Dariusz Kuczmera
Trener Widzewa Radosław Mroczkowski
Trener Widzewa Radosław Mroczkowski Grzegorz Gałasiński
Ciekawy przebieg miały mecze 1/8 finału Pucharu Polski.

Sobotni rywal piłkarzy Widzewa w meczu o drugoligowe punkty doznał porażki aż 2:7 w pucharowym spotkaniu z występującą w ekstraklasie Wisłą Płock.

Mimo wysokiej przegranej, Olimpia pokazała się z niezłej strony. Wisła była w bardzo wysokiej formie i pokazała jak duża przepaść dzieli drużynę z ekstraklasy od drugoligowca.

- Będziemy mieli bardzo dużo materiału z naszej gry, ale przede wszystkim tego stylu, który prezentowała Wisła. Ta gra w drugiej połowie mojego zespołu może nam coś w przyszłości przynieść. Przeciwnik na pewno bardzo dobry. Wysoka przegrana boli, ale zaryzykowaliśmy. Czy było warto, okaże się w przyszłości - mówił Mariusz Pawlak, trener Olimpii.

Wyniki meczów 1/16 finału Pucharu Polski
Olimpia Grudziądz – Wisła Płock 2:7 (Ariel Wawszczyk 10, Kacper Skibicki 79 - Carlitos 2, Damian Szymański 12, Semir Stilić 28, Dominik Furman 33, Karol Angielski 73, Ricardinho 77, Oskar Zawada 90).
GKS Bełchatów – Miedź Legnica 0:1 (Łukasz Garguła 67)
GKS Katowice – Jagiellonia Białystok 0:1 (Guilherme 120-k).
Bytovia Bytów – Śląsk Wrocław 0:3 (Damian Gąska 38, 82, Mateusz Oszmaniec 43-s)
Huragan Morąg – Arka Gdynia 0:1 (Mateusz Młyński 71. W 9. minucie Goran Cvijanović z Arki Gdynia nie wykorzystał rzutu karnego).
Pogoń Siedlce – Chrobry Głogów 1:2 (Adam Pazio 90-k - Konrad Kaczmarek 12, 25)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Cracovia 2:0 (Arni Vilhjalmsson 52-k, 90)
Wisła Sandomierz – Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2 (Wiktor Putin 17-k, Jarosław Piątkowski 54, Kacper Piechniak 118 - Grzegorz Goncerz 51, Michał Rzuchowski 90)
Wisła Puławy – Rozwój Katowice 0:1 (Mateusz Wrzesień 34)
Piast Gliwice – Legia Warszawa 1:1, karne 2-4 (Jakub Czerwiński 118 - Carlitos 111)
Legionovia Legionowo – Górnik Zabrze 0:1 (Igor Angulo 17)
Polonia Środa – Odra Opole 0:1 (Ivan Martin 83)
Raków Częstochowa – Lech Poznań 1:0 (Miłosz Szczepański 3)
7 listopada odbędą się mecze: Resovia – Lechia Gdańsk, Wigry Suwałki – Stomil Olsztyn, KP Starogard Gdański – Puszcza Niepołomice.
Losowanie 1/8 finału 8 listopada.

Materiał oryginalny: Rywal piłkarzy Widzewa przegrał mecz Pucharu Polski aż 2:7. Zdaniem trenera grał... dobrze - Dziennik Łódzki