Sampdoria Genua

4

Udinese Calcio

0

• Koniec meczu! Sampdoria gromi przed własną publicznością Udinese. Dwie bramki z rzutów karnych strzelił Fabio Quagliarella, a po jednej dołożyli Karol Linetty i Manolo Gabbiadini!

• GOL KAROLA LINETTEGO

• Lasagna nie sięga piłki po centrze z lewej strony. Audero wznawia grę z "piątki".

• Trzy minuty doliczone przez Davide Massę

• Atak pozycyjny gospodarzy w ,środku pola. Udinese w niskim pressingu.

• Zeegelaar centruje w pole karne z lewego skrzydła. Andersen spokojnie wybija piłkę na uwolnienie.

• Dawid Kownacki na murawie! Zmienia absolutnego MVP meczu, Fabio Quagliarellę

• Niewiele dzieje się na murawie. Obie drużyny czekają na ostatni gwizdek sędziego. Z różnych powodów.

• Lamborghini-Gabbiadini

• Zabójcza kontra gospodarzy. Saponara wypuszcza prostopadłym podaniem Quagliarellę, który zagrywa w pole kar do rezerwowego Gabbiadiniego, a ten "uderza tam, skąd przyszła"!

• POGROM W GENUI! MANOLO GABBIADINI!!!

• I zmiana w Sampdorii. Junior zmienia Nicolaia Murru.

• ... a za Nicholasa Opoku pojawia się Marvin Zeegelaar.

• Podwójna zmiana w Udinese: Kevin Lasagna zastępuje Stefano Okakę...

• Gregoire Defrel kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie pojawia się, żywiołowo witany przez kibiców, Manolo Gabbiadini.

• "Tylko" żółta kartka za "sanki" Rolando Mandragory w nogi Bartosza Bereszyńskiego! To powinna być czerwona kartka, ale sędzia lekko "oszczędził" gości.

• Och, Karol!

• No look pass Saponary na lewą stronę pola karnego do Karola Linettego, który uderza natychmiast lewą nogą przy bliższym słupku! To jego drugie trafienie w tym sezonie!

• TAAK! KAROL LINETTY TRAFIA DO SIATKI!!!

• Wydaje się, że z Colleyem jest wszystko w porządku. Wrócił już na plac gry.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Colley, który ucierpiał w starciu z rywalem. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• De Paul uderza technicznie zza pola karnego daleko od bramki Audero.

• "Żółtko" na koncie Stefano Okaki.

• Ależ kontrę marnuje Karol Linetty! Gospodarze wyszli czterech na trzech, ale jego pchnięcie piłki (bo nazwanie tego strzałem byłoby nadinterpretacją) pada łupem Musso!

• Żółta kartka dla Emila Audero, bramkarza Sampdorii. Za grę na czas. W 59. minucie...

• Pojedynek na skrzydle D'Alessandro z Bartoszem Bereszyńskim. Górą był skrzydłowy Udinese, ale akcja nie przyniosła pożytku - została zastopowana w środku pola.

• Musso jakby przestraszył się piłki, która z niebywałą prędkością zmierzała do siatki. Schował ręce, by mu nie urwało!

• PETARDA FABIO QUAGLIARELLi! HUKNĄŁ POD LADĘ I DUBLET!!!

• Żółta kartka dla Nicholasa Opoku.

• Quagliarella uderza przez mur, ale Musso odbija piłkę! Jeszcze dobijał z woleja Defrel i piłka trafia w rękę Opoku! Rzut karny!

• Saponara powalony ok. 18 metrów od bramki gości. Może być groźnie.

• Dostani

e powołanie od Roberto Manciniego?

• Żółta kartka dla Brama Nuytincka za przewinienie.

• Anemiczna próba Karola Linettego. Musso spokojnie chwyta piłkę.

• Niepilnowany na 25. metrze decyduje się na strzał... Postraszył gołębie.

• Druga odsłona rozpoczęta!

• +1' Po doliczeniu minuty sędzia Davide Massa kończy pierwszą połowę. Sampdoria prowadzi z Udinese po bramce Fabio Quagliarelli po wątpliwym rzucie karnym.

• Colley urwał się spod krycia rywala, ale glówkuje wysoko nad poprzeczką.

• Przydał się Okaka we własnym polu karnym. Wybija piłkę poza linię końcową po dośrodkowaniu Praeta z rzutu wolnego. Korner dla gospodarzy.

• Wymuszona zmiana w Udinese. Ignacio Pussetto wchodzi za Valona Behramiego.

• Bartosz Bereszyński!!! Znienacka wjechał w pole karne gości jak czołg i uderza płasko w stronę bramki. Musso z trudem interweniuje!

• Żółta kartka dla Dennisa Praeta za faul.

• Nie ma drugiej bramki Quagliarelli! Jego atomowe uderzenie z kilkunastu metrów z trudem paruje Musso!

• Goście idą za ciosem. Po rzucie wolnym radzą sobie jednak obrońcy Sampy.

• FABIO QUAGLIARELLA NIE MYLI SIĘ!!!

Mocne, płaskie uderzenie tuz przy lewym słupku i Musso bez szans! To 11. mecz z golem Włocha z rzędu w Serie A i wyrównuje osiągnięcie legendarnego Gabriela Batistuty!!!

