Siarka Tarnobrzeg 1 - 2 Stal Stalowa Wola

1

Stal Stalowa Wola

2

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• W meczu nie zabrakło ostrej gry. Wystarczy popatrzeć na ilość kartek, których Piotr Wasilewski pokazał dziś aż 11 (w tym aż 9 dla zawodników Stali).

• Siarka przegrywa zatem pierwszy mecz u siebie od 27 lipca 2013 roku. Stalówka powtórzyła wynik sprzed roku, gdy również pokonała w Tarnobrzegu Siarkę 1:2. Piłkarze Pawła Wtorka odnoszą niezwykle cenne zwycięstwo, rewanżując się tarnobrzeżanom za porażkę w pierwszym meczu.

• Bardzo ciekawy mecz zobaczyli dziś kibice w Tarnobrzegu. Stal szybko zdobyła dwie bramki, które ustawiły mecz. W drugiej połowie nadzieje gospodarzom dał Marcin Figiel, jednak piłkarze Siarki nie poszli za ciosem i ostatecznie to Stal Stalowa Wola cieszy się ze zwycięstwa 1:2!

• Ostatni gwizdek sędziego, Wielkie Derby Podkarpacia dla Stali Stalowa Wola!

• Argasiński otrzymuje drugą żółtą kartkę za strzał po gwizdku!

• Piłka w bramce Siarki, ale na spalonym Płonka!

• Ciećko fauluje około 40 metrów od własnej bramki, jest chyba po meczu.

• Taktyczny faul Płonki i żółta kartka.

• Doliczone zostało 5 minut

• Jeszcze jedna, taktyczna zmiana trenera Wtorka, na boisku za Mikołajczaka pojawia się Płonka.

• Wrzutka wprost na głowę Wróbla, który w świetnej sytuacji nie trafił w bramkę!

• Łanucha fauluje Barana na linii środkowej i kolejne "żółtko"

• Niebezpieczny wślizg Argasińskiego i żółta kartka dla gracza Stali

• Trener Tułacz stawia wszystko na jedną kartę, wprowadza do gry Tomasza Ciećkę za Bartosza Sulkowskiego.

• Piłkarze Stali często faulują w środku pola.

• Kontra Stalówki, zawodnicy trenera Wtorka jednak nie potrafili wykorzystać przewagi.

• I zmiana, za Sachę na boisku pojawia się Mateusz Kantor.

• Zmieniany Mariusz Sacha ukarany żółtą kartką za opóźnianie zmiany.

• Wrzutka Persony z rzutu wolnego, piłka po rykoszecie mija bramkę! Dziwna decyzja sędziego, który nie odgwizdał ewidentnego rzutu rożnego.

• Persona stracił piłkę w narożniku boiska i sfaulował zawodnika Stali, za co dostał żółtą kartkę.

• Reiman dobrze podciął piłkę do wychodzącego Sachy, ale szybszy Pogorzelec.

• W miejsce Żmudy pojawił się Michał Bogacz.

• Żmuda opuszcza boisko na noszach.

• Pierwsza zmiana w szeregach Stali, boisko opuszcza strzelec drugiej bramki, Przemysław Żmuda.

• Koczon wyprowadzał kontrę Siarki, gospodarze mieli liczebną przewagę, ale złe podanie zawodnika Siarki!

• Wróbel wyprowadzał kontrę Siarki, faulowany przez Czarnego, który otrzymuje żółtą kartkę.

• Pogorzelec świetnie broni strzał Łanuchy!

• Świetne wyjście na pozycję Mikołajczaka! Zawodnik Stali próbował zaskoczyć Pogorzelca strzałem po długim słupku, ale niecelnie!

• Wrzutka Persony z rzutu wolnego nie dotarła do nikogo, ale mogła zaskoczyć Wietechę, który z trudem odbija futbolówkę!

• Koczon wychodził z kontratakiem, sfaulował go Bartkiewicz, a sędzia słusznie pokazuje żółtą kartkę

• Figiel fauluje Mikołajczaka około 40 metrów od bramki.

