MŚ 2022. Senegal - Holandia ONLINE. Gdzie oglądać w...

MŚ 2022. Senegal - Holandia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. "Oranje" wracają po 8-letniej przerwie

MŚ 2022, Grupa A
2022-11-21 17:00

Senegal

0

Holandia

2

• Koniec meczu! Senegal przegrywa z Holandią po bramkach w końcówce Cody'ego Gakpo i rezerwowego Davy'ego Klaassena .

25 listopada Katar zagra z Senegalem (godz. 14) a Holandia podejmie Ekwador (godz. 17)

• Gwóźdź do senegalskiej trumny!

Osamotniony Menphis Depay przejmuje piłkę blisko pola karnego mistrza Afryki. "Nawinął" rywala, po czym uderza kąśliwie w stronę bramki. Edouard Mendy odbił piłkę przed siebie, z czego skorzystał Davy Klaassen, który mimo rozpaczliwej interwencji bramkarza zdołał umieścić piłkę w siatce!

• GOL DLA HOLANDII! STRZELCEM DAVY KLAASSEN!!!

• Piłkarze Louisa van Gaala mądrze oddalają grę od własnej połowy.

• Idrissa Gueye z "żółtkiem" na koncie za faul na Davym Klaassenem.

• Nampalys Mendy upomniany żółtą kartką za faul.

• Marten de Roon zmienia Cody'ego Gakpo, strzelca jedynej bramki w tym meczu.

• Mocne dośrodkowanie Youssouofa Sabaly'ego na dalszy słupek. Za bardzo "pod piłkę" wszedł Bamba Dieng, który główkuje wysoko.

• [WIDEO] GOL CODY'EGO GAKPO

• Bamba Dieng uderza z wolejem z dystansu. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Wilton Pereira Sampaio dolicza aż 8 minut do drugiej połowy!

• Bamba Dieng przesadził z agresją w walce o piłkę. Sędzia nie sięga jednak do kieszonki.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką "Oranje".

• Senegalczycy mogli wyrównać! Na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Pape Gueye i Andries Noppert paruje jego uderzenie!

• Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy!!!

Frenkie de Jong wrzuca z lewej strony w pole karne, gdzie wychodzącego do piąstkowania Edouarda Mendy'ego uprzedza Cody Gakpo! Ten głową kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA HOLANDII! STRZELCEM CODY GAKPO!!!

• Dośrodkowanie Ismaila Sarra w pole karne nie znajduje adresata.

• Davy Klaassen zmienia Stevena Bergwijna.

• Teun Koopmeiners zmienia Stevena Berghuisa...

• Denzel Dumfries wywalczył rzut rożny. Matthijs de Ligt zgrywa głową na 5. metr, skąd dalekim wybiciem sytuację wyjaśnia Kalidou Koulibaly.

• ... a za Krepina Diattę na murawie melduje się Nicolas Jackson. To debiut tego zawodnika w narodowych barwach, którego polscy kibice mogą kojarzyć z rywalizacji z Lechem w barwach Villarrealu.

• Kapitalna okazja Idrissy Gueye w 73. minucie sparowana przez Andriesa Nopperta

• Pape Gueye zmienia Cheikhiu Kouyate...

• To była najlepsza okazja Senegalu w tym spotkaniu! Idrissa Gueye przejmuje piłkę na 18. metrze (na wprost bramki) i huknął! Andries Noppert z trudem odbija do boku!

• Cheikhou Kouyate nie podnosi się z murawy! Na murawie jest już sztab medyczny wraz z noszami.

• Bamba Dieng zmienia Boulaye Dię. Klubowy kolega Krzysztofa Piątka miał jedną bardzo dobrą okazję, ale nie pokonał holenderskiego bramkarza.

• Pape Abou Cisse nie trafia w piłkę we własnym polu karnym. Przejmuje ją Denzel Dumfries, który zanim złożył się do strzału, został uprzedzony gwizdkiem sędziego - dopatrzył się on przewinienia Holendra.

• Holendrzy radzą sobie bez zarzutu z dośrodkowaniem z prawego narożnika.

• Andries Noppert uderza z ostrego kąta w prawy dolny róg bramki! Andries Noppert z trudem paruje piłkę za linię końcową!

• Czuwają

• Ismail Jakobs zmienia Abdoulaye Diallo.

• Menphis Depay zmienia Vincenta Janssena.

• Gra wznowiona. Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie przynosi zagrożenia.

• Przerwa w grze. W starciu z rywalem ucierpiał Pape Abou Cisse. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Miękka wrzutka w "szesnastkę" do Vincenta Janssena, ale jak spod ziemi pojawił się przed nim Chekhou Kouyate. Jeszcze jedna okazja Holendrów - zablokowana. Rzut rożny.

