Sevilla FC

0

FC Barcelona

2

• Barcelona po golach Lusia Suareza i Munira El Haddadiego pokonuje Sevillę 2-0 i w perspektywie środowego rewanżu jest w kapitalnej sytuacji. Ekipa Sampaolego po dobrej pierwszej połowie zagubili się w drugiej części gry i stracili pomysł na pokonanie Katalończyków. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Adam Wielgosiński, dobrej nocy.

• Rajd Messiego, Argentyńczyk nawija Mariano na prawą nogą, mocno strzela, jednak trafia wprost w Rico.

• Vazquez przebojem wbiega w pole karne Barcy, ale Mascherano w ostatniej chwili ratuje sytuację i wybija piłkę na róg.

• Uderzenie Messiego zablokowane przez N'Zonziego.

• Luis Suarez atakuje od tyłu Vitolo i otrzymuje za to zagranie żółtą kartkę.

• Podanie Mesiego na wolne pole, a Munir niczym rasowy kiler pokonuje Sergio Rico.

• Munir!!! 2-0 dla Barcelony!!!

• Franco Vazquez z kartką za atak łokciem na twarz Messiego.

• Munir zmienia Ardę Turana.

• Starcie Lucasa Digne'a z Sarabią. Zaczyna iskrzyć na Pizjuan, widać lekkie przepychanki po faulach.

• Steven N'Zonzi ukarany kartką za faul na Messim. Pytanie, czy ten faul w ogóle był. Głośne gwizdy na Sanchez Pizjuan.

• Kranevitter schodzi z boiska, a z ławki podnosi się Ganso.

• Barca oddała inicjatywę, jednak Sevilla straciła pomysł na ugryzienie gości.

• Sergi Roberto oddał mocny strzał. To było piąte celne uderzenie Barcy w tym meczu. Na koncie Sevilli 0 w tym aspekcie gry.

• Otwierające podanie Sergiego Roberto do Ardy Turana, jednak Turek nie zdążył dobiec do piłki.

• Wissam Ben Yedder zmienia nieobecnego w tym meczu Luciano Vietto.

• Sergio Busuqets wycina Vitolo. Zasłużony kartonik.

• Sevilla nie może otrząsnąć się po tym golu. Kolejna akcja Barcy cudem przerwana przez defensorów Sevilli.

• Pablo Sarabia zmienia Sergio Escudero.

• Kapitalna kombinacja Barcy! Messi, Arda, L.Suarez, Messi wcina, ale Rico broni! To mogło być 2-0!

• Arda Turan ruszył bez piłki w pole karne, crossowe podanie zagrał mu Denis Suarez, Turan klatką zgrał piłkę do Luisa Suareza, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zwykł się mylić.

• Goooooolll! Luis Suarez!!!

• Vitolo ograł Turana, ograł Lusia Suareza i spokojnie wycofał do obrońców. Spory spokój piłkarza Sevilli.

• Przerwa w grze, ponieważ Escudero ma problemy ze zdrowiem. Będziemy świadkami kolejnej wymuszonej zmiany.

• Piłka przy nogach Bravo, trzy metry od bramki, ale Chilijczyk, atakowany przez trzech rywali, bez problemu rozgrywa akcję. Klasa.

• Wrzutka Denisa Suareza do Luisa Suareza, Urugwajczyk oddał strzał, ale Rico z problemami broni to uderzenie.

• Zamieszanie w polu karnym Sevilli. Pomieszał Suarez, ale Rami wybija piłkę na rzut rożny.

• Pierwszy rzut wolny dla Sevilli w tej części gry. Około trzydziestu metrów do bramki Bravo.

• Rozpoczynamy drugą część gry!

• Do przerwy mamy bezbramkowy remis na Ramon Sanchez Pizjuan. Na początku gra była bardzo płynna, jednak z czasem gra była coraz mniej milsza dla oka. Czekamy na więcej w drugiej połowie.

• Oho, w końcu strzał Barcelony! Turan spróbował zza pola karnego, ale niecelnie.

• Kolejne nieudane zagranie Barcelony w ofensywie. Ofensywny tercet Barcy zupełnie niewidoczny.

• Ostre ataki Roberto i Busquetsa kończą się faulami. To efekt wysokiego pressingu Sevilli. Gracze Barcy nie mają czasu na rozejrzenie się czy przyjęcie piłki.

• Ostatnie minuty to gra toczona w środkowej strefie boiska. Ani jedni, ani drudzy nie mogą przedrzeć się pod bramkę przeciwnika. To spotkanie nieco nam zamarzło.

• Iniesta wciąż odczuwa dyskomfort po ataku Mariano. W jego miejsce wbiega Denis Suarez.

• Szykuje się kolejna wymuszona zmiana w Barcelonie. Do gry przygotowuje się Denis Suarez.

