Sandecja Nowy Sącz

1

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

• Koniec meczu! Sandecja pokonuje Podbeskidzie Bielsko-Biała po bramce Michala Pitera-Bućko z rzutu karnego i zwiększa swoje szanse na pozostanie na zapleczu Ekstraklasy!

• "Piłka mnie minie, rywal - nigdy" - taka myśl przyświecała Szufrynowi, który faulem powstrzymał kontrę Podbeskidzia. Żółta kartka.

• Korner dla gospodarzy. Piłkarze Marcina Jałochy i Piotra Świerczewskiego mądrze oddalają grę od własnego pola karnego.

• Palacz zastępuje Korzyma na doliczony czas.

• Marek Opaliński dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Marzec był bliski wpisania się na listę strzelców! Po bardzo dobrym dośrodkowaniu z prawej strony uderza głową "tam, skąd przyszła"! Piłka o centymetry minęła słuipek!

• Druga próba Sopoćko z dalszej odległości. Sporo brakowało mu do celu. Bielica z "piątki".

• (Poza boiskiem) Żółta kartka dla Krzysztofa Brede za "komentowanie" decyzji arbitra.

• Socha z żółtą kartką. Za ostre wejście.

• Batelt zastępuje "elektrycznego" Baszlaja. To ostatnia zmiana w ekipie gości.

• Źle rozegrany stały fragment gry zapoczątkował kontrę "Górali". Została ona zastopowana jeszcze przed linią środkową.

• Korzym powalczył niemal jak w zapasach z rywalem i wywalczył rzut wolny z lewej strony. Do bramki gości jednak ok. 35 metrów.

• Nie ma gola dla Podbeskidzia! Po centrze Hilbrychta piłkę po główce Mroczko instynktownie odbija Bielica, podobnie z dobitką - na rzut rożny!

• Spóźniona interwencja Pitera-Bućko blisko swojego pola karnego. Ucierpiał Biliński i jeszcze żółta kartka.

• Martin zastępuje bezbarwnego Ubbinka.

• Próba dwójkowej akcji Basty z Dankiem. Podanie zwrotne pierwszego z wymienionych było bardzo nieudane, chociaż Sandecja ma korner.

• Kuźma ucierpiał w walce z Bierońskim o górną piłkę. Otrzepał się i jest gotowy grać dalej.

• Jan Kuźma zmienia Chmiela.

• Atak Podbeskidzia prawą stroną nie przynosi powodzenia. Nie poradził sobie Mroczko.

• Przy brawach kibiców boisko opuszcza Kasprzak, wchodzi za to Baran.

• Chmiel centruje w pole karne do Korzyma. Szybszy był Leszczyński.

• Sopoćko uderza z dalszej odległości. Trochę brakowało do celu.

• Świetnie "czyści" wszystko Komor. Łata dziury w defensywie i naprawia błędy Baszlaja. Skutecznie poradził sobie z Korzymem przed własnym polem karnym.

• Spokoćko zmienia Rakowskiego.

• Gach z żółtą kartką za faul na Kasprzaku.

• Szufryn urwał się rywalowi i główkuje z narożnika pola bramkowego, ale Leszczyński zdołał sparować strzał!

• Przydał się Biliński na bliższym słupku. Wybija na uwolnienie. I jeszcze jeden kornet.

• Rzut wolny dla Sandecji. Goście radzą sobie w opresji, chociaż będzie korner.

• Marzec na spalonym po podaniu Rakowskiego. Jeżeli był, to naprawdę minimalny.

• Chmiel uderza ile fabryka dała z linii 16. metra po zagraniu Korzyma. Leszczyński bał się łapać - wypiąstkował przed siebie! Gdyby piłka leciała w któryś róg, to nowosądeczanie podwyższyliby prowadzenie!

• Baszlaj wybija piłkę sprzed bramki po zagraniu Danka. Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego "Górali".

Korzym podaje w pole karne do nikogo.

• Bieroński chciał środkiem "wejść" w "szesnastkę" gospodarzy. Został tak nabity, że piłka wyszła za linię końcową. Bielica z "piątki".

• Mroczko przedarł się w okolice pola karnego Sandecji. Jego dośrodkowanie nie znajduje adresata.

• Bieroński wybija piłkę z własnego pola karnego po dośrodkowaniu Chmiela. Piłkarze Podbeskidzia wyszli z kontrą, po której Marzec uderza minimalnie obok bramki!

• Gach blokuje akcję gospodarzy. Sandecja ma jednak rzut rożny.

• Prawą stroną próbował przedrzeć się Hilbrycht. Nie dość, że nieudanie, to jeszcze faulował Sochę.

• Gospodarze zaczynają drugie trzy kwadranse. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Nowego Sącza, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Sandecja -Podbeskidzie Biesko-Biała. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po bramce do szatni z rzutu karnego, którą zdobył Michal Piter-Bućko. Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Koniec pierwszej połowy. Po bramce do szatni Pitea-Bućko z rzutu karnego Sandecja prowadzi u siebie z Podbeskidziem, które nie wykorzystało swojej "jedenastki" i Hilbrycht trafił do siatki z pozycji spalonej

• MICHAL PITER-BUĆKO NIE MYLI SIĘ!!!