• Abdoulaye Diallo centruje z lewej strony na dalszy słupek do Krepina Diatty. Ten nożycami uderza wysoko nad bramką.

• Matthijs de Ligt upomniany żółtą kartką za faul na Ismailu Sarze.

• Kalidou Koulibaly bez problemu "przestawił" Vincenta Janssena. W prosty sposób przerwał akcję "Oranje".

• Do odbitej piłki dopada Youssouf Sabaly. Podciągnął kilka metrów, po czym huknął w stronę bramki. Na linii znalazł się Daley Blind, który zablokował jego próbę.

• Virgil van Dijk był naprawdę blisko! Wyskoczył zdecydowanie najwyżej, po czym główkuje tuż nad poprzeczką!

• Cody Gakpo w roli prawoskrzydłowego wywalczył rzut rożny.

• Steven Bergwijn powalony na lewej stronie przez Kalidou Koulibaly'ego. Sędzia oszczędził w tej akcji kapitana Senegalu, nie sięgając do kieszonki.

• Edouard Mendy wysoko wyskoczył do piłki zagranej z prawego narożnika. Pewnie chwyta piłkę, uprzedzając rywali.

• W odpowiedzi Denzel Dumfries ruszył w pole karne Senegalu. Nie ustał starcia bark w bark z Kalidou Koulibalym, ale wywalczył rzut rożny.

• Boulaye Dia ruszył odważnie środkiem na trzech Holendrów. Ułańskiej fantazji nie można mu odmówić, tym bardziej, że nie miał wsparcia. Bez problemu poradził sobie z nim Virgil van Dijk.

• Senegalczycy zaczynają drugą połowę. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy na Ad-Dauha, Al-Thumama Stadium, gdzie kończy się przerwa w meczu grupy A między Senegalem a Holandią. Po pierwszej połowie nie było bramek.

• Dobra, dość otwarta gra obu stron. ale brakowało wykończenia. Widać, że w "jedenastce" Senegalu brakuje Sadio Mane, którego nie zobaczymy w tym turnieju.

Po drugiej stronie Holandia dała się zepchnąć, ale w miarę upływu czasu próbowała się "odgryzać". Mieli dwie kapitalne okazje - jedną nie "zamknął" Vincent Janssen, a przy drugiej fatalnie zachował się Frenkie de Jong w sytuacji sam na sam z Edouardem Mendym.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +3' Koniec pierwszej połowy. Senegal bezbramkowo remisuje z Holandią.

• +1' Zakotłowało się od zawodników w białych strojach na linii 16. metra. Podanie Cody'ego Gakpo do Vincenta Janssena "przecina" Papa Abou Cisse.

• Wilton Pereira Sampaio dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

• Dośrodkowanie Cody'ego Gakpo nie znajduje adresata. Senegalczycy ruszyli z kontrą prawą stroną, ale prostopadłe podanie do Boulaye Dii było zdecydowanie za mocne.

• Laga Virgila van Dijka przed "szesnastkę" Senegalu. Pomylił się tutaj Youssouf Sabaly, który głową chciał zgrać do bramkarza, któremu uciekła piłka za linię końcową.

• Nie "leży' piłka Idrissie Gueye przy stałych fragmentach gry. Za niskie dośrodkowanie, po którym piłka ledwie doleciała do pola karnego. A miała kilka metrów..

• Kolejne przewinienie Matthijsa de Ligta na prawej strony. Tym razem sędzia odgwizdał faul; ucierpiał Ismaila Sarr.

• Składna akcja "Oranje" na 1-2 kontakty z prawej strony do środka. Na strzał z ok. 20 metrów zdecydował się Steven Berghuis, lecz przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Ismaila Sarr powalony na lewej stronie przez Matthijsa de Ligta, ale że "gospodarze" utrzymali się przy piłce, to Wilton Pereira Sampaio nakazuje grać dalej. Zabrakło jednak strzału/dokładnego podania w pole karne.

• Kalidou Koulibaly bez wysiłku poradził sobie na prawej stronie ze Stevenem Berghuisem. Holendrzy szybko odzyskali piłkę i po dośrodkowaniu Frenkiego de Jonga Papa Abou Cisse wybija na rzut rożny.

• Mocne dośrodkowanie Cody'ego Gakpo na dalszy słupek. Tam sytuację wyjaśnia Cheikhou Kouyate.

• Przewinienie Pape Abou Cisse blisko prawego narożnika swojego pola karnego. Niemal z tego samego miejsca, co kilka minut temu nie udało się zagrozić po dośrodkowaniu Stevena Brtghuisa.

• Prosta strata obrony Holandii w swoim polu karnym. Najpierw uderzenie Cheikhou Kouyate zostało zablokowane, a "poprawka" Krepina Diatty z ok. 20 metrów mija bramkę w bezpiecznej odległości.

