Sandecja Nowy Sącz gorsza od Podhala Nowy Targ [WIDEO]

Maciej Zubek
Maciej Korzym zdobył gola dla Sandecji
Maciej Korzym zdobył gola dla Sandecji brak
W rozegranym w Zakopanem spotkaniu sparingowym pierwszoligowa Sandecja Nowy Sącz przegrała 1:2 z trzecioligowym Podhalem Nowy Targ.

W składzie Sandecji w drugiej połowie pojawił się m.in. testowany Nigeryjczyk Solomon Okoronkwo oraz Adrian Jurkowski, były zawodnik Hutnika Nowa Huta i GKS Katowice, który zasilił defensywę biało-czarnych.

Po pierwszej połowie prowadzili nowosądeczanie. Na listę strzelców w 30 min wpisał się Maciej Korzym. W drugiej połowie Podhale najpierw wyrównało po akcji i strzale z 16 metrów Przemysława Piwowarczyka, a następnie także za sprawą efektownego uderzenia z dystansu Wojciecha Kobylarczyka zdobyło, jak się okazało, zwycięskiego gola.

_- Cieszymy się ze zwycięstwa z bardzo mocnym przeciwnikiem. Naprawdę na jego tle wyglądaliśmy bardzo dobrze, co tylko pokazuje, że zmierzamy w odpowiednim kierunku. Daliśmy pograć praktycznie wszystkim naszym zawodnikom i każdy, bez wyjątku, zasłużył w tym meczu na pochwały _– przyznał trener Podhala Dariusz Siekliński.

NKP Podhale Nowy Targ – Sandecja Nowy Sącz 2:1 (0:1)
Bramki:
0:1 Korzym 30, 1:1 Piwowarczyk 62, 1:2 Kobylarczyk 73.

Podhale - I połowa: Różalski – D. Basta, Bedronka, Mikołajczyk, Drobnak – Czubin, Nawrot, Świerzbiński, Ligienza, Luberda – Potoniec; II połowa: Sotnicki – Szaflarski, Urbański, Silczuk, Zając – Komorek, Hreśka, Jaworski, Pająk, Piwowarczyk – Kobylarczyk.

Sandecja - I połowa: Gliwa – Danek, Szufryn, Bućko, Słaby – Baran, Trochim, Wdowiak, Małkowski, Dudzic – Korzym; II połowa: Radliński – A. Basta, Szufryn, Jurkowski, Słaby – Danek (60 Nowak), Piter-Bućko, Gałecki, Kasprzak, Szeliga – Okoronkwo.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Sandecja Nowy Sącz gorsza od Podhala Nowy Targ [WIDEO] - Gazeta Krakowska