• Kontratak Barcelony unicestwiony. Gabriel Mercado wycina Luisa Suareza, za co otrzymuje żółtą kartkę.

• Rajd Escudero, wrzutka ostatecznie zbyt głęboka i piłka ląduje w rękawicach Claudio Bravo.

• Starcie Mariano z Iniestą, piłkarz Barcy leży na murawie, jednak to zagranie było czyste.

• Nowy nabytek Barcy, Lucas Digne, zmienia Jeremy'ego Mathieu.

• Jeremy Mathieu kontuzjowany. Będzie potrzebna zmiana.

• Zbyt ostre wejście Mercado w Messiego. Barca wznowi z wolnego z własnej połowy boiska.

• Kolejna ofensywna próba Katalończyków spaliła na panewce. Znakomicie w obronie Sevilla, szybko podwojony Turan i Barca traci piłkę.

• Zagranie Mercado do własnego bramkarza, a ten traci piłkę pod wpływem ataku Luisa Suareza, jednak skończyło się to autem dla gospodarzy.

• Kapitalnie Sevilla zakłada pressing. Pique zmuszony do dalekiego wybicia piłki w swojej szesnastce.

• Indywidualna akcja Mariano, Mascherano kasuje akcję przed własnym polem karnym i wybija na róg.

• Wrzutka Franco Vazqueza zablokowana. Barca od kilku minut zamknięta na własnej połowie.

• Mariano wbiegał z prawej strony boiska, wycofał futbolówkę do Vitolo, lecz ten nieco się pogubił, kilkukrotnie przekładając piłkę ze stopy na stopę.

• Vitolo dynamicznie wbiegł w pole karne Barcy, ale Jeremy Mathieu skutecznie blokuje jego zagranie. Korner dla ekipy Sampaolego.

• Dośrodkowanie z prawej strony, piłka podbita i w polu karnym do przewrotki składał się Arda Turan, jednak to zagranie było zbyt mocne i Turek nie zdołał sięgnąć piłki.

• Kolejne starcie Argentyńczyków w tym meczu. Tym razem Mascherano vs Vietto. Lepiej zachował się piłkarz Barcelony.

• Dwójkowa akcja między Iniestą a Turanem. Szybka zwrotna klepka od Turka nie dotarła do kapitana Blaugrany.

• Suarez marnuje setkę! Busquets daje otwierające podanie do Luisa Suareza, on zewnętrzną częścią stopy chciał pokonać Rico, ale portero Sevilli był na posterunku!

• Pierwsza groźniejsza okazja Barcelony rozpoczęła się od przerzutu Messiego na lewą stronę boiska. Centra ze skrzydła skasowana przez stoperów gospodarzy.

• Niecelne zagranie z prawej flanki w kierunku Escudero. Barca wznowi grę od rzutu z autu.

• Pierwsze starcie między kolegami z kadry - Mercado vs Messi. Tym razem górą ten pierwszy. Jak na razie Sevilla spokojnie utrzymuje się przy piłce.

• Zaczynamy!

• Piłkarze już są na boisku, z trybun unosi się przepiękny hymn Sevilli. Właśnie za tym tęskniliśmy!

• Przypomnijmy, że mecz o Superpuchar Hiszpanii rozgrywany jest systemem mecz u siebie i rewanż. Drugie starcie o to trofeum w najbliższą środę na Camp Nou w Barcelonie o godzinie 23.

• I kulisy spotkania od twitterowego konta Sevilli.

• Kilka obrazków z podróży Barcelony na Sanchez Pizjuan.

• Ławka rezerwowych Barcy: Masip, D.Suarez, Munir, Digne, A.Gomes, Vidal, Umtiti.

• Ławka rezerwowych Sevilli: Caro, Iborra, Konoplyanka, Correa, Yedder, Sarabia, Ganso

• 22 maja na Vicente Calderon w finale Pucharu Hiszpanii do 90. minuty mieliśmy bezbramkowy remis. W dogrywce Katalończycy zdobyli jednak dwa gole i ostatecznie tryumfowali.

• Tradycyjnie nową kampanię rozpoczyna mecz o superpuchar, w którym w założeniu mierzyć ma się mistrz kraju ze zdobywcą pucharu krajowego. W zeszłym sezonie stało się tak, że Barca wygrała zarówno ligę jak i puchar. W takim przypadku o superpuchar rywalizuje ten sam zestaw drużyn, który brał udział w spotkaniu finałowym o Puchar Króla.

• Wraca wielkie granie w Hiszpanii! Superpuchar Hiszpanii, Ramon Sanchez Pizjuan, Sevilla vs FC Barcelona - tak zaczynamy kolejny sezon! Adam Wielgosiński, dobry wieczór!