• "Dzieje się" w meczu Senegal - Holandia

• Dobre dośrodkowanie na 7. metr, gdzie najwyżej wyskoczył Virgil van Dijk. Ten sporo się pomylił, uderzając głową dwa metry obok prawego (dalszego) słupka.

• Szeroko ustawiony na prawej flance Denzel Dumfries odbiera dokładne podanie. Jego dośrodkowanie blokuje Abdoulaye Diallo, przez co "Oranje" mają pierwszy korner w tym meczu.

• Nieudane dośrodkowanie Idrissy Gueye z narożnika.

• Ismaila Sarr "łamie" akcję z lewej strony do środka, po czym huknął z pola karnego w stronę bramki! W ostatniej chwili piłkę podbił Matthijs de Ligt; rzut rożny.

• Senegalczycy radzą sobie bez zarzutu z dochodzącym dośrodkowaniem Stevena Berghuisa z rzutu wolnego

• Lwy Aliou Cisse nie dają się Holendrom ;)

• Matthijs de Ligt ruszył środkiem do przodu. Tuż przed prawym narożnikiem pola karnego faulował go Ismaila Sarr.

• Źle rozegrany stały fragment gry i "Oranje" ruszyli z kontrą! W sytuacji sam na sam z Edouardem Mendym znalazł się Frenkie de Jong, który zakiwał się i stracił kontrolę nie tylko nad piłką, lecz także na sytuację! Senegalczycy zdążyli wrócić i oddalić niebezpieczeństwo!

• Nampalys Mendy "zabrał się" z piłką w pole karne Holendrów. Szukał zagraniem kolegów przed bramką, ale po rykoszecie zyskał "tylko" rzut rożny

• Po chwili wrzutka z prawej strony na dalszy słupek. Daley Blind wyskakuje wyżej od Youssoufa Sabaly'ego i główkuje obok słupka!

• Cody Gakpo wykłada piłkę w "szesnastce" do Vincenta Janssena. W ostatniej chwili uprzedzili do stoperzy.

• Niespodziewanie na lewej stronie zameldował się Youssouf Sabaly. Wrzuca w pole karne, ale sędzia zauważył, że wcześniej piłka przekroczyła linię końcową.

• Strzał z dystansu zablokowany. Dodatkowo Nampalys Mendy był na spalonym.

• Virgil van Dijk niedokładnie podaje do Nathana Ake, z czego skorzystał Boulaye Dia. Nie zdołał dośrodkować w pole karne.

• Wysoki pressing Senegalczyków blisko pola karnego. Zawodnicy Louisa van Gaala mają problem, by wyjść z piłką. Przejmuje ją Ismaila Sarr, który uderza nad poprzeczką.

• W odpowiedzi prawą stroną ruszył Denzel Dumfries. Piłkę po jego przeciągniętym dośrodkowaniu spokojnie łapie Edouard Mendy.

• Youssouf Sabaly podłączył się do akcji ofensywnej. Niemal z linii końcowej posyła piłkę na dalszy słupek, gdzie centymetrów zabrakło Boulayemu Dii na "zamknięcie" akcji!

• Ismaila Sarr cofnął się do środka pola. Tam ograł zwodem dwóch rywali, którzy ratowali się faulem ok. 30 metrów od własnej bramki.

• NIE MA GOLA DLA HOLANDII!!!

Cody Gakpo podaje prostopadle w pole karne do Stevena Bergwijna, który z narożnika pola bramkowego zagrywa na środek do Vincenta Janssena. Ten na wślizgu nie trafił w piłkę i - tym samym - nie skierował w stronę pustej bramki!

• Nie wyszło lewą, to piłkarze Aliou Cisse próbowali zaatakować prawą stroną. Krepinowi Diatcie nie udało się przedrzeć w okolice "szesnastki".

• Dośrodkowanie Idrissy Gueye nie znalazło adresata przed bramką Holendrów.

• Prosta strata Matthijsa de Ligta na prawej stronie. Piłkę przejmuje Ismaila Sarr, który zagrywa płasko na bliższy słupek. Obrona "Oranje" wybija na rzut rożny.

• Na gwizdek Wiltona Pereiry Sampaio z Brazylii spotkanie ze środka zaczynają Holendrzy!

• Kapitanami są stoperzy na co dzień grający w Premier League - Kalidou Koulibaly (Chelsea) i Virgil van Dijk (Liverpool).

• ... i Holandii.

• Ale najpierw hymny obu państw. Senegalu...

• Senegal klasycznie zagra na "czwórkę" z tyłu. W środkowej strefie najważniejszym piłkarzem będzie grający w Evertonie Gueye, który od lat jest kluczową postacią drugiej linii reprezentacji Senegalu. Atak będzie oparty na koledze Krzyszofa Piątka z klubu, na "dziewiątce" zagra Boulaye Dia.

