Rumunia

1

Szwajcaria

1

• Szwajcarzy zremisowali z Rumunami i wszystko wciąż jest możliwe. Rumuni są jednak w nieco gorszej sytuacji, gdyż mają na konie 1 punkt. Na koniec czeka ich jednak mecz z najsłabszą w grupie Albanią. Szwajcarzy zagrają z gospodarzami. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje.

• Koniec meczu!

• Na koniec kartka dla Embolo.

• Schodzi Shaqiri, wchodzi Tarashaj. Sędzia dolicza 3 minuty.

• Obie drużyny robią wszystko, by nie strzelić gola. Szwajcarzy traca piłkę w ataku pozycyjnym, Rumuni zaraz po przejęciu.

• Lang urwał się prawą stroną, dośrodkował, ale na posterunku bramkarz Rumunii.

• Liechsteiner faulowany około 30. metrów od bramki. Dośrodkowanie Shaqiriego łapie swobodnie Tatarusanu.

• ... a za Stancu wchodzi Andone.

• Lang za Dżemailiego...

• Oba zespoły jakby opadły z sił. A zostało jeszcze 8 minut regulaminowego czasu.

• Hoban rozegrał klepkę z Torje przed polem karnym. Ten pierwszy ruszył w pole karne i upadł w starciu z Djorou, ale faulu nie było.

• Dżemaili skorzystał z błędu Chiricesa i dostał piłke, ale zamiast iść z nią sam na sam z bramkarzem zdecydował się uderzyć z woleja. Z marnym skutkiem.

• Shaqiri strzela, ale wprost w mur, dobija Mehmedi, ale trafia w jednego z Rumunów.

• Grigore fauluje przed polem karnym Embolo. Szansa dla Szwajcarów.

• Rodriguez dośrodkował do niepilnowanego Shaqiriego, ten strzelał z przewrotki, ale zrobił to bardzo niecelnie. Bramkarz Rumunii wznawia grę.

• Tatarusanu dostał podanie i o mały włos nie zagrał do... Embolo, który minął się z piłka o centymetry.

• Liechsteiner ruszył do przodu, ale połowa jego kolegów była na pozycji spalonej i nie zrozumiała intencji kapitana. Ten stracił piłkę.

• Rzut wolny dla Rumunów z 40. metrów. Torje zaskoczył chyba wszystkich uderzając mocno z dystansu, ale Sommer kapitalnie odbił do boku!

• Akcja Mahmedi - Embolo - Shaqiri przed polem karnym. Piłka trafia następnie na prawo do Liechsteinera. Ten wrzuca na pole karne, Embolo strzela głową, ale obok słupka.

• Prostopadłe podanie do Embolo - ten jednak na spalonym.

• Wrzutka z autu i strzał Keseru głową - łapie Sommer.

• Embolo wchodzi za Seferovicia. To chyba dość spora korzyść dla Szwajcarów...

• Szwajcarzy zaczynają grać coraz ostrzej - widać, że chcą wziąć pełną pulę w tym meczu.

• Zmiana - za Rata wchodzi na boisko Filip.

• Faulowany podszedł do piłki i uderzył, ale ponad bramką.

• Shaqiri popędził prawym skrzydłem i wywalczył rzut wolny na skraju pola karnego.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Rodrigueza. Piłka odbija się jeszcze od jednego ze Szwajcarów i trafia na 8.. metr do Mehmediego, który atomowym wolejem pakuje piłkę do siatki!

• GOL! MEHMEDI!

• Bardzo jednostajne widowisko w drugiej połowie. Na szczęście co jakiś czas któryś zespół popełnia błąd, po którym przeciwnik może zdobyć bramkę.

• Ależ było blisko! Chipciu przerzucił piłkę do Rata, ten zagrał wzdłuż bramki, ale Djorou wybił futbolówkę! O mały włos jednak nie trafił do własnej bramki!

• Xhaka dostaje kartonik za ostry faul na Sapunaru.

• Xhaka podał do Shaqiri'ego, ten uderzył ze skraju pola karnego, ale został skutecznie zablokowany przez obrońcę.

• ... i od razu mógł wpisać się na listę strzelców - minął w polu karnym dwóch rywali, ale przestrzelił z 5. metrów!

• Hoban wszedł za Pintili...

• Rumuni zaczynają drugą połowę spotkania!

• Szwajcarzy zdaja się mieć przewagę nad zespołem Rumunii, ale wciąż brakuje skuteczności. Jeśli ktoś kiedyś stworzy skalę nieskuteczności, to będzie ona nazwana skalą Seferovicia. To właśnie napastnik Szwajcarii najpierw zaliczył fatalną serię z Albanią, a teraz nie potrafi pokonać Tatarusanu. Z taką grą ciężko o bramki.

• Gol Bogdana Stanciu z 19' minuty póki co rozdziela obie drużyny. Emocji jednak nie brakuje i liczymy na więcej w drugiej połowie.

• Sędzia doliczył minutę, ale nic specjalnego się w niej nie wydarzyło. Koniec 1. połowy.

• "Głowkowa" akcja Dżemailiego i Liechsteinera - obrońca Szwajcarów wszedł w pole karne i tam dostał podanie głową od Dżemailiego, ale był odwrócony tyłem, toteż jego strzał spokojnie łapie Tatarusanu.

• Seferović zagrał w pole karne do Dżemailiego, ale ten nie zdążył do piłki, która łapie Tatarusanu.

• Prostopadła piłka do Mehmediego w pole karne, w ostatniej chwili blokuje go Chirches.

• Dżemaili dostał kapitalne podanie w pole karne od Liechsteinera, uderzył głową z kilku metrów, ale nawet nie trafił w bramkę!