• Siarka wraca zatem do gry! Liczymy na świetne widowisko!

• Ależ mogła odpowiedzieć Stal! Czarny z najbliższej odległości główkuje nad bramką!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLLL, Marcin Figiel! Kapitalna wrzutka Koczona z prawej strony i Figiel kapitalnie ubiegł Wietechę!

• Odpowiedź Siarki! Piłka do wchodzącego Kowalskiego, który wślizgiem próbował pokonać Wietechę, jednak ten po raz kolejny świetnie broni!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost na głowę Czarnego, ale ten uderza tuż nad poprzeczką!

• Stalówka ruszała z kontrą, którą wślizgiem przerwał Kowalski. Sędzia uznał, że nie był czysty i ukarał zawodnika Siarki żółtą kartką.

• Zaczynamy drugie 45 minut!

• A na trybunach dziś m.in. Cezary Kucharski i Jacek Zieliński.

• Piłkarze wracają na murawę, za chwilę początek drugiej części spotkania.

• Trzeba za to powiedzieć, że podopieczni Pawła Wtorka są dziś w dobrej dyspozycji, zarówno w obronie, jak i w ataku. Piłkarze ze Stalowej Woli wyprowadzają bardzo groźne kontry.

• Szybka bramka dla gości wyraźnie podcięła skrzydła Siarkowcom. Piłkarze trenera Tułacza próbowali zdobyć bramkę, lecz trzeba powiedzieć, że mieli oni pecha. Świetnie w bramce Stali spisuje się Wietecha, natomiast Siarka nie ma zbytnio pomysłu jak przedrzeć się przez obronę Stalówki. Czyżby pierwsza porażka Siarki na własnym stadionie od 27 lipca 2013 roku?

• Koniec pierwszej połowy, Stal prowadzi w Tarnobrzegu 2:0 po bramkach Łanuchy i Żmudy!

• Sędzia dolicza 1 minutę.

• Wrzutka Koczona ląduje w rękawicach Wietechy.

• Poprzeczka!! Wrzutka Persony z rzutu wolnego, Truszkowski uderza z woleja, a piłka trafia w poprzeczkę!

• Siarka wyraźnie podłamana, jednak cały czas próbują stworzyć sobie dobrą sytuację.

• Kowalski przerzucił piłkę na prawą stronę, tam na raty wrzucał Persona, lecz za drugim razem piłka opuściła boisko.

• Kapitalna "ruleta" Truszkowskiego, zagranie do wychodzącego Koczona, jednak zawodnik Siarki na spalonym!

• Wrzutka Persony w pole karne, ale strzał Wróbla wysoko nad bramką.

• Ależ blisko gola dla Siarki! Sprzed pola karnego uderzał Figiel, piłka jeszcze po rykoszecie przelatuje tuż obok okienka bramki Wietechy!

• Druga zmiana w drużynie Siarki! Trener Tułacz ściąga tym razem Łukasza Popielę.

• Siarka przeważa na boisku, jednak akcje Stali są bardzo niebezpieczne.

• Zdenerwowany trener Tułacz ściąga z boiska Damiana Burasa. Czy Wróbel pomoże Siarce odrobić straty?

• Szykuje się zmiana w drużynie Siarki, trener Tułacz wprowadzi Jakuba Wróbla.

• GOOOOOOOOOOOOOLLLL, 0:2!! Rzut rożny dla Stali, dośrodkowuje Łanucha, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Żmuda, który daje Stali dwubramkowe prowadzenie!

• Ależ kapitalnie broni Wietecha! Truszkowski uderzał głową, a bramkarz Stali wybronił ten strzał końcem palców!

• Głupia strata Popieli w środkowej części boiska, ale zawodnik Siarki chwilę później naprawia swój błąd.

• Dzisiejszy mecz ogląda około 3200 kibiców.

