Lider z Radzionkowa tylko zremisował
Lider z Radzionkowa tylko zremisował Damian Jędrusiński (Ekstraklasa.net)
Wszystkie pięć spotkań rozegranych dzisiaj w drugiej lidze zakończyło się podziałem punktów.

Zachód
Cenny punkt, w walce o utrzymanie wywalczyła drużyna Elany Toruń, która wywiozła remis z Radzionkowa. A mogło być lepiej. Goście objęli prowadzenie w 62 minucie po bramce z rzutu karnego. Remis - również po jedenastce - uratował liderowi w ostatniej minucie Martin Matus.

Walczący o utrzymanie Tur Turek również wywalczył remis. W tym meczu również to goście wyszli na prowadzenie. Gola dla GKS-u strzelił Łukasz Kopczyk. Wyrównał - po karnym - Janusz Niedźwiedź w 84 minucie.

Awansem rozegrano również jedno spotkanie 33. kolejki. Raków zremisował z Nielbą Wągrowiec 2:2. Wszystkie bramki padły w drugiej części spotkania.

Wschód
W Niecieczy kibice liczyli dzisiaj na zwycięstwo i potknięcie Resovii. Taki układ dawałby Bruk-Betowi już dzisiaj awans do pierwszej ligi. I rzeczywiście rywal zagrał pod niecieczan - bo tylko zremisował z broniącym się przed spadkiem GKS-em Jastrzębie. Problem w tym, że również u lidera padł remis. Bruk-Bet podzielił się punktami ze Startem Otwock.