Uderzył mocno w środek bramki, zmylony Leszczyński rzucił się w stronę lewego słupka. To 10. gol (!) stopera (!) Sandecji w tym sezonie!

• Rzut karny dla Sandecji! Kun faulowany przez Gacha!

• Kasprzak uderza z ok. 25 metrów. W sam środek bramki, czym ułatwił interwencję bramkarzowi Podbeskidzia.

• To powinien być gol dla Sandecji! KATASTROFALNY BŁĄD na linii 16. metra popełnił Baszlaj, który chciał z siatką ograć rywala, ale stracił piłkę! Skończyło się na strachu, bo jego skórę uratowali Komor i Leszczyński.

Niemniej bura w szatni za tę nonszalancję będzie.

• Przerwa w grze. Marzec nie podnosi się z murawy po starciu z Sochą. Wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

• Danek podaje na 13. metr do Chmiela, którego uderzenie zostało zablokowane.

• Dla Baszlaja to 12. "żółtko" w tym sezonie, więc po tym meczu może udać się na urlop.

• Marzec minął 4 rywali w środku pola. Zwlekał z zagraniem na prawo do Hilbrychta i w prosty sposób traci piłkę. Bezskutecznie domagał się rzutu wolnego.

• Żółtą kartką upomniany Baszlaj za ostry faul.

• Danek centruje niemal z linii końcowej na bliższy słupek. Leszczyński pewnie łapie piłkę.

• Nie ma gola dla "Górali"! Hilbrycht kieruje piłkę do siatki Sandecji po podaniu Bilińskiego. Sęk w tym, że w momencie zagrania był na spalonym!

• BIELICA BRONI "JEDENASTKĘ" BILIŃSKIEGO!!!

Anemiczny strzał napastnika Podbeskidzia nie sprawił problemu bramkarzowi gospodarzy!

• Marek Opaliński wskazuje na "wapno". Po centrze Szufryn fauluje Bilińskiego we własnym polu karnym!

• Rzut wolny dla gości z lewej strony. Basta faulował rozpędzonego Marca. Kartki jednak nie ma.

• Kun zupełnie nieatakowany wbiega w pole karne "Górali".Jego strzał blokuje wślizgiem Baszlaj!

• Bez zagrożenia.

Jeszcze Mroczko chciał dośrodkować (?) w "szesnastkę" do nikogo. Wyszedł z centro centro-lob-strzał. Piłka ląduje na górnej siatce!

• W odpowiedzi Marzec przeprowadza solową akcję, by zakończyć ją dośrodkowaniem na dalszy słupek do Hilbrychta. Uprzedził go Socha wybiciem poza linię końcową.

• Zdaniem sędziego Piter-Bućko faulował w walce o górną piłkę. Ten wydaje się być zaskoczony taką interpretacją.

• Nie wyszło prawą, to Sandecja zaatakowała lewą flanką. Mający przed sobą wolny korytarz Chmiel podaje w pole karne, ale piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Kasprzak przejmuje piłkę na 20. metrze. Jego strzał został zablokowany.

• Basta w pole karne do nikogo. Piłkę łapie Leszczyński, który od razu kopie do osamotnionego Bilińskiego. Pomysł może był i dobry, ale wykonanie...

• Danek przedarł się prawą stroną w pole karne "Górali". Jego podanie na bliższy słupek nie znajduje adresata, Korzyma.

• 46% Posiadanie piłki 54%

• Niezła piłka Chmiela w "szesnastkę", skąd Szufryn chciał zgrać głową przed bramkę do Korzyma. Nie pozwolił na to Komor, który wybił piłkę.

• Danek faulowany przez Ubbinka ok. 30 metrów od bramki gości.

• Socha chciał górnym podaniem na lewą stronę "wypuścić" Kuna. Ten spodziewał się zagrania do nogi.

• Do centry najwyżej wyskakuje Komor, który uderza głową obok bramki Bielicy.

• Komor decyduje się na płaski strzał z ok. 30 metrów. Piłka po rykoszecie wychodzi poza linię boczną.

• Niezłe dośrodkowanie Gacha w pole karne do Bilińskiego. Uprzedził go jednak Piter-Bućko - wybił piłkę na korner.

• Basta podaje nie w tempo. Atak Sandecji spalił na panewce blisko pola karnego "Górali".

• Na strzał z dystansu zdecydował się Rakowski. Został zablokowany.

• Nieudany strzał Danka. Od bramki grę wznawia Leszczyński.

• W odpowiedzi solowa akcja Sochy lewą flanką. Boisko okazało się dla niego za wąskie.

• Marzec przejmuje piłkę na lewej stronie po bardzo dobrym prostopadłym podaniu z głębi pola. Chciał krótkim zagraniem w "szesnastkę" uruchomić Ubbinka, ale poradzili sobie z nim gracze Sandecji.

