Siplak i Vestenicky zagrali w reprezentacji Słowacji

Kaja Krasnodębska
Anna Kaczmarz
W czwartkowy wieczór reprezentacja Słowacji do lat 21 uległa swoim rówieśnikom z Islandii 0-2. W meczu eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy zagrało dwóch zawodników występujących na co dzień w Cracovii.

Podczas październikowej przerwy w ligowych rozgrywkach na narodowe zgrupowania udali się nie tylko piłkarze występujący w reprezentacjach A swoich krajów, lecz także ich młodsi koledzy. We wrześniu wystartowała nowa edycja eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy. Główny turniej odbędzie się w 2019 we Włoszech oraz San Marino, lecz aby się na niego dostać, już teraz należy ruszyć do walki.

Podopieczni byłego szkoleniowca Zagłębia Lubin Pavla Hapala swoją drogę rozpoczęli już we wrześniu. Rozegrali wówczas dwa spotkania: z Estonią oraz Irlandią Północną. I mogli być z siebie naprawdę zadowoleni: obie te potyczki zakończyły się ich zwycięstwami. Pierwsza z nich to wygrana 2-1 po golu znanego z gry w Cracovii Michala Siplaka oraz samobójczym trafieniu jednego z Estończyków, natomiast decydującą bramkę w meczu z zespołem z Wysp Brytyjskich zdobył Laszlo Benes.

Do starcia z Islandią podeszli więc pełni optymizmu. Zasiadający w fotelu lidera Słowacy byli zdecydowanymi faworytami w starciu z Islandią, która przed tym spotkaniem nie miała nawet punktu. Lecz jak to często w futbolu bywa, goście sprawili niespodziankę. Szybko wyszli na prowadzenie i nie dali sobie wydrzeć już zwycięstwa z rąk. Wygraną na 2-0 ustalili jeszcze w doliczonym czasie gry, kiedy to grali w przewadze. Chwilę wcześniej boisko z powodu dwóch żółtych, a w konsekwencji czerwonej kartki opuścił Jakub Hromada.

Mimo porażki nasi południowi sąsiedzi nadal są liderem w swojej grupie. Kolejne spotkanie rozegrają we wtorek, a ich przeciwnikiem będzie Hiszpania. Duże szanse na występ od pierwszej minuty ma Michal Siplak. Defensor Cracovii z Islandią ponownie znalazł się w wyjściowej jedenastce i wydaje się, że pokazał się z dobrej strony. Tomasz Vestenicky swoją szansę dostał dopiero w drugiej połowie. Na murawie pojawił się w 58. minucie. W pierwszym składzie znalazł się natomiast wypożyczony niegdyś do Piasta Gliwice Lukas Cmelik.

Słowacja U21 – Islandia U21 0-2