Runda przedwstępna Pucharu Polski. Raków i Elana za burtą

Damian Orłowicz
Bałtyk pokonał Bytovię 2:0
Bałtyk pokonał Bytovię 2:0 Tomasz Bołt/Polskapresse
W środę odbyły się wszystkie spotkania rundy przedwstępnej Pucharu Polski. Nie obyło się bez niespodzianek, ponieważ z rozgrywkami musiały się pożegnać wyżej notowane: Elana Toruń, Znicz Pruszków czy Raków Częstochowa. Mecze kolejnej rundy już za tydzień. Zwycięzcy pojedynków fazy wstępnej spotkają się z drużynami pierwszoligowymi.

Kaszubia Kościerzyna - Stomil Olsztyn 1:3

W regulaminowym czasie gry kibice zgromadzeni na stadionie nie zobaczyli żadnych bramek. Nieskuteczność Stomilu przełamał jednak Szymon Kaźmierowski, który najlepiej zachował się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu różnego. Do wyrównania doprowadził jednak Maciej Osłowski. Dogrywka zakończyła się zwycięstwem Stomilu, gdyż bramki na wagę awansu zdobyli Strzelec i Świderski. W kolejnej rundzie Stomil Olsztyn ma wolny los.

Kotwica Kołobrzeg - Elana Toruń 2:0

Pierwsza z niespodzianek, gdyż trzecioligowcy z Kołobrzegu pokonali wyżej notowaną Elanę Toruń. Bramki dla Kotwicy zdobyli Honorat Stróż i Mateusz Wesserling. Zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe, ale w 60. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Artur Sarna.

Sokół Ostróda - Jeziorak Iława 2:1

Znajdujący się obecnie w rozsypce II ligowy Jeziorak Iława, przyjechał do Ostródy po zwycięstwo. Nie udało się im tego jednak osiągnąć, gdyż bramki dla Sokoła zdobyli Maciej Szostek i Marek Śnieżawski. Honorowe trafienie dla gości zdobył z rzutu karnego Tomasz Kolibowski.

ŁKS 1926 Łomża - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:3

Spotkanie zakończyło się wygraną faworytów. Bramki dla Świtu zdobyli Łukasz Sosnowski, który zdobył dwie bramki z rzutów karnych oraz Piotr Bajera zdobywając gola głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Cuiavia Inowrocław - Nielba Wągrowiec 1:2

II ligowa Nielba szybko objęła prowadzenie po bramce Pawła Nawrockiego. Niespodziewanie na początku drugiej połowy wyrównali gospodarze po bramce Krzysztofa Kretkowskiego, ale awans gościom z Wągrowca zapewnił Krzysztof Gryszczyński, zdobywając przepiękną bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego.

Luboński KS - Calisia Kalisz 3:0 walkower

Goście wycofali się z rozgrywek.

Lechia Zielona Góra - Chrobry Głogów 1:2

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie trafienia dla Chrobrego zdobyli Mateusz Hałambiec i Damian Sędziak. Pod koniec meczu bramkę kontaktową dla Lechii zdobył Łukasz Ziętek, jednak wynik nie uległ już zmianie i z awansu mogli się cieszyć piłkarze z Głogowa.

Sokół Aleksandrów Łódzki - Znicz Pruszków 1:0

Jedna z sensacji na tym etapie rozgrywek, gdyż z Pucharu Polski odpadł II ligowy Znicz Pruszków, który jeszcze niedawno grał na zapleczu Ekstraklasy. Zwycięską bramkę dla Sokoła zdobył w 37. minucie Kacper Daros.

Legia II Warszawa - Motor Lublin 2:1

Młoda Legia wyeliminowała II ligowy Motor Lublin. Bramki dla zespołu z Warszawy zdobyli Patryk Mikita i Łukasz Turzyniecki. Pod koniec spotkania na potężne uderzenie z daleka zdecydował się Karol Kostrubała. Ale jedna bramka nie wystarczyła Motorowi Lublin do awansu.

Bogdanka II Łęczna - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 walkower

LZS Stary Śleszów - Górnik Wałbrzych 0:3

Pewne zwycięstwo gości z Wałbrzycha, dla których dwie bramki zdobył Adrian Moszyk, a jedną Marcin Orłowski.

