Skandal przy Kałuży! Petarda rzucona z trybun ogłuszyła Helio Pinto! "Patologia"

Jakub Seweryn
Ledwie do drugiej kolejki trzeba było czekać na pierwszy 'chuligański' wybryk w nowym sezonie Ekstraklasy. Miał on miejsce na stadionie Cracovii w 79. minucie meczu Pasów z Legią Warszawa, gdy petarda rzucona z sektora najzagorzalszych kibiców gospodarzy ogłuszyła Portugalczyka Helio Pinto.

Cracovia, pomimo niezłego meczu, przegrała z mistrzem Polski 1:3. Taki wynik musiał sfrustrować niektórych kibiców Pasów, którzy w końcówce pojedynku dali upust swoim negatywnym emocjom. Efektem tego były petardy hukowe rzucone przez nich na pole karne Legii w 79. minucie spotkania, z których jedna spadła pomiędzy dwóch piłkarzy Wojskowych, Bartosza Bereszyńskiego oraz Helio Pinto. Ten drugi został w ten sposób ogłuszony, przez co musiał być opatrzony przez klubowych lekarzy.

Najzagorzalsi kibice Cracovii najprawdopodobniej już na starcie sezonu będą musieli sobie odpocząć od ligowej rywalizacji, jako że zamknięcie tzw. 'młyna' na najbliższe spotkania wydaje się bardzo prawdopodobne.