2

Real Madryt

6

3 1 połowa

• To był bardzo intensywny mecz. Sześć goli Realu obaliło tezę o stabilności defensywy drużyny z Andaluzji. Mecz miał dwóch bohaterów - strzelca trzech bramek Cristiano Ronaldo i Angela di Marię, który popisał się dwoma efektownymi asystami i jednym golem. Mylił się ten, kto spodziewał się po Realu dotkliwych obrażeń po El Clasico. Drużyna z Sewilli zagrała bardzo ambitnie, ale to nie wystarczyło na Królewskich, którzy wreszcie mogli zagrać ulubioną piłkę. Gra z kontry stała się już znakiem firmowym Los Blancos i w tym meczu udowodnili jej skuteczność. Real będzie świętował koniec roku z pozycji lidera, a Sevilla z niepokojem będzie spoglądać na odjeżdżający duet z Walencjii. To tyle o hicie Primera Division. Wam polecam zająć się wreszcie swoimi partnerkami, które zapewne nie mogły zrozumieć, jakim to cudem przegrały w sobotni wieczór z futbolem :) Dzięki za relację i zachęcam do ciągłego śledzenia ekstraklasa.net!

• Na stadionie Sevilli słyszymy ostatni gwizdek arbitra.

• Druga bramka dla Sevilli. Rezerwowy Campana świetnie dostrzegł w polu karnym Negredo. Hiszpański napastnik mija Casillasa i ma odrobinę satysfakcji, gdyż strzela bramkę byłemu pracodawcy. Ta zemsta nie będzie smakować zbyt słodko.

• Ale wejście Turka! Koronkowa akcja Realu, Ronaldo na prawą stronę do Xabiego Alonso, a ten wykłada piłkę na piąty metr do Altintopa. Strzał do siatki był już formalnością. To jego premierowy gol w La Liga.

• Kontuzjowanego Benzemę zmienia Hamit Altintop. To ostatnia zmiana w tym meczu.

• Karim Benzema zakończył występ w meczu w wyniku kontuzji. To pokłosie faulu, po którym sędzia podyktował rzut karny. Grymas bólu na twarzy Francuza każe nam myśleć, że to dość poważny uraz.

• Cristiano Ronaldo strzela bramkę z karnego. Nie był to perfekcyjny strzał, ale wystarczył do skompletowanie hat-tricka.

• Rzut karny dla Realu! Dynamiczna szarża Benzemy i desperacki faul Fazio. Decyzja sędziego mogła być tylko jedna.

• Ciekawe rozegranie rzutu wolnego przez Los Blancos. Xabi Alonso wycofuje piłkę do Diarry, a ten uderza na bramkę. Nawet chłopcy do podawania piłek stojący za bramką nie powinni czuć się zagrożeni.

• Kolejna ofensywna zmiana w zespole Sevilli. Schodzi prawy obrońca Navarro, wchodzi ofensywnie usposobiony Armenteros.

• Długie rozgrywanie piłki po obwodzie w wykonaniu Królewskich. W końcu Lass postanawia zabawić się w skrzydłowego i traci piłkę.

• Real nie kwapi się do szturmowania bramki Rojiblancos. Gospodarze tez wydają się pogodzeni z rezultatem. Jedynym źródłem energii na boisku są rezerwowi Kanoute i Campana, którzy próbują zgłosić akces do pierwszej jedenastki.

• Kanoute przyjęciem piłki w polu karnym zgubił rywala, po czym bez zastanowienia oddał soczysty strzał w kierunku górnego rogu bramki. Piłka minęłą cel o kilka metrów.

• Siły na boisku się wyrównują. Manu del Moral brzydko atakuje od tyłu Arbeloę i sędzia bez wahania sięga po czerwony kartonik.

• Honorowa bramka dla Sevilli. Jesus navas dostaje piłkę w prawym narożniku pola karnego i płaskim strzałem na dalszy słupek pokonuje Casillasa. Andaluzyjski pomocnik zasłużył na bramkę w tym spotkaniu swoją aktywną grą.

• Trener Marcelino dokonuje kolejnej zmiany. W miejsce Rakiticia na boisku melduje się Campana.

• Doskonale grający dzisiaj Angel di Maria opuszcza boisko. W jego miejsce na placu gry pojawił się Sami Khedira.

• Wspaniała kontra Realu. Benzema niesygnalizowanie podał na lewą stronę do di Marii,a ten popędził na bramkę Varasa. Argentyński skrzydłowy z zimna krwią posłał piłkę do siatki.

• Żółta kartka dla Kanoute. Malijczyk zbyt ekspresyjnie wyrażał niezadowolenie z orzeczenia sędziego.

