Sensacja w Chojnicach, Puszcza ograła Chojniczankę

mgs
Puszcza wygrała z Chojniczanką
Puszcza wygrała z Chojniczanką Michał Kalinowski
W Chojnicach nie będą miło wspominali inauguracji rundy wiosennej, bowiem w pierwszym po zimowej przerwie meczu ligowym Chojniczanka niespodziewanie uległa na własnym stadionie Puszczy. Bramki na wagę zwycięstwa dla gości zdobyli Łukasz Nowak i Mateusz Cholewiak.

Pomimo tego, iż pierwszy kwadrans spotkania toczył się pod dyktando Chojniczanki gospodarze szybko stracili swoją optyczną przewagę, a do głosu doszli piłkarze z Niepołomic. Już w 26. minucie meczu piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Robert Bednarek, który został ukarany czerwoną kartką i opuścił boisko. Sędzie podyktował wówczas rzut karny na rzecz gości, który pewnie na bramkę zamienił Łukasz Nowak.

Do przerwy Puszcza prowadziła w Chojnicach 1:0, a kilka minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania powiększyła swoją przewagę za sprawą gola zdobytego przez Mateusza Cholewiaka. Gospodarze nie potrafili wykorzystać faktu, że ich rywale od 70. minuty także grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jacka Magdzińskiego i nie zdobyli nawet bramki honorowej.

Co ciekawe sędzia spotkania, Łukasz Bednarek łącznie pokazał w tym meczu aż jedenaście kartek - dwie czerwone i i dziewięć żółtych.