• Pintilli chwilowo poza boiskiem z powodu urazu.

• Keseru ukarany kartką za faul w środku pola.

• Znów Rumuni w ataku. Najpierw Chipciu groźnie wrzucał piłkę w pole karne, potem przewrotkę z 30. metrów zanotował Prepelita. Kończy się jednak na strachu i Szwajcarzy opanowują sytuację.

• Prepelita kopnął z woleja... Seferovicia. Sędzia póki co pobłażliwy, ale piłkarz Rumunii ma już kartkę na koncie.

• Rzut wolny dla Szwajcarów około 25 metrów od bramki. Uderzenie Rodrigueza na dalszy słupek wyłapuje Tatarusanu.

• Okres brzydszej gry z obu stron - najpierw ucierpiał Sapunaru, potem Mehmedi. Rumuni zdaja się kontrolować mecz.

• Dośrodkowanie w pole karne, tam Sapunaru przejmuje piłkę i trafia w słupek z kilku metrów! Chwile grozy pod bramką Szwajcarów.

• Shaqiri kolejny raz wrzuca w pole karne z rzutu wolnego piłkę, ale z takim samym skutkiem - wybiciem i kontrą Rumunów.

• Chipciu przejął podanie z prawego skrzydła, wszedł w pole karne, minął Liechsteinera i oddał strzał na dalszy słupek. Minimalnie się pomylił!

• Dośrodkowanie w pole karne, ale Chipciu tym razem skutecznie wybija piłkę głową.

• Kartka także dla Chipciu za ostre wejście w nogi Liechsteinera. Rzut wolny na wysokości pola karnego.

• Żółta kartka dla Prepality za ostry wślizg w nogi Xhaki.

• Akcja Szwajcarów zakończona niecelnym podaniem. Tatarucanu od bramki.

• Schaer zdecydował się na strzał z woleja, a piłka niemal przelobowała bramkarza Rumunii. Korner.

• Liechsteiner fauluje w polu karnym Chipciu i mamy 11!

• Rumuni zerwali się do ataku - Stancu oddał strzał z 30 metra, ale został zablokowany przez Schaera.

• Seferović wyszedł sam na sam z Tatarusanu, ale rumuński bramkarz kapitalnie broni nogą strzał po ziemi!

• RumuRumu

• Póki co Szwajcarzy wyraźnie lepiej weszli w spotkanie. Rumuni nie maja pomysłu jak powstrzymać grasującego Dżemailiego.

• Dżemaili znów urwał się obrońcom i dograł piłkę w pole karne, ale nikt nie przeciął jego podania.

• Dżemaili założył siatkę jednemu z rywali w polu karnym, wrzucił w środek pola karnego, ale piłka została wybita na korner. Dośrodkowanie z narożnika wybił z pola karnego Tatarusanu.

• Rodriguez dośrodkował z rzutu wolnego przy linii bocznej w pole karne, ale sędzia dopatrzył się faulu w ataku i przerwał akcję.

• Piłka z rzutu wolnego dla Rumunów wybita z pola karnego Szwajcarów. Pintili wrzucił jeszcze na głowę Sapunaru, ale jego strzał wyłapał Sommer.

• Djemali zagrał kapitalną piłkę do Seferovicia w pole karne, ten uderzył na dalszy słupek i minimalnie chybił.

• Liechsteiner dośrodkował z prawej strony boiska, ale piłkę wybijają defensorzy Rumunii.

• Djemali ruszył środkiem, ale został powtrzymany przed polem karnym. Piłkę odzyskał Xhaka i uderzył na bramkę, ale futbolówka odbiła się od obrońcy i trafiła do bramkarza Rumunii.

• Djorou zagrał długą piłkę do napastników, ale niecelnie.

• Torje przedarł się prawą stroną i wrzucił piłkę w pole karne, ale tam czujni defensorzy wybili futbolówkę.

• Przywitali się już kapitanowie, przywitali się także sędziowie. Od środka zaczynają natomiast Szwajcarzy! Rozpoczynamy

• Zawodnicy wychodzą już na murawę. Za chwilę hymny i początek spotkania, które poprowadzi arbiter z Rosji - Sergei Karasev.

• Piłkarze już w tunelu, za chwilę rozpoczniemy spotkanie pomiędzy potencjalnymi rywalami Polaków w 1/8 finałów Mistrzostw Europy.

• Wieczorem ostatni akord dzisiejszych zmagań - Francuzi zmierzą się o 21 z Albanią na Stade Velodrome w Marsylii.

• Zawodnicy rozgrzewają się już na boisku - my tymczasem, fanatycy piłkarskiego EURO mieliśmy już okazję śledzić zmagania Rosjan ze Słowakami. Nasi południowi sąsiedzi wygrali 2:1.

• Mecz odbędzie się w Parc des Princes, gdzie mieli okazję zagrać Turcy z Chorwatami.

• Za faworyta spotkania należy uznać Szwajcarów, choć Rumuni grając wyśmienite spotkanie z Francuzami mogą pokusić się o niespodziankę. W składzie Szwajcarów jest jednak więcej zawodników z doświadczeniem z europejskich aren sportowych.

• Oto składy obu drużyn:

• Za kilka chwil poznamy składy obu zespołów.

• Rumuni w pierwszym meczu ulegli Francuzom na inaugurację mistrzostw 2:1, pozostawiając jednak bardzo dobre wrażenie. Szwajcarzy natomiast nie bez problemów pokonała Albanię 1:0.

• Witamy serdecznie. Już za nieco ponad godzinę początek zmagań w Parc des Princes w Paryżu - w meczu grupy A Rumunia zmierzy się ze Szwajcarią. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania. Relację prowadzi Rafał Strzelec.