Siarka rozbiła Legionovię i wróciła na właściwe tory

Łukasz Myszka
Siarka rozbiła Legionovię i wróciła na właściwe tory Grzegorz Lipiec/
W meczu 26. kolejki 2. ligi wschodniej, Siarka Tarnobrzeg robiła u siebie Legionovię Legionowo aż 4:1. Podopieczni Marka Papszuna wiosną jeszcze nie przegrali, notując serię ośmiu meczów bez porażki; w Tarnobrzegu świetna passa została przerwana.

Do Tarnobrzega zawitał bardzo mocny zespół Legionovii Legionowo, którego wszystkie regionalne gazety nazywały "rycerzami wiosny". Podopieczni Marka Papszuna wiosną jeszcze nie przegrali, notując serię ośmiu meczów bez porażki. Tarnobrzeżanie chcieli za wszelką cenę wygrać ten mecz i zamazać woskową plamę po ostatniej wpadce w Pruszkowie. Ta sztuka się udała.

Pierwszy do bramki gości piłkę wpakował niezawodny Marcin Figiel. W 32. minucie po dokładnej wrzutce z lewej strony, świetnie uderzył na bramkę. Już 4 minuty później w Tarnobrzegu mieliśmy wynik 2:0. Marcin Truszkowski bez problemu rzut karny, podyktowany za dotknięcie piłki ręką przez zawodnika gości.

Po przerwie mocniej zaatakowali goście. Owocem tego była bramka dla Legionovii w 72. minucie. Po wrzutce w pole karne Siarki zrobił się ogromny kocioł,, ale najlepiej zachował się Dankowski, który pokonał bramkarza gospodarzy.

Odpowiedź Siarki była błyskawiczna. W 73. minucie kolejną bramkę dla miejscowych zdobył Mirosław Baran. Ostatni, czwarty gol dla Siarki padł w 83. minucie, autorem trafienia był Wróbel.

Siarka Tarnobrzeg - Legionovia Legionowo 4:1 (2:0)

Bramki: 32' Figiel, 36' Truszkowski, 73' Baran, 83' Wróbel – 72' Lendzion

[/b]Siarka : Pogorzelec – Nadolski, Baran, Makowski,Persona (79' Sulkowski)- Chrabąszcz, Tunkiewicz (66' Popiela), Figiel, Koczon, Buras (60' Wróbel) – Truszkowski (k).

Legionovia : Matracki – Goliński, Lendzion (k), Dankowski, Pielak (88' Maciejewski), Ryndak, Broniszewski( 46' Stańczyk) , Romanchuk, Janusiński (46' Czerkas), Calderon Vallejo, Wolski (59' Tlaga).

Kartki: 25' Persona, 42' Koczon (Siarka) – 15' Broniszewski, 25' Goliński, 27' Romanchuk, 52' Lendzion (Legionovia)