Skandal w Krakowie. Piłkarz Wisły uderzył po meczu rywala [WIDEO]

DW
Mateusz Miga/Twitter
Wisła Kraków w dramatycznych okolicznościach przegrała z Wisłą Płock na własnym stadionie. W 98. minucie meczu Elvis Manu zagrał ręką we własnym polu karnym. Arbiter podyktował jedenastkę i ostatecznie Nafciarze wygrali 4:3. Ten stracony przez Białą Gwiazdę punkt może pogrzebać jej szanse na utrzymanie, ale nie o tym mówi się najczęściej. Tuż po końcowym gwizdku doszło do awantury na boisku. Jeden z zawodników Wisły uderzył swojego rywala.

Słabość (krakowskiej) Wisły kłuła w oczy przed przerwą. Drużyna walcząca o ligowy byt nie ma prawa tracić trzech goli u siebie w ciągu jednej połowy. Społeczność Wisły próbowała zwalić część winy na sędziego Damiana Sylwestrzaka, który nie podyktował jedenastki przy stanie 2:3, a wcześniej zatwierdził wszystkie bramki dla rywala mimo kontrowersji ze spalonym czy faulem poprzedzającym strzał.

Kiedy wydawało się, że dojdzie do podziału punktów, w doliczonym czasie bramkarza postanowił wyręczyć Elvis Manu. Skrzydłowy Białej Gwiazdy zagrał ręką we własnej szesnastce, więc sędzia podyktował jedenastkę dla Nafciarzy, którą na decydującą bramkę zamienił Mateusz Szwoch.

Tuż po ostatnim gwizdku doszło do awantury między piłkarzami obu drużyn. Zdarzenie nagrał Mateusz Miga z TVP Sport. Widać na nim schodzących do szatni zawodników Wisły Płock, którzy po celebracji gola zostali obrzuceni butelkami przez kibiców Białej Gwiazdy. I wtedy na przeciwników ruszyli gospodarze. Na nagraniu widać, jak Luis Fernandez uderza Damiana Michalskiego.

Czy Komisja Ligi zajmie się tym incydentem? Warto zaznaczyć, że Fernandez to bardzo ważny zawodnik Białej Gwiazdy. Po jego dołączeniu do zespołu lepiej wygląda ofensywa Wisły i ewentualna dyskwalifikacja jeszcze bardziej utrudni drużynie utrzymanie w lidze.

W następnej kolejce Biała Gwiazda rozegra derby z Cracovią. Z meczu wypadli m.in. Maciej Sadlok i Konrad Gruszkowski, a to oznacza też, że i Paweł Kieszek może nie zagrać z pasami. Jerzy Brzęczek musi postawić na młodzieżowca, a wybór padnie na jednego z dwójki Mikołaj Biegański i Dawid Szot.

Piłkarz meczu: Łukasz Sekulski