• Znakomity pomysł Medela i Negredo na zakończenie akcji. Kombinacyjne rozegranie piłki " popsuł" Arbeloa, który w finale tej akcji umiejętnie zablokował Chilijczyka.

• Potężny strzał z dystansu Medela. Wyglądało groźnie, ale w rzeczywistości zabrakło kilku metrów do górnego rogu bramki Casillasa.

• Dwukrotnie próbował uderzać Rakitić, ale ani razu nie znalazł drogi do bramki Realu. Sevilla ambitnie próbuje zmienić niekorzystny wynik.

• Vis-a-vis Medela, czyli Lassana Diarra również ujrzał żółty kartonik. Defensywni pomocnicy muszą teraz bardzo uważać.

• Żółta kartka dla Medela. Zbyt agresywne wejście zakończyło się indywidualnym napomnieniem dla pomocnika Rojiblancos.

• Po stracie Kanoute Real wyprowadził błyskawiczną kontrę. W kulminacyjnym momencie cierpliwość stracił Benzema i dał się złapać na wyraźny ofsajd.

• Zmiana w zespole Sevilli. W miejsce Piotra Trochowskiego wchodzi goleador z Mali - Frederic Kanoute. Trener Marcelino wzmacnia siłę ognia.

• Zaczynamy drugą połowę meczu.

• Rzadko się zdarza, by w przerwie meczu piłkarz otrzymał żółtą kartkę. Tym razem spotkało to Alvaro Arbeloę i trener Mourinho z pewnością nie będzie zachwycony ze swojego podopiecznego.

• Real niczym rasowy bokser doskonale wypunktował Sevillę. Ręcznik zamroczonemu rywalowi podał Pepe, który osłabił zespół i wlał minimalną ilość nadziei w serca kibiców w stolicy Andaluzji. Sevilla grała bardzo ambitnie, wysokim pressingiem niejednokrotnie sprawiała rywalowi kłopoty w wyprowadzaniu piłki. Nie zdołała ustrzec się błędów w defensywie, a te z doskonałą precyzją wykorzystali Królewscy. Jak po przerwie będzie spisywał się dziesięcioosobowy Real i czy Sevilla jest w stanie postraszyć Los Blancos? Zapraszam na chwilę oddechu i wracamy za kwadrans.

• Sędzia Carlos Clos Gomez kończy bardzo emocjonującą pierwszą połowę.

• Jose Mourinho błyskawicznie reaguje na niekorzystną sytuację na boisku. W miejsce skrzydłowego Callejona wpuszcza na boisko środkowego obrońcę Albiola.

• Ivan Rakitić powstrzymywany przez Alvaro ArbeloęPiłkarze Realu grają dziś dosyć agresywnie, więc kartki nie dziwią.

• Czerwona kartka dla Pepe! Stoper Realu nieprzepisowo zatrzymywał Alvaro Negredo i sędzia po krótkim namyśle wręczył mu drugą żółtą kartkę.

• Estadio Ramon Sanchez Pizjuan awansował w prywatnym rankingu CR7 do miana ulubionych stadionów. To jego szósty gol w drugim występie na tym obiekcie.

• Fantastyczny gol Ronaldo! Portugalczyk dostał piłkę od Benzemy i po krótkim ułożeniu piłki huknął w kierunku bramki. Słynny tomahawk wylądował w lewym górnym rogu bramki. To drugi gol gwiazdora Realu w dzisiejszym meczu, który zdaje się zapomniał o ubiegłotygodniowym El Clasico.

• Kolejne penetrujące podanie di Marii w pole karne, Callejon wychodzi sam na sam z bramkarzem i sprytnym muśnięciem piłki myli Varasa. Kolejny zimny prysznic dla Andaluzyjczyków.

• Niesamowicie groźne są szarże Navasa prawym skrzydłem. Filigranowy Hiszpan z łatwością mija Marcelo i ostro centruje w pole karne. Znów zabrakło odrobinę dokładności.

• Kolejna kartka dla gracza Realu. Tym razem obejrzał ją Sergio Ramos.

• Negredo bardzo chce udowodnić włodarzom Realu, że zbyt chętnie pozbyli się go z Madrytu. Tym razem próbował strzelać na bramkę Casillasa, a wyszło bardzo groźne podanie. Sędzia odgwizdał wątpliwego spalonego.

• Faul Pepe na Manu i rzut wolny z okolic narożnika pola karnego. Żółta kartka dla zbyt agresywnego obrońcy Realu.

