Sensacja w Gijon. Przedostatni w tabeli Sporting pokonał Atletico

Kacper Rogacin (AIP)
Mimo że w tabeli obie drużyny dzieli przepaść, Sporting Gijon nie przestraszył się Atletico Madryt i pokonał u siebie wiceliderów La Liga 2:1.

Wszystko zaczęło się zgodnie z planem, bo już w 29. minucie Antoine Griezmann dał gościom prowadzenie, strzelając przecudownego gola bezpośrednio z rzutu wolnego. Hiszpańskie media określiły bramkę Francuza mianem "idealnego gola z wolnego".

Po strzeleniu gola piłkarze Atletico byli chyba pewni, że nic złego już w tym meczu im się nie stanie. Tymczasem w 79. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania, a zaskoczonych gości na minutę przed końcem meczu dobił Carlos Castro. Atletico przegrało, ale utrzymało pozycję wicelidera.

Sporting Gijon - Atletico Madryt 2:1 (0:1)

Bramki: Antonio Sanabria 80, Carlos Castro 89 - Antoine Griezmann 29

Sporting Gijon: Pichu Cuellar - Alberto Lora, Luis Hernandez, Jorge Mere, Isma Lopez - Omar Mascarell (56 Carlos Castro), Sergio Alvarez - Pablo Perez (69 Carlos Carmona), Nacho Cases, Jony - Antonio Sanabria (90+2 Rachid Ait-Atmane)

Atletico: Jan Oblak - Jesus Gamez, Jose Maria Gimenez, Lucas Hernandez, Filipe Luis - Angel Correa (58 Gabi), Matias Kranevitter, Koke, Saul Niguez - Antoine Griezmann (63 Fernando Torres), Luciano Vietto (76 Juanfran)