• Karol Linetty centruje z lewej strony w pole karne do Defrela. Poradził sobie z nim Opoku, ale szybko powalczył o piłkę w "szesnastce" napastnik Sampy i rzut karny!

• Zaskakujące uderzenie Fofany z ok. 20 metrów o centymetry mija prawy słupek bramki gospodarzy! Wyciągnięty jak struna Audero nie sięgnąłby piłki, gdyby ta zmierzała w stronę bramki!

• Przerwa w grze. Po starciu z rywalem z murawy nie podnosi się Ekdal.

Po kilkunastu sekundach okazuje się, że może kontynuować grę.

• Po chwili z dystansu spróbował szczęścia Karol Linetty. Płasko posłana piłka mija lewy słupek o ok. metr.

• Kolejna próba Quagliarelli. Jego strzał zza linii 16. metra blokuje Opoku.

• Kontra gospodarzy. Quagliarella dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego i strzela po dalszym rogu. Po rykoszecie piłka wychodzi na rzut rożny.

Po chwili sędzia zmienia decyzję - Musso wznawia grę z "piątki".

• Ciekawie zapowiadał się atak pozycyjny gospodarzy z błyskawicznym podaniem diagonalnym do Praeta. Za mocno zagrywał jednak Quagliarella.

• Praet w roli prawoskrzydłowego centruje na bliższy słupek do Defrela. W ostatniej chwili uprzedził go stoper Udinese.

• Robeto Mancini, selekcjoner reprezentacji Włoch, z trybun obserwuje to spotkanie.

• Saponara pognał lewym skrzydłem, po czym niespodziewanie zagrywa w "uliczkę" do Murru. A ten został kilkanaście metrów za kolegą z drużyny...

Ironicznie skwitowali to kibice.

• Kolejny rzut wolny dla Sampty. Goście radzą sobie z piłką wrzuconą przez Murru, a po chwili próbował Defrel, ale bardzo niecelnie.

• Po "wystawce" Ekdala Quagliarella trafia w mur.

• Quagliarella faulowany ok. 25 metrów od bramki Musso. Może być ciekawie.

• Genueńczycy wychodzą z opresji wybiciem na uwolnienie.

• Saponara podaje z lewej strony przed pole kar do wbiegającego w "szesnastkę" Quagliarelli, ale w porę zorientował się Troost-Ekong. Kontra gości przynosi rzut rożny.

• Okaka na spalonym. Napastnik Udinese nie może w to uwierzyć. A był, na co najmniej dwumetrowym.

• Przewinienie Saponary na Fofanie w środku pola. Przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę, ale bez kartki dla "dziesiątki" Sampy.

• Próba ataku gości prawą stroną. Prostopadłe podanie przed pole karne do Okaki przecina Murru tak umiejętnie, że Sampdoria wznawia grę z autu.

• Davide Massa gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie "jedenastki" są już na murawie. Za moment losowanie stron, ale najpierw hymn rozgrywek Serie A, czyli O Generosa

• Coraz mniej czasu do rozpoczęcia spotkania, więc przenosimy się do Genoi!

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Davide Massa. Na liniach będą mu pomagać Emanuele Prenna i Niccolo Pagliardini. Sędzią technicznym jest za to Luigi Pillitteri.

• Rezerwowi Sampdorii: Belec, Rafael - Ferrari, Gabbiadini, Jankto, Dawid Kownacki, Leverbe, Regini, Junior, Tonelli, Vieira.

Rezerwowi Udinese: Nicolas, Perisan - De Maio, Iniguez, Lasagna, Machis, Micin, Pontisso, Pusetto, ter Avest, Zeegelaar.

• Czekaliśmy na to prawie 7 tygodni

• W rundzie jesiennej Udinese wygrało u siebie z Sampdorią po bramce Rodrigo De Paula (prawdopodobnie może być to jego ostatni mecz w biało-czarnej koszulce, bowiem poważnie interesuje się nim Inter). Bartosz Bereszyński i Karol Linetty zagrali po 90 minut (pierwszy z wymienionych otrzymał żółtą kartkę), a od 73. minuty grał Dawid Kownacki. W ekipie gospodarzy w 65. minucie wszedł Łukasz Teodorczyk.

• Po 20 meczach Sampdoria jest na 8. miejscu w tabeli z dorobkiem 30 punktów. Do Lazio, które zajmuje 6. miejsce premiujące grą w el. Ligi Europy traci zaledwie dwa "oczka" (jutro gra z Juventusem). a piątej Romy (faza grupowa LE) trzy.

Z kolei ekipa z Udine zajmuje 15. lokatę z 18 "oczkami". Goście mają zaledwie 4 punkty przewagi nad strefą spadkową, która otwiera Bologna.

• Mogło być nawet czterech Polaków, ale jest tylko" dwóch. Za 20 minut, w ramach 21. kolejki Serie A, Sampdoria Genua zmierzy się przed własną publicznością z Udinese. W wyjściowym kładzie gospodarzy są Bartosz Bereszyński i Karol Linetty a na ławce - Dawid Kownacki.