2

Resovia Rzeszów

1

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Druga połowa nieco rozczarowała, ale w końcówce doczekaliśmy się emocji. Resovia miała swoje szanse, ale to Siarka zdołała zadać decydujący cios, a właściwie zrobił to Kamil Radulj. Siarka odnosi jakże cenne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie.

• KONIEC MECZU! SIARKA WYGRYWA Z RESOVIĄ 2:1!

• Kontra Siarki i żółta kartka dla Hajduka za faul taktyczny!

• Rzut wolny dla Resovii, prawdopodobnie ostatnia szansa.

• Ojoj, niebezpieczne wejście Szymona Fereta, wyprostowaną nogą w nabiegającego Janeczko. To mogło się skończyć groźną kontuzją. Kartka dla zawodnika Resovii.

• Kamil Radulj przy owacjach na stojąco opuszcza murawę, w jego miejsce wchodzi Mateusz Wawrylak.

• Radulj powalczył ambitnie o piłkę, dwukrotnie wygrał "przebitkę", aż znalazł się na 18. metrze i oddał celny strzał przy prawym słupku! Siarka prowadzi! Arbiter dolicza 5 minut!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL KAMIL RADULJ!!! 2:1!!!!

• Kolejna szansa dla gości! Kantor wykorzystał gapiostwo Galary i popędził prawą stroną, zagrał w pole karne, ale leżący na murawie Buczek był brakującym ogniwem w szesnastce!

• Szybka kontra Siarki, ale podanie Głaza na korner wybija Zalepa.

• CO TO BYŁA ZA SZANSA RESOVII!! Hass dostał piłkę jak na tacy na 7. metrze, ale broni Zoch!!

• Żółta kartka dla Frankiewicza za ostry faul w środku pola.

• A w Siarce Eryk Galara zmienia Wodeckiego.

• Zmiana w Resovii, kontuzjowanego Geńca zmienia Feret.

• Rzut wolny dla Siarki, ale Janeczko prosto w ręce Banka.

• Strata Płatka na połowie Resovii i szybka kontra piłkarzy z Rzeszowa. Buczek wypuścił Hajduka w pole karne, ten odegrał do niego na środek, ale uderzenie strzelca bramki bardzo złe.

• Zmiana w Resovii, kontuzjowanego Makowskiego zmienia Kaliniec.

• Bartłomiej Makowski z jakimś urazem, konieczna będzie zmiana.

• MIKULEC! Świetna próba z lewej flanki, chciał wrzucić "za kołnierz" Zochowi, ale ten czujny! Korner dla Resovii.

• Kacper Wełniak zmienia Krzysztofa Ropskiego.

• Szymon Hajduk zmienia Radosława Adamskiego.

• Indywidualna akcja Płatka, zejście do środka z lewej strony, ale strzał niecelny.

• Zbyt mocne zagranie Mateusza Janeczko, piłka w rękach Banka.

• Sporo chaosu na boisku. Płatek fauluje Frankiewicza, ten szybko wznawia, podając do niepilnowanego Mikulca. Ten z kolei próbuje uderzenia, z którego bardziej wyszło (niedokładne) podanie do Buczka.

• Janeczko błyskawicznie wznowił grę po faulu, posyłając długie zagranie do Wodeckiego, ale świetnie interweniował Kantor. Chwilę później Wodecki fauluje Kantora w polu karnym Resovii i grę wznowi Banek.

• Zmiana w drużynie Resovii, Przemysław Pyrdek opuszcza plac gry, w jego miejsce Paweł Hass.

• Mikulec faulowany na własnej połowie boiska, od rzutu wolnego Resovia.

• Żółta kartka dla Bartłomieja Buczka, który ostro zaatakował Maika.

• Nerwowa interwencja Makowskiego, który wyekspediował piłkę daleko poza boisko. Korner dla Siarki.

• Ładna akcja Siarki, kilka podań na jeden kontakt, ale zupełnie nieudane zagranie Radulj w pole karne.

• Najpierw skiksował Płatek, a następnie wtórował mu Głaz. Na szczęście Siarki, Resovia nie zdołała wyprowadzić kontry.

• Woźniak wywalczył rzut rożny. Przy piłce już Mateusz Janeczko.

• Geniec opatrywany za linią boczną, goście chwilowo w 10.

• Niezbyt ładne zachowanie piłkarzy Siarki. W polu karnym leży jeden z zawodników Resovii, a Siarka mimo to kontynuowała grę. Akcja zakończyła się dopiero po niedokładnym podaniu Płatka do Radulj.

• Zamieszanie w polu karnym Siarki, Kubowicz główkuje na rzut rożny.

• Ropski taranuje w powietrzu Geńca. Rzut wolny dla Resovii.

• Zalepa próbował przewrotki, ale faulował w polu karnym i rzut wolny dla Siarki.

• Rzut rożny dla Resovii. Wrzutka Frankiewicza, ale nikt nie zamknął tego dośrodkowania. Mimo to, aut dla gości.

• Zaczynamy drugą część meczu! Liczymy na emocje i bramki. Zaczyna Resovia.

• Może się podobać ten mecz. Tempo może nie jest powalające, ale kibice nie mogą narzekać na nudę. Siarka miała kilka znakomitych okazji do zdobycia bramki, ale to goście objęli prowadzenie po pięknej bramce Buczka z rzutu wolnego. W samej końcówce pierwszej odsłony arbiter podyktował jednak rzut karny dla gospodarzy po faulu Kantora, a jedenastkę na bramkę zamienił Radulj.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Siarka remisuje z Resovią 1:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL! KAMIL RADULJ WYRÓWNUJE!! 1:1!

• Żółta kartka dla Matusza Kantora. Zawodnik Resovii sfaulował próbującego uderzać Mateusza Janeczko i Siarka spróbuje swej szansy z 11 metrów!

