Siarka Tarnobrzeg - Górnik Łęczna 0:1. Zwycięski gol Tymosiaka

KK
Przy piłce Tomasz Tymosiak
Przy piłce Tomasz Tymosiak fot. archwium
W swoim dziesiątym meczu towarzyskim w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2018/19 w II lidze, Górnik Łęczna pokonał na wyjeździe Siarkę Tarnobrzeg 1:0. Dla zielono-czarnych była to szósta sparingowa wygrana w trakcie obecnej zimy.

Spotkanie w Tarnobrzegu było wyrównane i obie drużyny miały swoje szanse bramkowe. Jedynego gola na wagę zwycięstwa zdobył w 71. minucie meczu środkowy pomocnik Górnika, Tomasz Tymosiak. Dla 25-latka było to drugie trafienie w aktualnym okresie przygotowawczym. Wcześniej strzelił bramkę w wygranej towarzyskiej potyczce ze Stalą Kraśnik.

Zielono-czarni są już coraz bliżej powrotu do zmagań o ligowe punkt. Już w niedzielę, 3 marca zmierzą się przed własną publicznością z Resovią. Zanim to nastąpi, podopiecznych trenera Franciszka Smudy czeka jeszcze jeden sparing, zaplanowany na 23 lutego. Póki co, rywal "Górników" jeszcze nie jest znany.

Pomimo dziewięciu zimowych transferów, kadra łęcznian wciąż nie jest zamknięta. W najbliższym czasie możemy się spodziewać, że do drugoligowego zespołu z Grodu Dzika dołączą jeszcze bramkarz ze statusem młodzieżowca oraz napastnik.

Siarka Tarnobrzeg - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)
Bramka: Tymosiak 71

Siarka: (skład wyjściowy) Kieliszek - Bierzało, Wełnicki, Duda, Głaz, Drobot, Galara, Radulj, Sitek, Wodecki, Gębalski. Trener: Włodzimierz Gąsior

Górnik: (I połowa) zawodnik testowany - Pigiel, Rogala, Borodai, Orłowski, Sasin, Jodłowski, Dzięgielewski, Pisarczuk, Szewczyk, Stasiak. II połowa: Rojek - Klepacki, Nakrosius, Midzierski, Kukułowicz, Tymosiak, Łuszkiewicz, Pajnowski, Korczakowski, Kowalski, Wójcik. Grał także: Cielebąk. Trener: Franciszek Smuda

Materiał oryginalny: Siarka Tarnobrzeg - Górnik Łęczna 0:1. Zwycięski gol Tymosiaka - Kurier Lubelski