukareszcie!

• Co tu dużo mówić.. ten mecz obowiązkowo trzeba wygrać !
    Aja zapraszam wszystkich do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania:

Zapowiedź meczu Rumunia - Polska

• Dzisiejszy mecz rozgrywany w ramach eliminacji mistrzostw świata 2018 sędziowany będzie przez Damira Skomine ze Słoweni.

• Witam Państwa bardzo serdecznie, z tej strony Adrian Milewski i będę miał przyjemność relacjonować spotkanie Rumunia - Polska, wszystkim tym, którzy nie będą mieli podglądu na wydarzenia na boisku.