Serie A. Piotr Zieliński z asystą, Arkadiusz Milik miał udział przy golu. Napoli wyrwało zwycięstwo z Sassuolo [WIDEO]

MP
Piotr Zieliński asystował przy trafieniu Allana.
Piotr Zieliński asystował przy trafieniu Allana. Eastnews
Serie A. W ostatnim meczu 17. kolejki Serie A SSC Napoli pokonało US Sassuolo 2:1. Udział przy pierwszym golu dla wicemistrzów Włoch mieli Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik. Pierwszy z Polaków zagrał prostopadłą piłkę do Allana, drugi mądrze przepuścił piłkę. Drużyna Gennaro Gattuso mimo wszystko jednak rozczarowała.

Spotkanie z Sassuolo było drugim meczem Gennaro Gattuso w roli szkoleniowca Napoli. Od pierwszej minuty na boisku pojawili się Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński. W pierwszej połowie było jednak jasne, że kryzys wicemistrzów Włoch wcale nie skończył się wraz z odejściem Carlo Ancelottiego. Drużyna z Neapolu prezentowała się słabo, a do szatni schodziła przy wyniku 0:1. W 29. minucie Alexa Mereta pokonał Hamed Traore.

W drugiej części meczu Napoli wyglądało już zdecydowanie lepiej, a w 57. minucie doprowadziło do remisu. Spory udział mieli Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik. Pierwszy z Polaków zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, drugi mądrze ją przepuścił, a futbolówka trafiła do Allana, który doprowadził do remisu.

Ta bramka wyraźnie uskrzydliła gości, którzy starali się zgarnąć trzy punkty. Ze spalonego do siatki trafił Jose Callejon. Ten gol po analizie VAR nie został uznany, lecz w 94. minucie Napoli zdołało przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę - po dośrodkowaniu Di Lorenzo do własnej bramki trafił próbujący interweniować Pedro Obiang.

Arkadiusz Milik spędził na boisku 76 minut - zastąpił go Dries Mertens. Cały mecz rozegrał natomiast Piotr Zieliński.

Z okazji 100-lecia powstania Polskiego Związku Piłki Nożnej kibice mogli wybierać najlepszych zawodników w historii reprezentacji Polski. Po uzupełnieniu głosami kapituły wybrano Jedenastkę Stulecia w PZPN, w której nie zabrakło aktualnego kapitana naszej kadry - Roberta Lewandowskiego - czy obecnego prezesa związku - Zbigniew Bońka. Zobaczcie, jak prezentuje się najlepsza jedenastka w historii polskiej piłki uzupełniona o sukcesy każdego z zawodników.