Samobój Jana Bednarka w meczu z Tottenhamem. Polak wykonał nieszczęśliwy wślizg

Jacek Czaplewski
Moment strzelenia samobójczego gola
Moment strzelenia samobójczego gola AFP/East News
Jan Bednarek zaliczył samobójczego gola w wyjazdowym meczu Southampton z Tottenhamem. Reprezentant Polski skierował piłkę do własnej bramki w 18 minucie.

Bednarek zaliczył pechową interwencję. W polu karnym próbował powstrzymać Heung-Min Sona przed dołożeniem nogi, ale zrobił to na tyle źle, że piłka po wślizgu wpadła do bramki przy lewym słupku, zaskakując tym samym bezradnego Frasera Forstera.

To trzeci samobój Bednarka w Premier League. Wcześniej trafił w przegranym 0:9 meczu z Manchesterem United i przegranym 2:3 z Newcastle United.

Tottenham odzyskał prowadzenie w 70 minucie, gdy Bednarek nie był w stanie przeciąć idealnej piłki do wbiegającego zza jego pleców Sona. "Święci" nie potrafili pogodzić się z uznaniem bramki. Ich zdaniem sędzia przeoczył bowiem faul na środku boiska.

Podrażniona drużyna zanotowała fantastyczny finisz, odwracając wynik dzięki bramkom z 80 i 82 minuty.

Tottenham - Southampton 2:3 (1:1)
Bramki: Bednarek 18' (s.), Son 70' - Broja 23', Elyounoussi 80', Adams 82'
Żółte kartki: Sanchez - Perraud, Romeu, Forster

Tottenham: Lloris - Sánchez, Davies, Romero - Emerson Royal, Winks, Højbjerg (60' Bentancur), Reguilón - Kane, Lucas Moura (76' Kulusevski), Son.

Southampton: Forster - Walker-Peters, Bednarek, Perraud, Salisu - Elyounoussi (97' Diallo), Romeu, Armstrong, Ward-Prowse - Broja (90' Walcott), Adams (88' Long).

LIGA ANGIELSKA w GOL24

PKO Ekstraklasa. Piłkarze wrócili na boiska, a kibice na stadiony. Zapraszamy na pierwsze w tym roku podsumowanie tego, co działo się na trybunach: - najwyższą frekwencję odnotowano na Cracovii- jedyną oprawę zaprezentowano w Gdańsku- najliczniejszy wyjazd zaliczył Śląsk- kontrowersje wywołał sektor gości w Częstochowie

Raport z trybun. Kibice podczas 20. kolejki Ekstraklasy. Opr...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0