Sandecja Nowy Sącz - Stal Mielec ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Debiut duetu Świerczewski - Jałocha

Sandecja Nowy Sącz

2

Stal Mielec

1

• Koniec meczu. Po ponad pół godzinie gry gospodarze prowadzili już 2:0, tuż przed przerwą kontaktowe trafienie zanotował Bartosz Nowak, ale w całej drugiej połowie bramki nie padły. Zespół z Mielca ma jednak bezpieczną przewagę nad Wartą, dlatego ta jedna porażka o niczym nie przesądza.

• Bielica długo wznawia grę od bramki. Słusznie został ukarany kartką.

• Piłkarze Stali mają pretensje do sędziego. Ich zdaniem należy im się rzut wolny ok. 20 metrów od bramki Bielicy. Arbiter wskazał w drugą stronę, ale dlatego, że w trakcie podania Domański był na spalonym.

• Wrzutka Nowaka i radzą sobie z tym zagraniem obrońcy Sandecji.

• Żółtą kartkę otrzymuje Danek

• Pogubili się obrońcy gospodarzy, stracili piłkę na rzecz Nowaka, ale ten uderzył prosto w golkipera.

• Ostatnia zmiana w Sandecji. Danek za Chmiela.

• Prokić miałby wejście smoka! Mocne uderzenie zza pola karnego i jak długi wyciągnął się Bielica. Tylko dzięki bramkarzowi nie mamy teraz remisu.

• Zmiana w zespole gości. Prokić w miejsce Maka.

• Teraz Żyro w roli strzelającego. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, głową huknął były zawodnik Legii Warszawa i z problemami interweniował Bielica.

• Dwa ataki Stali Mielec. Oba prawą stroną boiska, ale niewiele z tego wynika. Raz Żyro faulował rywala w ataku, raz niecelnie dośrodkował.

• Dośrodkowanie w światło bramki, niemal z linii pola karnego. Piłka przeszła wszystkich zawodników i wylądowała na aucie po drugiej stronie boiska.

• Koniec występu Klichowicza na dziś. Zastąpił go Kamil Ogorzały.

• Flis zatrzymał groźnie zapowiadającą się akcję. Jest kartka.

• Dośrodkowanie w pole karne Stali, ale Wrąbel nie miał prawa przegapić tej piłki w powietrzu.

• Walski zastąpił na boisku Kasprzaka.

• Nowak upadł w polu karnym – gwizdek arbitra milczy, a więc nie ma mowy o rzucie karnym.

• Chmiel poprawił się po ostatnim błędzie. Przyjął sobie futbolówkę przed polem karnym i zdecydował się na strzał. Było blisko, ale Wrąbel był na posterunku.

• Sandecja wraca do regularnego atakowania rywali. Chmiel popełnił prosty błąd techniczny, przyjął sobie piłkę ręką. I Stal znów spróbuje wyrównać.

• Bielica złapał dośrodkowanie posłane w stronę Domańskiego.

• Domański zbyt optymistycznie. Chciał zanotować strzał marzeń, a uderzył bardzo lekko i w dodatku niecelnie.

• Tomasiewicz próbował dryblować, ale od razu został zatrzymany przez rywala.

• W przerwie mieliśmy jeszcze zmianę. Lukas Bielak zastąpił Mateusza Bodziocha.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Mijanka Bielicy - bez konsekwencji! Koniec pierwszej połowy. Mecz o sporą stawkę, ale nie ma zachowawczej gry. Sandecja prowadzi 2:1 z wyżej notowaną Stalą. Wracamy za kwadrans.

• Flis ma jakieś problemy. Arbiter doliczył minutę.

• To dwunaste trafienie Nowaka w sezonie. Stal jeszcze w grze o punkty.

• Kombinacyjna akcja zakończona trafieniem Nowaka.

• GOOOOOOOOOOOOOL! Kontaktowa bramka dla Stali!

• Kartka dla Domańskiego.

• Kun dośrodkował za krótko. Piłka wybita w aut.

• Zaznaczmy, że prowadzenie Sandecji jest zasłużone. Stal ewidentnie bez pomysłu na mecz.

• Wrzutka z wolnego, Korzym kończy głową. Piłka po koźle wpada do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0! Korzym!

• Nowak w poszukiwaniu Getingera. Piłka wychodzi za linię. Była za mocna.

• Szufryn przepchnął Michała Żyrę. Nie ma mowy o rzucie karnym.

• Trwa przerwa na uzupełnienie płynów. Jest naprawdę ciepło. Trudno się gra w takich warunkach.

• Piter-Bućko to obrońca. Na swoim koncie ma dziewięć bramek. To znakomity dorobek.

• Uderzył w prawy róg, Wrąbel rzucił się w lewy.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Piter-Bućko.

• To Bodzioch sfaulował Korzyma.

• RZUT KARNY DLA SANDECJI! Faulowany Korzym.

• Bodzioch ukarany żółtą kartką.

• Brakuje trochę rytmu w grze. Na połowie faulowany Tomasiewicz. Stal wycofana. Czeka na swój moment.

• Korzym urwał się, ale odjechała mu futbolówka.

• Tomasiewicz uderza obok prawego slupka. Trochę zabrakło.

• Chmiel zaatakował rywala przy linii - faul.

• Chmiel wrzuca, ale Korzym nie sięgnął piłki głową. Od bramki Wrąbel.

• Michał Żyro wywalczył rzut wolny na 16 metrze. To Sandecja przekroczyła przepisy w ofensywie.

• Ładna akcja Sandecji. Szybka wymiana celnych podań, Chmiel wjeżdża z piłką w szesnastkę, ale odgrywa źle. Jest róg.