• Di Maria pod nieobecność w pierwszym składzie Ozila i Kaki bardzo chętnie wciela się w rolę pivota. Tym razem próbował kolejnego kluczowego podania, ale Fazio w ostatniej chwili przeczytał zagranie rodaka.

• Marcelo w walce o piłkę z Jesusem NavasemPiłkarze Sevilli mają problemy z upilnowaniem rywali.

• Błąd obrońców Sevilli we własnym polu karnym mógł zakończyć się fatalnie. Całe szczęście dla nich Benzema nie opanował piłki.

• Chwila oddechu w tym jakże intensywnym meczu. Sevilla próbuje przebić się pod pole karne rywala, ale na razie obrońcy gości radzą sobie bez zastrzeżeń.

• Cristiano Ronaldo cieszy się po bramce na 1:0Real gra dziś w czerwonych koszulkach. Tak Cristiano Ronaldo cieszył się ze zdobycia bramki na 1:0.

• Koronkowa akcja Realu po obwodzie pola karnego. W końcu piłka trafia do Benzemy, ale jego dośrodkowanie blokuje Navarro.

• Ivan Rakitić ukarany żółtą kartką za faul.

• Miękkie dośrodkowanie Rakiticia, a w polu karnym potężnie zbudowany Fazio skacze wyżej od Pepe. Argentyńczyk strzela jednak ponad bramką.

• Znów dogrywał Navas, a akcję zakończył celnym strzałem Trochowski. Iker Casillas nie bez problemu wybił piłkę na rzut rożny.

• Niesamowita interwencja Casillasa! Jesus Navas dogrywa piłkę z prawego skrzydła, a zamykający akcję Manu del Moral stanął nmiemal przed pusta bramką. Ofiarny rzut bramkarza Realu pozwolił mu sparować futbolówkę na słupek.

• Znakomite podanie di Marii do wychodzącego na pozycję Ronaldo. Plasowany strzał Portugalczyka znalazł drogę do siatki obok lewej nogi golkipera Sevilli.

• Kapitalna szansa dla Realu. Benzema wymienił piłkę z Ronaldo i wpadł z pełnym impetem w pole karne. Jego strzał, a następnie dobitkę obronił Javi Varas.

• Świetna szarża Jesusa Navasa prawym skrzydłem, lecz po jego dośrodkowaniu strzał Negredo blokują obrońcy. Andaluzyjczycy zaczęli śmiało i bez kompleksów.

• Seria rzutów rożnych w wykonaniu Rojiblancos. W obydwu przypadkach było naprawdę gorąco w polu karnym Realu, lecz obyło się bez strzałów na bramkę Casillasa.

• Pierwsza groźna akcja Realu. Prostopadłe podanie Ronaldo do Callejona w polu karnym, ten zagrywa wzdłuż bramki. Podanie młodego Hiszpana blokują jednak rośli obrońcy Sevilli.

• Sędzia rozpoczyna hit szesnastej kolejki Primera Division Sevilla FC-Real Madryt. Polecam pilnie śledzić ten mecz, będzie tutaj naprawdę dużo emocji!

• Zwycięstwo nad Sevillą to dla Realu szansa na spędzenie okresu świąteczno-noworocznego na pierwszym miejscu w tabeli. Los Blancos mają prawo, by przed spotkaniem z Sevilla być optymistami. Są najlepiej grającą na wyjazdach drużyną w Primera Division, ostatnie pięć spotkań na boisku rywala kończyli w glorii zwycięzców.

• Ostatni pojedynek tych zespołów na stadionie w Sewilli zakończył się gładkim zwycięstwem Realu 6:2. Ten mecz szczególnie miło wspomina Cristiano Ronaldo, który w ubiegłym sezonie zdobył tam aż cztery gole. Tym razem chyba nie możemy się spodziewać równie efektownej strzelaniny. Sevilla straciła w tym sezonie jedynie jedenaście goli w piętnastu spotkaniach i nosi dumne miano drugiej defensywy La Ligi.

• Już za pół godziny rozpocznie się spotkanie Sevilli z Realem Madryt. Obydwie druzyny zostały dotkliwie zranione w ostatniej kolejce. Rojiblancos przegrali wyjazdowy mecz z bezpośrednim rywalem do miejsca w czołowej czwórce, Levante, i tracą do rewelacji z Walencjii już pięć punktów. O klęsce Realu z Barceloną żadnemu aktywnemu kibicowi piłki nożnej przypominać nie trzeba. Kto pierwszy pozbiera się po dotkliwej porażce i wróci na zwycięską ścieżkę? Zapraszam na relację live z wydarzeń z Estadio Ramon Sanchez Pizjuan.