Siódmy mecz, szósta porażka... Siarka wciąż w potężnym kryzysie

Kamil Jóźwik
Marcin Radzimowski
Jeśli kibice tarnobrzeskiego zespołu liczyli na to, że ich zespół przełamie złą passę w meczu ze słabo spisującą się w tym sezonie Pogonią, srodze się przeliczył...

Podopieczni Włodzimierza Gąsiora, uwzględniając także pucharowe spotkanie z ekstraklasową Wisłą Płock, przegrali pięć z ostatnich sześciu meczów i wydawało się, że w Siedlcach od pierwszych minut ruszą z impetem na rywala, chcąc jak najszybciej objąć prowadzenie. Po 13 minutach przegrywali jednak 0:2...

Gospodarzom, którzy od początku rozgrywek, spisują się zdecydowanie poniżej oczekiwań, wystarczyły dwie składne akcje, po których formalności dopełnili Adrian Paluchowski i Andrzej Rybski. Siarkowcy potrzebowali nieco czasu, by otrząsnąć się po dwóch ciosach i do końca pierwszej połowy nie potrafili już zagrozić bramce Pogoni.

Drugą odsłonę znowu od mocnego uderzenia rozpoczął spadkowicz i gdyby w 51 minucie Paluchowski wykorzystał sytuację "sam na sam" z Krystianem Krupą, prawdopodobnie zakończyłyby się emocje w tym meczu. Gdy jednak, po dośrodkowaniu Kamila Radulj, celną główką popisał się Krzysztof Ropski, nadzieje Siarki na choćby punkt odżyły, tym bardziej, że po zdobyciu kontaktowego gola przyjezdni złapali wiatr w żagle i osiągnęli sporą przewagę. Najlepszą okazję do wyrównania miał Łukasz Nadolski, ale jego uderzenie z kilku metrów instynktownie obronił Piotr Misztal.

W końcówce piłkarze Siarki postawili już wszystko na jedną kartę, zaatakowali większą ilością zawodników, nie przykładając już wagi do obowiązków defensywnych. Siedlczanie nie tylko mogli, ale powinni to wykorzystać, zabrakło im jednak skuteczności (Paluchowski i Walków zmarnowali stuprocentowe okazje, strzał Marcińca w poprzeczkę).

Pogoń Siedlce - Siarka Tarnobrzeg 2:1 (2:0)

Bramki: Adrian Paluchowski 5, Andrzej Rybski 13 - Krzysztof Ropski 60

Pogoń: Misztal - Pazio, Wichtowski, Przystalski, Brągiel - Bochnak, Mosiejko (65. Margol Ż), Wiktoruk (88. Barciak), Rybski (77. Marciniec Ż), Mójta (74. Walków) - Paluchowski

Siarka: Krupa - Janeczko Ż, Kubowicz, Bierzało Ż (46. Ropski), Duda, Drobot (76. Woźniak) - Sitek (66. Świderski), Nadolski, Płatek (55. Maik) - Radulj, Gębalski

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław)

Widzów: 1153

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania

Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu

Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]

Materiał oryginalny: Siódmy mecz, szósta porażka... Siarka wciąż w potężnym kryzysie - Echo Dnia Podkarpackie