Tomasz Kuczyński
24.10.2020 r. Skra Częstochowa - GKS Katowice 1:0 YouTube/Łączy nas piłka
W sobotę 24.10.2020 r. w meczu 10. kolejki II ligi Skra Częstochowa wygrała z GKS-em Katowice 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył doliczonym czasie meczu Piotr Nocoń.

W Częstochowie spotkały się drużyny sąsiadujące w tabeli II ligi, będące w strefie barażowej. Skra bardzo dobrze czująca się na swoim boisku ze sztuczną murawą, podejmowała GieKSę, która miała na koncie trzy wyjazdowe zwycięstwa z rzędu. Na dodatek mieliśmy derby województwa śląskiego.

Pierwszą okazję na gola miał GKS. W 10. minucie zza pola karnego groźnie uderzył Arkadiusz Woźniak. Bramkarz Skry Mikołaj Biegański popisał się dobrą interwencją.

Gospodarze przejęli jednak inicjatywę i mieli swoje sytuacje. W 16. minucie bramkarz GieKSy Bartosz Mrozek nogami odbił piłkę po strzale z bliska z woleja Kamila Wojtyry. W 30. minucie Mrozek obronił strzał z dystansu Radosława Gołębiowskiego. Był z tego rzut rożny, po którym Adam Mesjasz główkował tuż koło słupka. GieKSa w 26. minucie też mogła coś wskórać, ale Biegański odważną interwencję powstrzymał w polu karnym Filipa Kozłowskiego.

Po przerwie było widać, że obie drużyny szukają możliwości zadania ciosu, mogącego rozstrzygnąć losy meczu.

W 60. minucie Michał Kołodziejski po rzucie rożnym z pięciu metrów główkował nad poprzeczką. 11 minut później Gołebiowski uderzył z pola karnego, a Mrozek był na posterunku, ratując swój zespół.

W 82. minucie Piotr Kurbiel "zatańczył" w polu karnym, ale strzelił obok słupka.

Wydawało się, że GKS jest bliższy zdobycia bramki, ale to Skra zadała decydujący cios. W doliczonym czasie Krzysztof Napora dośrodkował w pole karne, a Piotr Nocoń uderzeniem głową skierował piłkę do siatki!

Skra Częstochowa - GKS Katowice 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Piotr Nocoń (90+2)

Skra: Biegański - Napora, Holik, Mesjasz, Brusiło - Zieliński (78. Pietraszkiewicz), Gołębiowski (83. Kazimierowicz), Olejnik, Nocoń, Niedbała - Wojtyra (90+3. Rogala).

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Woźniak (71. Pavlas), Jaroszek (57. Gałecki), Urynowicz (76. Stefanowicz), Błąd, Kiebzak (57. Sanocki) - Kozłowski (77. Kurbiel).

Żółte kartki: Mesjasz - Jaroszek, Kołodziejski

Sędziował: Albert Różycki (Łódź)

Widzów: Mecz bez udziału publiczności

Jerzy Brzęczek zostaje na stanowisku

Materiał oryginalny: Skra Częstochowa - GKS Katowice 1:0 RELACJA GieKSa przegrała po bramce w doliczonym czasie gry - Dziennik Zachodni