Odra Wodzisław Śląski - GKS Tychy 1:3

Zwycięzcą okazał się beniaminek pierwszej ligi. Bramki dla GKS-u zdobyli nowo pozyskani zawodnicy : Piotr Rocki, Mateusz Bukowiec oraz Łukasz Tumicz. Honorowe trafienie dla III ligowca z Wodzisławia zdobył Łukasz Staniek.

Łysica II Bodzentyn - Stal Stalowa Wola 3:0 walkower

Goście wycofali się z rozgtywek.

Polonia Łaziska - Puszcza Niepołomice 2:4

Goście objęli prowadzenie już w 4. minucie, gdy bramkę w sytuacji sam na sam zdobył Mateusz Cholewiak. Gospodarze wyrównali po golu Dawida Kaszoka z rzutu wolnego. Do przerwy utrzymał się remis, jednak w drugiej części gry większymi umiejętnościami popisali się II ligowcy. Kolejną swoją bramkę w spotkaniu strzelił Cholewiak i miał on także udział przy golu samobójczym Króliczka, trafienie dla Puszczy dołożył także Moskwik. Mecz zakończył się rezultatem 2:4, gdyż bramkę dla Polonii w ostatnich minutach zdobył Mateusz Majsner.

Limanovia Limanowa - Raków Częstochowa 2:0

Zwycięzcą okazała się niżej notowana Limanovia, która awansowała do kolejnej rundy po bramkach Skiby i Mężyka.

Piast Tuczempy - Garbarnia Kraków 1:1 k. 1:4

Serii rzutów karnych potrzebowała II ligowa Garbarnia, aby awansować dalej. W regulaminowym czasie gry bramkę dla gości zdobył Tymoteusz Chodźko, a wyrównał w 72. minucie Marcin Iwański.

Bałtyk Gdynia - Bytovia Bytów 2:0

Kolejna sensacja na tym etapie rozgrywek, gdzie III ligowy Bałtyk Gdynia pokonał wyżej notowaną Bytovię 2:0, po bramkach Mateusza Toporkiewicza i Dawida Klawikowskiego.

Miedź Legnica - Czarni Żagań 3:0 walkower

Goście wycofali się z rozgrywek i I ligowiec awansował dalej.
Sokół Sokółka - Wigry Suwałki 0:6
Popis strzelecki gości. II ligowiec awansował do kolejnej rundy po dwóch bramkach Adama Pomiana i Patryka Gondka oraz po jednej Adriana Karankiewicza i Macieja Kisiela.

Chojniczanka Chojnice -Jarota Jarocin 2:2 k. 5:4

Po serii rzutów karnych lepsi okazali się gospodarze. Po 90. minutach był remis 2:2. Bramki dla Chojniczanki zdobyli Tomasz Bejuk i Mateusz Dziubek, natomiast dla Jaroty Hubert Nawrocki i Łukasz Białożyt.

Tur Turek - MKS Kluczbork 0:0 k. 4:3

Najlepszą okazję w meczu do zdobycia bramki miał Adam Deja, jednak nie wykorzystał jedenastki, odgwizdanej po faulu na Adamie Orłowiczu. W serii rzutów karnych lepsi okazali się gospodarze i to oni zagrają w kolejnej rundzie.

Ruch Zdzieszowice - Energetyk ROW Rybnik 2:0

W pojedynku drugoligowców lepsi okazali się gospodarze. Bramki dla Ruchu zdobyli Paweł Krzysztoporski i Leszek Juszczak. Kolejnym ich przeciwnikiem będzie Tur Turek.

Wisła Puławy - Pogoń Siedlce 1:3

Obie drużyny rywalizują ze sobą w lidze, podczas spotkania pucharowego zwyciężyli goście, dla których trzy bramki zdobył Michał Steć. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Konrad Nowak.

Resovia - Okocimski KS Brzesko 2:3 pd.

Aż dogrywki potrzebował beniaminek pierwszej ligi, aby awansować do kolejnej rundy. Bramkę na wagę awansu zdobył Łukasz Zaniewski, a pozostałe Paweł Smółka i Przemysław Bella. Dla gospodarzy natomiast trafiali Michał Ogrodniak i Piotr Krawczyk.

Zagłębie Sosnowiec - Stal Rzeszów 2:1

Prowadzenie w 17.minucie objęła Stal po bramce Dawida Floriana, jednak
do rundy wstępnej awansowała drużyna z Sosnowca, dla której bramki zdobyli Michał Grunt i Rafał Jackowski.

Polska piłka nożna jest u Ciebie na 1. miejscu?Koniecznie polub nas na Facebooku!