• Brzydki faul Mistrzyka w pobliżu pola karnego Siarki i sędzia pokazuje pierwsze "żółtko"

• Fatalnie uderzał Figiel, mimo, iż miał dość dużo miejsca.

• Siarka od momentu straty bramki dominuje na boisku.

• Pierwsza wrzutka Persony niecelna, po chwili zawodnik Siarki poprawił, ale Baran uderzał niecelnie

• Buras faulowany na wysokości pola karnego, dobra okazja do wrzutki dla gospodarzy.

• Strata Persony, jednak Figiel wybija piłkę na aut. Chwilę później faulowany Nadolski.

• Przepraszam za błąd - strzelał Buras, nie Chrabąszcz, który jest kontuzjowany.

• Ależ szansa SiarkI! Najpierw strzelał Chrabąszcz, piłka trafiła do leżącego na 5. metrze Truszkowskiego, którego pierwszy strzał obronił Wietecha, a drugi minimalnie minął słupek!

• Siarka próbuje się odgryźć, ale jak na razie podopieczni Tomasza Tułacza nie mają pomysłu na atak

• GOOOOOOLLL dla Stali! Łanucha pakuje piłkę w lewy róg bramki Pogorzelca, Stal prowadzi w Tarnobrzegu!

• Rzut karny dla Stali! Z lewej strony wrzucał Mistrzyk, a ręką zagrał jeden z piłkarzy Siarki!

• Pierwsza wrzutka Persony z rzutu wolnego wybita przez obrońców Stali.

• Pierwszy gwizdek sędziego Wasilewskiego i od środka zaczynają gospodarze!

• Siarka wita gości utworem AC/DC - Highway to Hell. Czy Tarnobrzeg będzie piekłem dla Stalówki?

• Sędzia Wasilewski wyprowadza obie drużyny na boisko, za chwilę zaczynamy!

• Piłkarze schodzą już do szatni, do meczu pozostało niewiele ponad 10 minut.

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie Piotr Wasilewski, pomagać mu będą Piotr Marucha, Dawid Farbicki oraz Paweł Moszak.

• Nad stadionem piękna pogoda, a na trybunach coraz mniej wolnych krzesełek.

• Ławka rezerwowych Stali: Dawid Wołoszyn - Mateusz Kantor, Damian Juda, Patryk Tur, Tomasz Płonka, Sylwester Sikorski, Michał Bogacz

• Ławka rezerwowych Siarki: Artur Melon - Konrad Stępień, Patryk Szewc, Jan Kowalski, Maciej Termanowski, Jakub Wróbel, Tomasz Ciećko

• Chwilę później pojawiają się również gospodarze, powitani gromkimi oklaskami.

• Na rozgrzewkę wybiegają piłkarze Stali, których publiczność wita gwizdami.

• Pogoda w Tarnobrzegu dziś bardzo zmienna. Raz świeci słońce, raz pada deszcz. Jak na razie ciemniejszych chmur nad stadionem jednak nie widać.

• Bilety na dzisiejsze spotkanie rozchodziły się niczym "ciepłe bułki". Na stadionie spodziewany jest dziś komplet widzów.

• Siarka jest aktualnie liderem, natomiast Stal zajmuje 9. miejsce ze stratą 14 punktów do dzisiejszego rywala. W pierwszym meczu tych dwóch drużyn podopieczni trenera Tułacza zwyciężyli w Stalowej Woli 1:0, a zwycięską bramkę zdobył Marcin Truszkowski.

• Mecz określany mianem Wielkich Derbów Podkarpacia elektryzuje kibiców na Podkarpaciu. Niestety, kibice "Stalówki" dzisiejszego meczu ze stadionu nie zobaczą.

• Witam serdecznie ze stadionu miejskiego w Tarnobrzegu, gdzie dziś o godzinie 17 rozpocznie się hit 29. kolejki 2. ligi wschodniej pomiędzy Siarką Tarnobrzeg a Stalą Stalowa Wola.