Leszek Jaźwiecki
PB TV
Ostatni mecz lidera pierwszej grupy Haiz IV ligi Polonii Bytom ze Śląskiem Świętochłowice zakończył się już w 37 min. Goście na boisku w Lipinach prowadzili 1:0 po golu Marcina Lachowskiego. Co było powodem przerwania spotkania? Decyzję podjął sędzia Michał Ficiński z Sosnowca, ale sprawa trafi na pewno do Wydziału Dyscypliny Śl.ZPN.

Po golu Marcina Lachowskiego Polonia prowadziła ze Śląskiem Świętochłowice 1:0, gospodarze jednak nie rezygnowali. W 37 min wychodzili z akcją z własnej połowy i nagle zostali zatrzymani przez sędziego. Arbiter tego spotkania gwizdnął i po chwili pokazał czerwona kartkę Adrianowi Lesikowi. Sędzia uznał, że piłkarz celowo się z nim zderzył przez co naruszył jego nietykalność. Innego zdania byli piłkarze Śląska, ich protesty zakończyły się druga czerwoną kartką.

Nie przegapcie

Zobaczcie koniecznie

Sędzia był nieugięty, nie pomogły nawet próby zmiany decyzji piłkarzy... Polonii. Ukarani piłkarze Śląska nie schodzili z boiska, więc po chwili arbiter odgwizdał koniec meczu. Szkoda, że arbiter wystąpił w tym spotkaniu w głównej roli i popsuł widowisko. Czy miał rację przerwać mecz? Cała sytuację można zobaczyć na filmie.

Polonia pewnie otrzyma punkty walkowerem, nie będzie to jednak i tak miało większego znaczenia na układ tabeli. Bytomianie zajęli pierwsze miejsce i zmierzą się 15 czerwca w meczu barażowym o awans do III ligi z LKS Czaniec.