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

• Reprezentacja "Oranje" wyjdzie aż piątką defensywnych piłkarzy. Blok trójki środkowych obrońców i dwójka wahadłowych może mówić o chęci zamknięcia bocznych stref i jak najlepszym zabezpieczeniu własnej bramki.

• Holendrzy chcą dobrze wejść w turniej. Przez wielu są wymieniani do grona faworytów nawet do złota. Senegalczycy to również mocna ekipa, co potwierdziła przed rokiem na własnym kontynencie wygrywając Puchar Narodów Afryki. Zapowiada się ciekawy bój dwóch mocnych rywali.

• Skład Holandii napakowany jest gwiazdami. Najwięksi w kadrze Oranje wystąpią od początku: tyły zabezpieczać będzie Virgil van Dijk, w drugiej linii za tempo gry będzie odpowiadać klubowy kolega Roberta Lewandowskiego, Frenkie de Jong.

• Reprezentacja Senegalu bez swojej największej gwiazdy. Skrzydłowy Bayernu Monachium, Sadio Mane pożegnał się z turniejem. Były piłkarz Liverpoolu zmagał się z urazem zerwanych ścięgien. Ostatecznie atak reprezentacji Senegalu bez drugiego najlepszego piłkarza FIFA za poprzedni sezon musi sobie poradzić.

• Drugi pojedynek w grupie A to mecz między reprezentacjami Senegalu a Holandii. Grupowi rywale gospodarzy turnieju, Katarczyków i Ekwadorczyków dziś o godz. 17:00 pokażą na co ich stać. Zapraszamy serdecznie na relację LIVE z tego meczu!

Senegal - Holandia LIVE! "Oranje" wracają po 8-letniej przerwie
1/3
przejdź do galerii

Senegal - Holandia LIVE! "Oranje" wracają po 8-letniej przerwie ©PAP, EPA/Mohamed Messara

MŚ 2022. Senegal - Holandia ONLINE. Na inaugurację turnieju Ekwador rozprawił się z gospodarzem Katarem. W drugim meczu grupy A zaprezentują się piłkarze "Oranje", którzy wracają na mundial po ośmioletniej przerwie. Ich rywalem będą mistrzowie Afryki. Relacja LIVE w poniedziałek od godziny 17:00.

MŚ 2022. Mecz Senegal - Holandia ONLINE

Reprezentacja Senegalu to najlepszy zespół Afryki. W decydującym starciu tegorocznych mistrzostw "Czarnego Lądu" ograła w rzutach karnych Egipt.

"Lwy Terangi" trafiły do stosunkowo łatwej grupy z Katarem, Ekwadorem oraz Holandią, dlatego awans do 1/8 finału jest celem minimum.
Dużym problemem kadry będzie brak największej gwiazdy - Sadio Mane. Skrzydłowy nie zdążył wyleczyć kontuzji, której doznał kilkanaście dni przed mundialem. Nie pomogli nawet szamani, do których zwróciła się tamtejsza federacja.

Cztery lata temu Senegal w pierwszym meczu mistrzostw wygrał z Polską, ale w kolejnych spotkaniach z Japonią oraz Kolumbią ugrał tylko punkt i odpadł turnieju.

Holandia nie zakwalifikowała się do poprzednich mistrzostwa świata, natomiast w 2010 i 2014 sięgała po srebrny i brązowy medal. Piłkarze "Oranje" świetnie wypadli w Lidze Narodów. W grupie okazali się bezkonkurencyjni, dwukrotnie pokonując Belgów. - Wierzę w tę grupę piłkarzy. W 2014 roku zajęliśmy trzecie miejsce z drużyną o gorszej jakości - podkreśla selekcjoner Louis van Gaal. 71-letni trener zajął miejsce Franka de Boera po nieudanym Euro 2020, w którym Holandia odpadła już w 1/8 finału w meczu z Czechami. Od tego czasu nie przegrali kolejnych piętnastu pojedynków.

W eliminacjach błyszczał Memphis Depay, który zanotował dwanaście trafień, do których dołożył jeszcze sześć asyst. Jesienią w Barcelonie grał jednak ogony. Ostatni raz wystąpił w meczu Ligi Narodów przeciwko Polsce, schodząc z kontuzją. Z Senegalem na pewno nie zagra od początku. Gwiazdę "Oranje" ma zastąpić zawodnik PSV Eindhoven Cody Gakpo.

MŚ 2022. Mecz Senegal - Holandia TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo z meczu Senegal - Holandia w TVP 1 oraz TVP Sport. Komentuje duet Maciej Iwański - Marcin Żewłakow. Stream w internecie na stronie i w aplikacji TVP Sport oraz w Smart TV i HbbTV. Relacja LIVE z meczu Senegal - Holandia od 17:00 w GOL24 - zapraszamy!