Siarka Tarnobrzeg 3 - 0 Stal Stalowa Wola

3

3 1 połowa

Stal Stalowa Wola

0

• Zasłużona wygrana Siarki. Na przestrzeni całego meczu byli drużyną lepszą, goście tak naprawdę ani razu nie zagrozili bramce Krupy. Siarka pozostaje liderem.

• POPRZECZKA! Piłka dość przypadkowo trafiła pod nogi Jopka, ten uderzył, ale trafił w poprzeczkę! Chwilę później arbiter zakończył mecz. Siarka 3:0 Stal!

• Taki sam wymiar kary dla Kacpra Maika.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Andrzeja Trubehy!

• Arbiter dolicza 4 minuty, a tymczasem na murawie opatrywany jest Trubeha.

• Siarka ruszyła w przewadze na bramkę Stali, ale Bierzało fatalnie uderzył, kopiąc nawet nad siatką za bramką.

• Ostatnia zmiana w Siarce, Jakuba Głaza zmienia Kamil Kargulewicz.

• Festiwal kartek, tym razem ukarany Mistrzyk za faul na Galarze.

• Kartka też dla Andrzeja Trubehy za dyskusje.

• Maik rękami złapał piłkę na środku boiska, zatrzymując tym samym kontrę Stali i...tylko żółta kartka.

• Janeczko spróbował strzału, ale Janiszewski zablokował ten strzał i Siarka ma kolejny rzut rożny.

• Będzie kolejna kartka. Tym razem żółta, dla Piotra Mrozińskiego.

• Zmiana w Siarce, Eryk Galara zmienia Kamila Radulj.

• Zmiana też w Stali, Szymon Jopek zmienia Przemysława Stelmacha.

• Zmiana w Siarce, Maksymilian Sitek zmienia Grzegorza Płatka.

• Ropski świetnie piętą odegrał do Janeczki, a ten, ewidentnie szybszy od Czajkowskiego minął go i wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale zawodnik Stali zdołał go jeszcze powalić na murawę.

• Czerwona kartka dla Czajkowskiego!

• Wcześniej niebezpiecznie pod bramką Siarki, na piłkę nabiegał Mroziński, ale Krupa zdołał przenieść ją nad poprzeczką.

• Kolejna zmiana w Stali, Tomasz Żyliński schodzi z placu gry, a w jego miejsce wbiega Piotr Nowak.

• Uderzenie Dziubińskiego wprost w Krupę.

• Zrobiła się nam troszkę kopanina, która zakończona zostaje faulem Głaza. Będzie okazja dla gości.

• Zmiana w drużynie Stali, Sebastian Łętocha zostaje zmieniony przez Andrzeja Trubehę.

• Radulj mięciutko z rzutu wolnego w kierunku Kubowicza, ale piłka poza boiskiem po wybiciu jednego z obrońców. Korner.

• Zmiana w drużynie Siarki, strzelec dwóch bramek, Adrian Gębalski opuszcza murawę. W jego miejsce Mateusz Janeczko.

• Kontra Siarki, prawą stroną sprintem popędził Głaz, ale jego dośrodkowanie w kierunku Gębalskiego zbyt lekkie.

• Trąbka pokusił się o uderzenie sprzed szesnastki, ale piłka po nodze jednego z graczy Siarki poszybowała nad bramką. Rzut rożny dla gości.

• Szansa dla Siarki, Gębalski dobrze głową zgrał do nadbiegającego Radulj, ale ten w niezrozumiały sposób "strzelił" na bramkę Frątczaka.

• Maik faulowany przez Dziubińskiego na połowie gości. Wcześniej dynamiczna akcja Głaza na prawej stronie.

• Strata piłkarzy Siarki, Dziubiński chciał wypuścić Łętochę, ale Bierzało świetnie wybił piłkę.

• Rajd Dziubińskiego na prawej stronie, ale Kubowicz wślizgiem wybija mu piłkę spod nóg.

• Zmiana w drużynie gości, za Roberta Dadoka na murawie pojawia się Piotr Mroziński.

• Od razu do ataku ruszyli goście, pierwsza próba dośrodkowania Trąbki, ale piłka poza boiskiem.

• Zaczynamy drugą odsłonę!

• Jak najbardziej zasłużony wynik. Siarka od początku mocno naciskała Stal i w 19' wreszcie dopięła swego. I to był początek, bo zaledwie 6 minut później było już 3:0. Goście na razie bezradni. Zobaczymy, co przyniesie druga połowa.

• Koniec pierwszej połowy, Siarka jak na razie gromi Stal 3:0! Wracamy za kwadrans.

• 1 minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Na połowie Stali został tylko Frątczak. Goście siedli na Siarce.

• Dwójkowa akcja Płatka i Kubowicza, ale kapitan Siarki zbyt mocno do kolegi i od bramki zacznie golkiper gości.

• Efektowna ruleta w wykonaniu Radulj, ale fauluje go Dadok.

• Defensywa Siarki zostawiła sporo miejsca Żylińskiemu, ten oddał strzał z 18 metrów, a Krupa, z problemami, złapał piłkę.

• Dadok leży na murawie i gra zostaje wstrzymana dopiero po gwizdku arbitra. Nikt nie wybił piłki.

• Ropski ma chyba rozcięty łuk brwiowy i jest aktualnie opatrywany poza linią boczną.

• Była szansa dla Stali, Dziubiński próbował kiwać i odegrać do Waszkiewicza, ale ten drugi na spalonym.

