Sernas dla Ekstraklasa.net: Nie czuję żadnej presji

Zbyszek Anioł
Darvydas Sernas ciągle nie zdobył bramki dla Zagłębia
Darvydas Sernas ciągle nie zdobył bramki dla Zagłębia Paweł Łacheta
Darvydas Sernas na boisku w meczu z Ruchem wszedł dopiero w drugiej połowie, ale losów spotkania nie zdołał odmienić, bo Zagłębie przegrało 1:2. - Mamy słabszy okres, ale mamy nadzieję, że będzie coraz lepiej - mówi w rozmowie z Ekstraklasa.net reprezentant Litwy.

Wszedł pan dopiero po przerwie. Dlaczego tak późno? Bo gra Zagłębia ofensywnie wyglądała, delikatnie mówiąc słabo.
Nie wiem, o trzeba zapytać trenera. Ja wróciłem ze zgrupowania kadry i nie trenowałem z całą drużyną. Przed dwa tygodnie byłem tylko raz na zajęciach i dodatkowo przyjechałem także trochę zmęczony po meczach reprezentacji.

Cała drużyna Zagłębia wyglądała jakby była mocno zmęczona w spotkaniu z chorzowskim Ruchem, a to dopiero początek sezonu.
Nie wiem co mam na szybko powiedzieć, tak jest i tyle. Trudno.

Macie nadzieje, że z każdym kolejnym meczem gra będzie wyglądała lepiej?
Oczywiście, że tak. Każdy z nas chce jak najlepiej, ale nie idzie nam. Mamy słabszy okres, ale mamy nadzieję, że będzie coraz lepiej.

A do trenera zaufania nie straciliście po tych kilku słabych meczach?
Mamy dobrego trenera, w drużynie też wszystko jest poukładane tak jak trzeba. Atmosfera jest w porządku i musimy to udowodnić tylko na boisku.

Jak pan sobie radzi z tym, że w Zagłębiu wciąż nie zdobył pan gola. Po tym jak strzelał pan seryjnie w Widzewie bramki, tego samego wymaga się wciąż w Lubinie. Ciąży na Panu z tego powodu presja?
Żadnej presji nie czuję i nie czułem, cała drużyna musi grać i wygrywać. Nie ma większego znaczenia kto strzela gole. Oczywiście chciałbym bardzo strzelać bramki, ale na razie to się nie udaje. Brakuje sytuacji i musimy przetrwać cięższe czasy.

Do tytułu już się oglądacie, bo do strefy spadkowej nie macie daleko?
Nie no dopiero zagraliśmy pięć meczów i jesteśmy cały czas spokojni. Jeszcze dużo spotkań przed nami.