• Tomasiewicz źle w kierunku Domańskiego.

• Kun wjechał w pole karne, po czym upadł. Gwizdek arbitra milczy - nie ma jedenastki dla Sandecji.

• W ofensywie gospodarze. Chmiel jednak fauluje rywala pod jego bramką.

• Szufryn ma problem z palcem. Czyżby go wybił? W każdym razie to bolesna kontuzja.

• Gramy. Mecz się rozpoczął.

• Sandecja na biało z czarnymi pasami, Stal na niebiesko. Trwa przywitanie kapitanów. Sędziuje Damian Sylwestrzak z Wrocławia.

• W Chojnicach deszcz, w Nowym Sączu słońce. Kibice zajmują miejsca.

• Stal w zeszłej kolejce zremisowała z Odrą. Z tego powodu straciła pozycję lidera na rzecz Podbeskidzia.

• Forma Sandecji jest słaba. Drużyna z Nowego Sącza przegrała trzy mecze i dwa zremisowała. Ostatnie zwycięstwo? Z GKS Jastrzębie - 12 czerwca.

• W wirtualnej tabeli (gra Odra) Sandecja zajmuje miejsce zagrożone spadkiem. Stal jest druga.

• Dziś debiutuje duet trenerski Sandecji - Marcin Jałocha, Piotr Świerczewski. Klub postanowił pożegnać się z Tomaszem Kafarskim.

• Szykuje się walka na całego! Sandecja nie jest pewna utrzymania, Stal ciągle walczy o bezpośredni awans do ekstraklasy.

©Kuba Zegarliński

Sandecja Nowy Sącz - Stal Mielec ONLINE. W piątek w Sandecji zadebiutuje trenerski duet Piotr Świerczewski - Marcin Jałocha, który ma uchronić drużynę z Nowego Sącza przed spadkiem. Przeciwnikiem będzie pukająca do bram Ekstraklasy Stal Mielec. Początek spotkania o godz. 17:40. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Fortuna 1 Liga: Sandecja Nowy Sącz - Stal Mielec ONLINE

Sandecja jeszcze niedawno liczyła się w grze o baraże o awans do ekstraklasy, teraz znajduje się tuż nad „kreską” i będzie broniła się przed spadkiem. Dlatego kilka dni temu pożegnano w Nowym Sączu trenera Tomasza Kafarskiego, którego zastąpił duet Piotr Świerczewski - Marcin Jałocha.

Jestem z Nowego Sącza, chodziłem na mecze, znam się z władzami klubu. Zaczęło się od luźnej rozmowy, podczas której pojawił się taki pomysł. Tomasz Kafarski pracował w klubie długo, wykonał naprawdę dobrą pracę. Ostatnio piłkarze wyglądali jednak tak, jakby brakowało im chęci

– opowiadał Świerczewski w wywiadzie dla TVP Sport.

W Sandecji liczą na efekt „nowej miotły”. - Zostały cztery spotkania, w tym czasie trudno będzie wykonać z zespołem jakąś wielką pracę szkoleniową. Piłkarzy trzeba pobudzić, zmobilizować i sprawić, by znów zaczęli cieszyć się piłką – twierdził Świerczewski.

Sandecja chce się przełamać na Stali, a mielczanie ostatnie dwa mecze w Nowym Sączu przegrali. Teraz jednak będą faworytem.
„Jesteście blisko i jednocześnie daleko” – zagadnęliśmy Dariusza Marca. - Bardzo daleko. Tak do tego podchodzę i to mówię zawodnikom. Zostały nam cztery mecze i musimy zrobić wszystko, żeby nam coś nie uciekło – deklaruje trener PGE Stali Mielec.

Trener zapewnia, że ma wszystkich graczy do dyspozycji. – Mieli tydzień czasu i mam nadzieję, że dobrze się zregenerowali. Na pewno jest trudno pod względem fizycznym. Przerwa w rozgrywkach zrobiła swoje. Gdy spotkania odbywają się co trzy dni, to od razu widać to po piłkarzach. Każdy z nas chce awansować i idziemy w jednym kierunku. Studzimy jednak głowy - zapewnia trener PGE Stali.

Wie, że w Nowym Sączu jego zespół czeka ciężki bój. - Sandecja ma nowych trenerów, którzy przyszli po to, żeby wpłynąć na psychikę. Nastawiam zespół na wielką walkę od pierwszej do ostatniej minuty. Jesteśmy na to przygotowani – dodaje Marzec.

- Mecz z Odrą Opole pokazał, jak wyrównana jest liga. Każda drużyna ma jakiś cel. Odra walczy o utrzymanie, w podobnej sytuacji jest Sandecja. Nie możemy wybiegać w przyszłość, musimy skoncentrować się na teraźniejszości. Jeśli skupimy się na sobie i swojej pracy, będzie dobrze - Dariusz Marzec jest optymistą, ale umiarkowanym.

Mielczanie po pandemicznej przerwie radzą sobie doskonale. W ośmiu meczach zdobyli w lidze najwięcej - 17 punktów. Co ważne większość z nich - 9, w wyjazdowych starciach. Czy w Nowym Sączu podtrzymają tę passę? Jeśli tak, to w sprzyjających okolicznościach już po wtorkowym meczu z Chrobrym Głogów mogą cieszyć się z awansu.

Sandecja Nowy Sącz - Stal Mielec TRANSMISJA TV i ONLINE

Spotkanie Sandecji ze Stalą pokaże Polsat Sport. Początek transmisji w piątek o godz. 17:30. Pierwszy gwizdek arbitra dziesięć minut później. Stream online dostępny na platformie Ipla.tv. Tekstowa relacja na żywo z meczu w GOL24.pl. Zapraszamy!