• Troszkę uspokoiło się tempo tego meczu. Gospodarze swoje już tak naprawdę zrobili, a goście muszą ruszyć, jeśli myślą o nawiązaniu jakiejkolwiek walki w tym meczu.

• Przy drugiej bramce Gębalskiego wrzucał Głaz.

• Kolejna kapitalna akcja Siarki. Z prawej strony Maik świetnie zagrał do środka do wbiegającego Gębalskiego, a ten tylko wystawił nogę i podwyższył prowadzenie!

• 3:0!! CO TU SIĘ DZIEJE!! ADRIAN GĘBALSKI!

• Oj, było groźnie! Łętocha dobrze wbiegł z prawej strony w pole karne, miał mnóstwo czasu i zagrał do środka, ale niedokładnie i obrońcy Siarki wybili piłkę.

• Radulj wypuścił lewą stroną Gębalskiego. Ten będąc przed polem karnym Stali zagrał na klepkę do Kubowicza, ale kapitan Siarki świetnie obrócił się z piłką i oddał potężny strzał, z którym Frątczak sobie nie poradził!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! 2:0!! DAWID KUBOWICZ!!

• Były zawodnik Stali dość przypadkowo dostał piłkę w polu karnym, ściął do środka i kilkoma zwodami "na zamach" robił sobie miejsce pod strzał i gdy już mogło się wydawać, że przesadził, oddał mocne uderzenie po długim słupku, a futbolówka zatrzepotała w siatce Frątczaka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! GĘBALSKI NA 1:0 DLA SIARKI!!

• Szansa dla Stali! Dziubiński dostał dobrą piłkę, ale uderza w boczną siatkę!

• Sytuacyjny strzał Ropskiego, którego piłka ewidentnie zaskoczyła. Z 5 metrów zacznie Frątczak.

• RADULJ! Ależ zakręcił teraz defensorami Stali! Wpadł w pole karne, ale jego dośrodkowanie wybite na korner.

• Dobry przechwyt Stelmacha na połowie Siarki. Wypatrzył wychodzącego Trąbkę, ale ten na ofsajdzie.

• Uderzenie Dziubińskiego tuż obok słupka! BLISKO!

• Żyliński faulowany około 25 metrów od bramki Krupy, będzie szansa na strzał dla gości.

• Gębalski składał się do strzału nożycami, ale Czajkowski czubkiem głowy "zdjął" mu piłkę z nogi.

• Dośrodkowanie Maika z prawej strony prosto w ręce Frątczaka. Siarkowcy cały czas w natarciu.

• Radulj nabił mur, a Gębalski w walce o piłkę sfaulował Żylińskiego.

• Będzie szansa dla gospodarzy. Rzut wolny około 25 metrów od bramki, po faulu na Gębalskim.

• Ładna akcja Siarki, Radulj wypuścił na prawej Maika, ten wrzucał na wchodzącego Ropskiego, ale Waszkiewicz wybija na korner.

• Mocny początek gospodarzy. Tymczasem mamy oberwanie chmury nad Tarnobrzegiem.

• SZANSA! Radulj posłał mocną piłkę z rzutu wolnego, nabiegali tam jego koledzy, ale Ropski uderza obok bramki!

• Bardzo dobrze zachował się wówczas Adrian Gębalski, który założył dobry pressing.

• ALEŻ SZANSA NA SAMYM POCZĄTKU! Błąd defensywy Stali i jeden z defensorów gości nieomal wpakował piłkę do własnej siatki!

• Pierwszy gwizdek arbitra i derby rozpoczynają od środka goście!

• Piłkarze już na placu gry, za chwilę zaczynamy Derby.

• W wyniku burzy, na stadionie nie działa tablica wyników.

• Rezerwowi Stali: Konefał - Trubeha, Mroziński, Sobotka, Jopek, Nowak, Dec

• Rezerwowi Siarki: Beszczyński - Janeczko, Wawrylak, Galara, Kargulewicz, Sitek, Woźniak

• Ostatnie dwa spotkania derbowe w Tarnobrzegu kończyły się remisem 2:2.

• Mecze między Siarką, a Stalówką praktycznie zawsze obfitują w emocje. Nie tylko te boiskowe, ale również na trybunach. Kibice Stali powoli zajmują swoje miejsca na tarnobrzeskim stadionie. Na sektorach gospodarzy również powoli ubywa miejsc. Szykuje się dobra frekwencja i miejmy nadzieję - kolejny emocjonujący mecz.

• W poprzedniej kolejce gospodarze zremisowali na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 2:2, natomiast piłkarze Stali ulegli na własnym obiekcie Pogoni Siedlce 0:2.

• W tym sezonie, Siarka na własnym obiekcie nie straciła jeszcze ani punktów, ani bramki. Wszystkie trzy mecze piłkarze Włodzimierza Gąsiora wygrali 1:0. Goście natomiast w delegacji wygrali raz, a dwukrotnie kończyli mecz bez punktów.

• Gospodarze są obecnie liderem drugoligowej tabeli z 13 punktami na koncie. Stalówka okupuje 9. lokatę, a do tej pory piłkarze ze Stalowej Woli zgromadzili 9 "oczek".

• Jest pochmurno, kilka godzin temu mieliśmy dość spore opady deszczu. W tym momencie pada lekka mżawka.

• Witam serdecznie z pochmurnego Tarnobrzega. Wielkie Derby Podkarpacia - więcej mówić nie trzeba. Hitowe starcie między Siarką Tarnobrzeg, a Stalą Stalowa Wola już za niewiele ponad 20 minut!