• RZUT KARNY DLA SIARKI!

• Odbita piłka po rzucie rożnym znalazła się na nodze Głaza około 25 metrów od bramki Banka, ale uderzenie kapitana Siarki nieznacznie nad bramką.

• Jakiś uraz Drobota, konieczna będzie zmiana. Gotowy do wejścia Woźniak.

• Janeczko spróbował uderzenia z dystansu, ale trafił w Frankiewicza. Odbita piłka natomiast trafiła do Drobota, który był na ofsajdzie.

• Ładna dwójkowa akcja Janeczko - Ropski, zakończona ładnym, acz niecelnym strzałem tego pierwszego.

• Kantor wybija piłkę spod nóg Głaza, rzut rożny dla Siarki.

• Siarka rusza z kontrą, 4 na 3, Radulj chciał indywidualnie zakończyć tę akcję, lecz pada na murawę przed polem karnym po starciu z Zalepą, ale arbiter nie reaguje.

• Przepiękny, techniczny strzał z rzutu wolnego Bartłomieja Buczka! Hieronim Zoch nie miał chyba szans zdążyć do piłki, Resovia prowadzi w Tarnobrzegu!

• BUCZEK GOOOOOOOOOOOOOOOLLL!! KAPITALNIE UDERZA Z RZUTU WOLNEGO!!! 1:0 DLA RESOVII!!

• Płatek fauluje Buczka około 22-23 metrów od bramki Zocha. Będzie szansa dla Resovii.

• Mikulec chciał zagrać w uliczkę do Buczka, ale ten był na ofsajdzie i nawet nie ruszył do piłki. Lepszy okres gry Resovii.

• SZANSA DLA RESOVII! Mikulec ładnie głową zgrał do Pyrdka, który wybiegł sam na sam z Zochem, ale w tym pojedynku górą bramkarz Siarki!

• Ładna akcja Siarki. Kubowicz posłał długie podanie do Wodeckiego, ten sprytnie odegrał na środek do nadbiegającego Janeczki, ale ten pudłuje.

• Kantor próbował wrzutki, ale trafił w Kubowicza, a piłka w ręce Zocha.

• Długa piłka Frankiewicza w kierunku Adamskiego, ale zbyt mocne zagranie i futbolówka ląduje poza boiskiem.

• Mateusz Geniec ma dziś ciężkie życie z Mateuszem Janeczko - zawodnik Siarki naprawdę mocno daje się mu we znaki. Większość swych akcji gospodarze rozgrywają właśnie lewą stroną, gdzie broni Geniec. Janeczko już kilka razy dość łatwo minął zawodnika "Sovii".

• Znakomita akcja Płatka, który wymanewrował kilku rywali i oddał strzał na bramkę Banka, ale bramkarz Resovii ponownie górą.

• Wełnicki ryzykownie głową do Zocha - blisko piłki był Buczek, ale bramkarz Siarki pierwszy przy futbolówce.

• Kolejna znakomita okazja gospodarzy! Radulj zagrał wzdłuż bramki, a tam Wodecki nie zdołał zamknąć tego podania!

• To wręcz musiało się skończyć bramką, ale wielkie brawa dla golkipera Resovii za świetną interwencję!

• CÓŻ ZA SZANSA SIARKI. Gospodarze wyszli z kontrą czterech na jednego, ale Banek wybronił strzał Wodeckiego! TYLKO KORNER dla Siarki!

• Indywidualna akcja Adamskiego na prawej stronie, wywalczył aut dla gości na wysokości pola karnego.

• Siarka blisko straty, ale Pyrdek nie zdążył do odbitej piłki i aut dla gospodarzy.

• Ładna akcja Siarki, Janeczko dynamicznie pociągnął piłkę na lewej flance, ale jego podanie wybite w aut przez jednego z obrońców. Chwilę później próba z daleka Kacpra Maika, ale strzał do zapomnienia.

• Frankiewicz zbyt mocno na prawą stronę do Adamskiego, od bramki zacznie Zoch.

• Szansa dla Resovii, Mikulec wpadł w pole karne, został wzięty w kleszcze przez defensorów z Tarnobrzega, ale nie ma mowy o rzucie karnym. Gramy dalej.

• Szarżujący Janeczko faulowany na połowie rywala. Rzut wolny dla Siarki i okazja do wrzutki w pole karne.

• ALEŻ SZANSA!! Świetna wrzutka Głaza z prawej strony, akcję zamykał Ropski, ale piłka po jego uderzeniu minimalnie mija lewy słupek bramki Resovii!

• Pierwszy gwizdek arbitra Śliwy, od środka rusza Siarka!

• Gospodarze w tradycyjnych, żółto-czarnych strojach, Resovia na biało-czerwono. Przywitanie zawodników i za chwilę zaczynamy!

• Piłkarze Siarki udali się już do szatni, goście wciąż na rozgrzewce.

• Na przestrzeni pięciu ostatnich spotkań, wyniki obu drużyn są takie same - dwa remisy, dwie przegrane i jedno zwycięstwo.

• Obie drużyny w tabeli dzieli 8 punktów, przy czym gospodarze mają jeszcze zaległy mecz. Zwycięstwo dzisiaj i w zaległym meczu pozwoliłoby przybliżyć się do Resovii na zaledwie 2 "oczka". Dla Siarki, która znajduje się pod kreską, każdy punkt może być na wagę złota.

• W pierwszym meczu w Rzeszowie, Resovia pewnie pokonała Siarkę 3:0.

• Witam serdecznie ze stadionu miejskiego w Tarnobrzegu! Już o godzinie 16:00 start bardzo ciekawego spotkania między Siarką a Resovią!