Skorża i Fornalik liczą na udany rewanż

Zbigniew Anioł
Maciej Skorża: Mały niedosyt pozostaje
Maciej Skorża: Mały niedosyt pozostaje Pik
Po remisie (1:1) w Chorzowie sprawa awansu do 1/2 finału Pucharu Polski w rywalizacji Ruchu i Legii wciąż pozostaje otwarta. Obaj trenerzy w tej sytuacji liczą, że w Warszawie to ich drużyna będzie górą i znajdzie się w półfinale.

Maciej Skorża (trener Legii Warszawa): W pierwszej połowie oglądaliśmy piłkarskie szachy, w których okazał się lepszy Ruch. Po przerwie była już wymiana ciosów, my zagraliśmy ofensywniej i bardziej otwartą piłkę. Chorzowianie byli cały czas groźni i remis jest dla nas zadowalającym wynikiem. Mimo wszystko mały niedosyt pozostaje, bo w końcówce mieliśmy swoje szanse, by wygrać. Mamy przed sobą jeszcze rewanż w Warszawie i tam powalczymy, aby tym razem Ruch nie wyeliminował Legii z Pucharu Polski.

Waldemar Fornalik (trener Ruchu Chorzów): Przed meczem wiedzieliśmy, że umiejętności piłkarskie będą po stronie Legii, ale dzięki naszej, dobrej organizacji w grze do przerwy radziliśmy sobie z rywalem. Potem zejście Rafała Grodzickiego musiało wpłynąć na naszą postawę. Wszystko nie funkcjonowało już tak sprawnie jak wcześniej, Legia zyskała przewagę i ostatecznie wyrównała. Końcowy rezultat jest dla nas gorszy niż dla Legii, ale to dopiero połowa rywalizacji. Do Warszawy pojedziemy i powalczymy o awans.