• Na gwizdek Marka Opalińskiego zaczynają ze środka piłkarze Podbeskidzia!

• Gospodarze zrobili szpaler dla "Górali". Miły akcent ze strony nowosądeczan.

• Przy dźwiękach "Black or white" Michaela Jacksona obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Z kolei "Górale" są liderem dzięki 65 punktom i po 4 latach wracają do Ekstraklasy. Warto zwrócić uwagę na inne osiągnięcia piłkarzy Krzysztofa Brede:

• Skład Sandecji i ławka rezerwowych

• W rundzie jesiennej Podbeskidzie pokonało u siebie Sandecję (3:1), mimo że od 30. minuty przegrywali po bramce Macieja Korzyma. Do remisu doprowadził przed przerw Łukasz Sierpina, a po zmianie stron wynik spotkania ustanowili Bartosz Jaroch i Karol Danielak.

Jak będzie dzisiaj?

• Gospodarze dzisiejszego spotkania zgromadzili 40 punktów, co obecnie daje 12. pozycję. Sęk w tym, że za plecami - z przewagą zaledwie jednego "oczka" - ma GKS Jastrzębie, GKS Bełchatów, Olimpię Grudziądz i będącą na miejscu spadkowym Odrę Opole. Piłkarze Marcina Jałochy i Piotra Świerczewskiego tracą punkt do Zagłębia, trzy do Stomilu (w przed chwilą zakończonym meczu pokonał mającego 44 punkty GKS Tychy 2:1). Blisko 6. miejsca premiującego grę w barażach o Ekstraklasę są (7. w tabeli) Chrobry Głogów i będąca "piętro" wyżej Bruk-Bet Termalica.

• Wyjściowy skład Podbeskidzia i ławka rezerwowych

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Marka Opalińskiego warto przeczytać zapowiedź spotkania:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

• Do zakończenia rozgrywek na zapleczu Ekstraklasy zostały 2 kolejki i pozostaje coraz mniej niewiadomych. Wiemy kto awansował i znamy dwóch z trzech spadkowiczów. O swój los niemal do końca sezonu muszą drżeć piłkarze Sandecji Nowy Sącz, która za 25 minut zmierzy się z pewnym awansu na najwyższy szczebel rozgrywek Podbeskidziem Bielsko-Biała!

DW

Sandecja Nowy Sącz - Podbeskidzie Bielsko-Biała ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©brak

Sandecja - Podbeskidzie ONLINE. W 33. kolejce Fortuna 1 Ligi Sandecja podejmie pewne już awansu Podbeskidzie. Bielszczanie świętowali już promocję do Ekstraklasy i praktycznie nie muszą już punktować - nie ciąży na nich więc żadna presja. "Sączersi" wciąż starają się zapewnić utrzymanie w 1 Lidze, choć do niedawna jeszcze celowali w strefę barażową. Sandecja - Podbeskidzie NA ŻYWO.

Sandecja - Podbeskidzie ONLINE

Największą bolączką Sandecji jest przede wszystkim szeroko rozumiana niestabilność. Ekipa z Nowego Sącza nie punktowała regularnie w ostatnim czasie, dlatego doszło do zmiany na ławce trenerskiej. Tomasza Kafarskiego zastąpił duet trenerski w postaci Piotra Świerczewskiego i Marcina Jałochy. Przed tygodniem zdołali wygrać ze Stalą Mielec, ale już kilka dni później zostali ograni przez Wigry Suwałki.

W środę Podbeskidzie świętowało awans do PKO Ekstraklasy. Trudno sondować, jaki skład wyznaczy do gry Krzysztof Brede. Pierwsze miejsce na koniec sezonu nie jest jeszcze pewne, choć awans jest dobrym wyznacznikiem tego, że bielszczanie są bardzo mocną ekipą. Może szkoleniowiec da odpocząć kluczowym zawodnikom i postawi na młodszych, mniej doświadczonych?

W zdecydowanie lepszej formie są Górale. W ostatnich pięciu spotkaniach aż czterokrotnie wygrywali, utrzymując średnią strzelonych goli na poziomie 3. Zremisowali tylko w Bełchatowie z GKS-em. Sandecja ostatnio notowała dwie porażki z najsłabszymi zespołami w lidze. W ostatnich pięciu spotkaniach tylko raz wygrali - właśnie z wiceliderem z Mielca.

Ostatnie bezpośrednie spotkania jasno wskazują, że faowrytem jest Podbeskidzie. Od powrotu obu drużyn do 1 Ligi. W ostatnich pięciu rywalizacjach sączersi tylko raz wyszli zwycięsko. Podbesidzie wygrało dwukrotnie i dwukrotnie padł też remis.

Sandecja - Podbeskidzie TRANSMISJA

Spotkanie Stomil - GKS Tychy rozpocznie się w sobotę 18 lipca o godz. 15:10. Transmisja w Polsat Sport. STREAM online dostępny jest pod adresem Ipla.tv. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.